Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Octavia 1,4 TSI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lanos37

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Octawia 1,4 TSI
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 05 Lip 2010, 10:01
Temat postu:

Octavia 1,4 TSI


Witam jestem nowym użytkownikiem skody octavi 1,4 TSI . Zakupiłem ja w dniu 25.06.2010 i od tego czasu zrobiem nia 1500km .Jest to moje pierwsze z turbinka ale już kiedys jeżdziłem czyms takim ale bardzo dawno temu :D . Chciałem sie zapytac i uzyskac podpowiedzi na temat tego silnika wiem że jest on od 2008 r. ma na pewno jakieś wady tak jak wszyskie samochody :D .Zaobserwowałem takie zjawisko nie wystepuje ono zawsze ale czasami kiedy rano go odpalam to wchodzi na wysokie obroty i chodzi wtedy jak klekocik 1.9 TDI :D :D :D a zaledwie po 20 sekundach wchodzi na normalne obroty .Przypuszczam ze to jest wina ssania , ale mam pytanko czy to nie bedzie szkodzic turbinie po jakims czasie uzytkowania . Pochwalic sie chcialem tym że co do spalania to maj racje co podaja w ksiąsce . Bez włączonej klimy do 3000tys./obr. pali srednio 5,9 sprawdziłem to na trasie Bydgoszcz Gdańsk i spowrotem .Wybieram sie w sierpniu w góry to napisze jak mi sie tam sprawowal na razie musze jeszcze troche dodac mu kilometrów zanim sie tam wybiore :D :D . Prosiłbym o opiniet na temat tego silnika .

Pozdrawiam i życze wszystkim udanego urlopu i mało awaryjek swoich motorkach :D :D
Do dnia 14.08 przejechalem nim juz 6 tys. pali mniej niz produceci pisza ale co do zuzycia minimum to troche z tym nie tak do poziomu 5 l. to nie da rady zejsc :lol: Na razie zadnych usterek moze po za tym ze jak kupicie to czeba wczaczyc ogrzewanie zeby plyn chlodzacy przeszedl przez caly uklad i troche czeba go uzupelnic .
Nastepne wpisy zrobie jak przejade nastepne kilometry WARTO KUPIC Z TYM SILNIKIEM POLECAM
Jesli macie pytania co do takiego samochodu to mogie odpowiedziec

Do dnia 10.09.2010 zrobilem 10 tys. i mogie jedno dodac na prawde udalo mi sie zejsc na najnisze spalanie to znaczy na 5 litrow na sto ale pod jedny wzgledem musi to byc na trasie w pojedynki i wlec sie gora 80 km na godzine inaczej nie da rady . Jesli ktos zamieza w takim tepie jezdzic :D bo w takim wypadku zostaje sie zawalidroga na drodze .Po zatym na razie bez usterek byle tak dalej .No teraz to dopiero napisz jak przyjdzie zima mniej teraz bede robic kilomwetrow gduz wracam do pracy i bedzie trudno wedrowac po polsce .
Jesli bym mial kupic nastepny samochod to bedzie to silnik z turbinka .

Witam ponownie dawno nie dopisałem swej opini na dzien dzisiejszy to jest 13.06.2011 mam przejechane 28 tys. i jestem juz po drugiej wymianie oleju to jest po 20 tys. Na razie altko spisuje sie na medal po zajedyna wymiana włącznika swiatel awaryjnych który powoduje samo włanczajace sie swiatla w czasie jazdy ale zostal wymieniony . Nastepna bolaczka moze sie okazaj ale to tylko zima metaliczne wibracje z tylu z prawej strony od kierowcy tam gdzie znajduje sie pompa paliwowa .W serwisie wymienili mi juz pompe , filtr paliwa i nic nie pomogło podokrecali wszyskie srubki i dalej to robila zanim nie nadeszla wiosna i przestalo :lol: Nie podam sie z tym i bede walczyl na dal jak przyjdzie ochlodzenie i zacznie to nadal robic juz im w serwisie zapowiedzialem ze nie odpuszcze z tym problemem .Jeszcze jedo dodal ze mi sie udal zejsc ze spalaniem ponizej 5 lirow ale za pomoca oszczednej jazdy :lol: :lol: to jest 2 tys,obrotow bez wlaczonej klimy i 3 osoby na pokladzie mysle ze to dobry wynik ale zaznaczam ze to byl dystans Bydgoszcz Mielno i spowrotem bez szalenstw :lol: A co do jazdy z szalenstwem powyzej dopuszczalenej granicy to mi wyszlo na autostradzie 7,2 litra pretkosc miedzy 150 a 170 .
Mysle ze na skodzinkie to nie zle pali i sie na razie nie zle spisuje nie uzywa samochodu do celow sluzbowych lecz do wlasnego uzytku i mogie stwierdzi na razie jest super .
Jesli macie jakies pytania co do skodzinki z tym silnikiem to z checia sie podziele ze swoja opinia i wiedzia .Pozdrawiam wszystkich czytajacych moj profil.


Witam ponownie dnia 2.10.2011 mam juz na liczniku 40tys. po nastepnej wymianie oleju oraz po przejechaniu w górach około 1,5 kilometrow .
Nie sadzilem ze tak malo mi spali w gorach liczylem przed wyjazdem ze powinien sie zmieścic w granicach 7,5 litra a on mnie szokowal spalil zaledwie 6 literkow :D , a na trasie w gory i z powrotem w tepie slimaka srednia wyszla 70km spalil tylko 5,2 literka tylko pozazdroscic .
A teraz wady jak na razie to sa dwie pierwsza to w lecie powyzej 20stopni przy odpalaniu ale nie zawsze wchodzi na wysokie obroty na okolo 20 sekund , druga wada to zima glosna praca i slyszace drgania pompy paliwa z tylu po prawej stronie .
Natomiast co do serwisow to chyba jak w kazdy udaja wiecei kogo :D czytajac fora na temat usterek natknolem sie na temat tych drgan z tylu z pompy paliwa okazalo sie dosc banalny problem ona jest skonstrulowana z metalu i plastyku wiec nie dziwie sie czemu tak ona pracuje glosno w czasie zimy .
Mysle ze odpowiedz jest banalna ale serwisy nie cha sie do tego przyznac jak dwie zeczy moga ze soba pracowac jesli to plastik i metal przy mrozach ze soba zle wspolpracuja dla tego slychac drgania jest to troche uciazliwe ale nie zagraza zyciu :D :D
Mam prozbe jesli sie myle w tym temacie a wiecie co moze byc to prosze o podpowedz bedze wdzieczny .
Pozdrawiam i do nastepnego wpisu przy 50 tys.
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

29 900

2013r.

196 959 km

mazowieckie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

131 095 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie

SkodaRapid

20 900

2013r.

281 531 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System