Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) lakier wyblakły



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krogul18

Czytelnik



Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Renault 19 1,4 95r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 29 Maj 2010, 16:57
Temat postu:

lakier wyblakły


witam, mam skodę favorit, samochodzik stał bardzo długo na słońcu i kolor zrobił się bardzo blady, z pięknej wiśni zrobił zię bardziej biały, zna ktoś sposób by odzyskać poprzedni kolor? jakieś woski mleczka itp, nie znam się na tym i nie wiem co robić, gdy mocniej potrę palcem to w tym miescu trochę wraca do normy, proszę o pomoc, pozdrawiam Bartek
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Sob 29 Maj 2010, 18:57
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) lakier wyblakły


jedz niech ci spoleruja auto ok 100 zl bedzie jak nowe
Powrót do góry
przemollo

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 200
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: renault laguna grandtour 1.9 dci 120km 2005
Piwa: 6/2
Wysłany: Nie 06 Cze 2010, 14:47
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) lakier wyblakły


Pasta tempo czyni cuda. Tubka kosztuje 7 zł, godzinka roboty i maszyna nie do poznania. Swoją drogą warto od czasu do czasu przejechać nią całe auto. Woda po tym inaczej spływa i brud tak nie chwyta nie mówiąć już o konserwacji lakieru.
Powrót do góry
gadu-gadu
JANUSZ40

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.8gt SAAB 9-3 1.9 TiD
Piwa: 9/1
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 20:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) lakier wyblakły


Dobrą pastą jest też AUTOMAX Wink
Powrót do góry
Venomek

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Favorit 1.3 GLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 09:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) lakier wyblakły


Ja się ostatnio pobawiłem pół godzinki polerką z pastą G3 (niestety koszt spory bo mała tuba tej pasty kosztowała 37 zł...) i maska wygląda jak nowa Very Happy
Niestety nie miałem natchnienia na więcej bo mam ciasny garaż i było zimno ;P

Jak masz kasę (zależnie od miejsca 100-300zł) to daj to fachowcom do polerki.
Jak autko będzie gotowe to dopiero wtedy można zabezpieczać lakier. I tu są też dwie opcje - kupujesz porządny wosk i poświęcasz 2-3 godzinki (pamiętaj: NIE NAKŁADA SIĘ WOSKU GDY AUTO STOI W SŁOŃCU !!!), albo podjeżdżasz do jakichś fachowców którzy zależnie od regionu biorą 40-80 zł i zabezpieczą Ci lakier.

Ja, jako że Favorit jest drugim autem dla mnie, sam się pobawię polerką bo robi się ciepło, a potem wybiorę się na konkretną myjnię bo i tak chcę żeby mi wyprali środek, to przy okazji pójdzie konkretne mycie i wosk. Wg mnie to taki kompromis kosztowy...

Jakbyście chcieli rozwijać wątek kosmetyków samochodowych to służe pomocą (chociaż jakimś guru nie jestem).

Pzdr
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 09:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adrian_damian

Czytelnik



Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Radom
Posiadane auto: SKODA FAVORIT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Cze 2011, 02:54
Temat postu:

Witam


Jestem tu nowy więc witam wszystkich Smile

Mam Skodę Favorit kolor "królewski" czyli fioletowoniebieski.
Jak była nowa kolor był piękny, jednak z latami wyblakł.

Mam pytanie jakiej pasty użyć i gdzie ją najlepiej kupić żeby auto odzyskało dawny blask? Very Happy
Albo do jakich fachowców jechać żeby mi ją odnowili?

Dodam że jestem z Radomia więc jeśli ktoś zna sklep z takimi pastami albo adres do fachowców którzy poradziliby coś na kolor w Favoritce to proszę o podanie adresu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
wajcha9

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2022
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasionka
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2022, 11:39
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) lakier wyblakły


Mozesz pójść na łatwiznę i oddać lakier do renowacji albo zrobić to sam. Ja polecam tą drugą opcję bo u mnie pasty z tego zestawu https://detailstore.pl/produkt/adbl-zestaw-polerski-3x200ml-3-pasty-polerskie-adbl-taniej-o-10/ naprawdę zrobiły robotę. Do tego wosk i auto jak wystawowe Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne


Skodakamiq

99 900

2025r.

16 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

66 900

2018r.

177 432 km

mazowieckie

SkodaOctavia

58 000

2015r.

207 000 km

śląskie

SkodaFabia

19 900

2016r.

252 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

64 959

2020r.

118 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © AKOL Sp. z o.o. 2003 - 2026 Created by idealneT and OM System