Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Fabia I czy II... Benzyna czy diesel ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Madzos

Czytelnik



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2015, 19:47
Temat postu:

Fabia I czy II... Benzyna czy diesel ?


Witam wszystkich,

Planuję w najbliższym czasie kupić (swoje pierwsze) auto i wybór padł na Skodę Fabię. Po przeczytaniu wielu tematów na forum nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, na mój problem. Proszę Was bardzo o pomoc i poradę Smile

Zacznę może od początku. Chciałbym na autko przeznaczyć maksymalnie 18000 zł. Jak wspomniałem wybór padł na Fabię. I tutaj zaczyna się mój dylemat. Zawsze byłem zwolennikiem diesla ale muszę wspomnieć że na codzienne dojazdy do pracy pokonuję w dwie strony ok 15 km. Pomimo bardzo dobrych opinii o tego typu silnikach Skody, boję się, że krótkie dystanse mogłyby ten silnik zniszczyć. Oczywiście auto ma mi nie tylko służyć na dojazdy do pracy ale także na weekendowe czy wakacyjne wyjazdy na drugi koniec Polski lub za granicę. Stąd zacząłem myśleć nad kupnem benzynowej jednostki. W przypadku benzyny najbardziej pożądanym kąskiem jest podobno silnik 1.4 16V (74 lub 80 KM). Ciekawi mnie jeszcze jak ten silnik sprawuje się z instalacją gazową? A może wskazany jest jakiś inny motor? W przypadku diesla rozglądałbym się za 1.9 TDI lub 1.9 SDI (ale taki bardzo ciężko znaleźć).


Ten sam dylemat dotyczy wyboru generacji Skody. Pierwsza czy druga? W obu przypadkach najbardziej zależy mi ty aby autko było ekonomiczne i mało awaryjne. Dotychczas miałem przyjemność jeździć jedynie samochodem rodziców (55 KM), także wszystko co ma więcej niż 56 kucyków odczuję w znaczący sposób Smile

Proszę Was bardzo o pomoc w wyborze i własne opinie. W końcu właściciele Fabii nie mogą się mylić Smile

Pozdrawiam i zapraszam również na priv Smile
Powrót do góry
julbmw

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Cze 2015, 08:56
Temat postu:

disel czy benzyna?


Witaj.
Osobiście użytkuję fabie 1.4 16v 100km autko ma obecnie przejechane 255tyś a mam ją od momentu jak miała 155tyś jeździ się nią dobrze ma w miarę dobre przyspieszenie oczywiśie bez załadunku na trasie pali między 5,5 a 6,5 l natomiast w mieście na krórtkich odcinakach pod 10l. Natomiast Kuzyn ma 1.9sdi zrobił nią już prawie 130tyś sam i pali bardzo malo bo na trasie trochę ponad 4 a w miescie max 6. Jedynym problemem jest taką znaleźć bo jest ich mało. Silnik jest nie do zdarcia...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto

8) bdb »

SkodaOctavia

49 900

2018r.

106 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

105 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

85 000 km

śląskie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System