Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Redart

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Avensis Wagon D-4D 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Sie 2010, 22:13
Temat postu:

Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


Na wstępie witam wszystkich serdecznie. Jestem "newbie" na tym forum ale od razu przejdę do rzeczy. Mam zamiar kupić nowe auto (leasing) dla mojej 4-osobowej rodziny (2 dzieci 9 i 6 lat). Do tej pory woziliśmy się Toyotą Avensis Wagon 2.0 D-4D 116KM (diesel) z 2001 roku. Samochód moim zdaniem rewelacyjny. Zrobiłem 230 tys km i nigdy mnie nie zawiódł. Bardzo praktyczny i oszczędny, no złego słowa nie mogę o nim powiedzieć może poza tym że już stary jest Smile Przyszedł więc czas na zmianę. Zadowolony klient udaje się oczywiście do salonu auta z jakiego był do tej pory tak zadowolony. Odwiedziłem więc dealera Toyoty (Poznań) i wybrałem Avensis 2.2 D-4D Prestige (skrzynia manualna 6-biegowa) do testów. Dostałem auto na weekend. Wrażenia z jazdy bardzo miłe ale silnik trochę mnie zawiódł... Brakuje mu animuszu zwłaszcza w niższym zakresie obrotów. W standardzie: skóra, system bezkluczykowy, panoramiczny dach, elektryczne fotele i kierownica (w momencie wyłączenia silnika odsuwa się max do przodu żeby ułatwić wsiadanie i wysiadanie), biksenony z AFS, 18 calowe felgi. Nawigacja sterowana głosem z bluetooth... i takie tam. Wszystko ładnie opakowane ale nie można powiedzieć że zwala na kolana...

I już prawie wszystko było przyklepane a tu nagle jeden kolega polecił mi jeszcze Skode Superb. Pojechałem do salonu i oglądam. Wsiadłem najpierw do tyłu (tak jakoś się złożyło) i myślę sobie: full miejsca, pewnie fotel kierowcy na maxa do przodu odsunięty. No i przesiadam się do przodu a tu (!!!) idealna pozycje dla mnie (186 cm wzrostu) bez odsuwania fotela! Duży plus dla Skody. Bagażnik megawielki, no właściwie wszystko mi się podobało.... no może oprócz znaczka na masce... nie obraźcie się koledzy ale do tej pory na Skode patrzyłem raczej nieprzychylnie (szczerze się przyznaję) i wogóle nie brałem jej pod uwagę przy zakupie a tu proszę, stała się faworytem!!!

Ze względu na to że nie mam czasu na czytanie forum proszę Was serdecznie o pomoc w wyborze auta. Może ktoś miał okazję jeździć taką Avensis? Czy możecie podac najczęstsze usterki w waszych Superbach?
Czy właściciele SuperB z DPF mają z nimi takie same problemy jak właściciele Avensis (zatykanie się filtra, utrata mocy itd, w salonie wręcz odradzano mi wersję 2.2 D-CAT która ma 177KM i 400 Nm i filtr cząstek stałych). Czy mogą się wypowiedzieć użytkownicy aut także bez filtra?

Interesuje mnie wersja Superb 2,0 TDI CR DPF 125 kW (170 KM) DSG. Wyposażenie Platinum z navi Columbus. Czy coś warto domówić do wyposażenia czy z czegoś raczej zezygnować? Jakiego rabatu oczekiwać?

Będę wdzięczny i za każdą wskazówkę z góry dziękuję.

pozdrawiam serdecznie


Paweł
Powrót do góry
stona071

Debiutant



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Superb 1.8 T 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Sie 2010, 23:55
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


Szczerze?Odpuść sobie wszytsko co ma filtr cząstek stałych. No chyba,że nie jest dla Ciebie problemem zmeiniać olej 3 razy w roku i płacić 5-10 tys. za nowy filtr gdy sie zapcha. Rozwiązanie czysto manipulacyjne, by wyłudzić kase od klientów, a przecież chyba wszyscy wiemy,że tak zwana "ekologia" to jeden wielki pic na wode i auto z DPF i bez tak samo zatruwa atmosfere-czyli praktycznie wcale. Polecam Superba 1.8 TSI, nigdy 2.0 TDI (pada wszytsko,co tylko moze paść), a tym bardziej z DPF-em.
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 13:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


kolego poczytaj sobie
http://skoda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=94331

szczerze odradzam 2.0 tdi i serio uwazaj na silniki z numerem BSS. ja wlasnie sam zastanawiam sie nad zmiana na avensis v corolla verso v volvo v70 lub s80.
pozdrawiam
Powrót do góry
apsza

