Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda 110 ) Skoda Fabia 1.4 MPI 2012 – losowe gaśnięcie w czasie jazdy,



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda 110 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzejgrzyb

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2026
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Skoda Fabia II
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Maj 2026, 19:37
Temat postu:

Skoda Fabia 1.4 MPI 2012 – losowe gaśnięcie w czasie jazdy,


Cześć,

mam problem ze Skodą Fabią II 1.4 MPI benzyna, rocznik 2012 i już trochę ręce opadają, więc może ktoś miał podobny przypadek.

Objawy:
Podczas jazdy (czy 60 km/h czy 100 km/h – bez znaczenia) auto losowo zaczyna szarpać, obroty falują, przestaje reagować na gaz, zapala się check i po chwili potrafi zgasnąć. Trwa to zwykle 1–2 sekundy. Raz zgasł całkowicie przy ok. 100 km/h.
Przy niskiej prędkości (np. 10 km/h) też się zdarza i wtedy gaśnie częściej.
Raz zdarzyło się też na postoju – silnik wpadał w dziwne drgania.

Po zgaśnięciu zapala się check i kontrolka akumulatora (normalne), ale po ponownym odpaleniu check znika i brak błędów.

Dodatkowe info:

po zgaśnięciu trzeba chwilę dłużej kręcić rozrusznikiem żeby odpalił
wygląda jakby obroty spadały „nienaturalnie”, obrotomierz potrafi lekko wariować
radio i zegary się NIE resetują
brak LPG

Błędy OBD (wcześniej):

01314 – brak komunikacji z ECU
01317 – licznik
00983, 00908 – stare/archiwalne

Co już zrobiłem:

wymieniony czujnik położenia wału (G28) → brak poprawy
sprawdzam instalację, wiązki itd.
brak aktualnych błędów w sterowniku silnika po wystąpieniu problemu

Co podejrzewam (po konsultacjach i analizie):

kostka stacyjki (terminal 15 – chwilowa utrata zapłonu)
problem z zasilaniem/sterowaniem ECU
ewentualnie wiązka przy ECU lub gdzieś po drodze

Zastanawiam się też nad logowaniem parametrów podczas jazdy (RPM, napięcie itd.), żeby złapać moment awarii.

Miał ktoś bardzo podobne objawy?
Szczególnie interesuje mnie przypadek: gaśnie w czasie jazdy, brak błędów, po chwili odpala i jedzie dalej.

Każda wskazówka mile widziana
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda 110 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda 110 »

Opinie o samochodach Skoda 110 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda 110 ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

76 340

2024r.

52 550 km

mazowieckie

SkodaOctavia

59 500

2015r.

184 000 km

śląskie

SkodaOctavia

66 900

2018r.

177 432 km

mazowieckie

SkodaOctavia

58 000

2015r.

207 000 km

śląskie

SkodaScala

37 723

2021r.

99 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © AKOL Sp. z o.o. 2003 - 2026 Created by idealneT and OM System