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz, Wrocław
Posiadane auto: W210 1998 i audi A3 2.0DTDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 22:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


Ja mam starocia 1,9TDI automat i choć chula ok ale jest z 2005r więc nic tu pewnie nie ma porownania do nowego superba. Mnie przeszkadza tylko głośny silnik do70km/h. Ciekawe czy w nowych jest ciszej, w dieslach oczywiscie.
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 22:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


wlasnie dzis odbylem jazde 2 letnim volvo s80 , powalil mnie na kolana. ilosc miejsca wygoda nawet troche wieksza niz w superbie,jak na razie to moj numer 1 na zamiane z superba.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 29 Sie 2010, 22:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
apsza

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Karpacz, Wrocław
Posiadane auto: W210 1998 i audi A3 2.0DTDI
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 21:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


S80 to klasa A6 E, 5tki. Ja jak pojezdze swoim okularem z 1998r to w SUPERBIE jest jak na traktorze. Komfort, cisza przy każdej prędkości (benzyniaka), promień skrętu, zakręty, wygoda siedzeń i ich oparć - nie ma porównania na korzyść E. Jedynie kopa i v-max jest lepsze w SUPERBIE nachodzi bardzo szybko do 210km/h, ale to tylko że E jest z najsłabszym 2.0 z136KM.
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 30 Sie 2010, 23:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


zgadzam sie z toba , ale ja mowie o s80 z 185km silnikiem i 2.4 d pod maska. zbieral sie naprawde blyskawicznie. jak juz wspomnialem , w ostatnich 2 latach mialem za duzo problemow z superba 2.0 tdi 2007 140km numer silnik BSS ( UWAGA NA TE SILNIKI) na razie podziekuje grupie vw.
Powrót do góry
kupujesuperba

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna/mazowieckie
Posiadane auto: jeszcze nie skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Wrz 2010, 16:52
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


zaraz mnie tu zamorduja - na swoja obrone powiem tylko, ze przymierzam sie do kupna superba - ale stajnia vw, w tym skoda, i toyota, to dwie rozne polki
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 09:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


kupujacy masz do tego pelne prawo,kupuj co chcesz , ja tylko przedstawialem swoja przygoge z marka skody, mialem wczesniej superby i bylo z nimi wszystko ok, moja poprzednia(1.8 t) jezdzi do tej pory , bo widuje ja czasem na miescie i ma sie calkiem dobrze. uwazaj tylko na silniki unikaj silnika BSS. ja nadal kocham ten sammochod ale jak na 3 latka za duzo w nim usterek wiec mysle o toyocie lub volvo.
Powrót do góry
kupujesuperba

Czytelnik



Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konstancin-Jeziorna/mazowieckie
Posiadane auto: jeszcze nie skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 02 Wrz 2010, 11:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


@ medyk

masz duzo racji oczywiscie; z dzisiejszych normalnych [nie aston marti
nWink ]samochodow najbardziej podoba mi sie nowa avensis, ale ta nowa, ktora jest poza moim budzetem (chyba nawet bardziej ze wzgledu na amortyzacje niz cene); celowalem wiec w passata, lecz to co sie dowiedzialem o 2.0 tdi skutecznie mnie zniechecilo...

superb wyszedl przypadkiem, i powiem, ze swietnie sie nim jezdzi, ale po 5 latach oczekiwalem mniejszych spraw do wyprostowania; w moim 13 letnim (!) samochodzie skrzynia chodzi gladko a tu nie; w dodatku w 5 letnim ocynkowanym (!) samochodzzie znalazlem 2 ogniska korozji (klapa, prog). Zastanawiam sie wlasnie czy to kwestia egzemplarza. Juz 3 blacharzy mi powiedzialo, zebym nie oczekiwal braku korozji w nowych samochodach...przerazajace

co to jest BSS? patrzylem na diesle poki co tylko
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 03 Wrz 2010, 18:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


kupujacy
BSS TO NUMER A RACZEJ OZNACZENIE SILNIKA. KONKRETNIE CHODZI O 2.0 TDI( z filtrem) 140 km Z NUMEREM BSS. omijaj dalekim lukiem.
Powrót do góry
tomek131

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolskie
Posiadane auto: LagunaIII
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Wrz 2010, 20:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


Witam,też myślę o Superbie,ale 4X4.Mam natomiast inny dylemat.Za 118tys jest bardzo dobra wersja ze skórą i ksenonami ,szberdachem itp nowego Subaru Outback.Bardzo fajne auto.W sumie trochę może nawet podobne do Avensisa kombi.Ale ma 20cm prześwitu i jeden z najlepszych napędów 4x4 na świecie.Miejsca z tyłu full,oparcie tylnej kanapy regulowany kąt-można się wygodnie wyłożyć , bagażnik 530litrów.Za 112 ta sama wersja bez skóry.Ceny od brokerów ,znajomy kupował i najmniejszych problemów.W polskim salonie plus 20-25tysięcy.Taka już polityka cenowa Subaru w Polsce.
To są ceny które podają ,nie wiem ile mogą opuścić(brokerzy)
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 10:47
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


odnośnie subaru to polecam wątek:

http://www.forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=1&t=2462

Nowy superb zbiera dużo nagród zarówno limuzyna jak i combi. Weź sobie na jazdę próbną 1.8tsi albo 2.0tsi (od czerwca dostępna).
Powrót do góry
medyk767

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość / region): uk
Posiadane auto: skoda superb 2.0tdi 140km
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 13:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


ciag dalszy przygody z superba 2.0 tdi. dzis dostalem ifo z serwisu ze uszkodzona czesc(szesciokatny bolec do pompy olejowej) powinna dotrzec do salonu jutro ewentualnie w piatek. dopiero po zamontowaniu tego bedzie mozna stwierdzic czy turbinka i silnik sa ok. wiec jak wczesniej wspomnialem ja podziekuje grupieVW na jakis czas.
Powrót do góry
tomek131

Czytelnik



Dołączył: 07 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): malopolskie
Posiadane auto: LagunaIII
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 17:14
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb vs Avensis. Co wybieracie i dlaczego?


No właśnie
Superbawx to tylko jeden kłopot,podobno już wyeliminowany.Takie problemy ma każda marka.Zresztą nie przeszkodziło to Subaru w/g chyba najnowszego raportu TUV zając drugiego miejsca za Porsche.VW 10 ,Skody nie widziałem ,bo tylko do 10 miejsca ktoś wkleił.
Outback nowy też jest chwalony, w USA jest to najlepszy SUV 2010(a były i Lexusy i XC60 itp)Jest składany w Japonii, ma dużo miejsca ,duży bagażnik,jezdzi jak osobówka a ma 20cm prześwit i jeden z najlepszych napędów na świecie do tego boxer diesel.Kosztuje tyle samo co Superb(precyzyjniej mówiąc u brokera , bo w Polskim salonie 20-25tys więcej)noi to w końcu kurcze Subaru a to Skoda...
Ale Superb fajny jest też,podoba mi się.
Tylko Skoda zmienia wizerunek i ma się stać tanią marką.Za 5 lat taki Superb na rynku wtórnym to może wynalazek być,jak Skoda stanie się producentem aut w stylu Daewoo, a w/g oficjalnego infa taki ma zamiar bo zbyt mocno konkuruje wewnętrznie.
Z drugiej strony można powiedzieć kupujcie ostatnie niezłe auta za rozsądną cenę haha(tanie to te skody nie są,ale rozsądną ceną w miare po jakimś 10%rabacie to można nazwać)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Superb »

Opinie o samochodach Skoda Superb - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

34 999

2017r.

140 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaKodiaq

99 900

2017r.

206 918 km

kujawsko-pomorskie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie

SkodaScala

55 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

19 900

2014r.

268 000 km

zachodniopomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System