Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) PRZEPUSTNICA



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaak

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2006
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sie 2006, 18:01
Temat postu:

PRZEPUSTNICA


Mam problem z przepustnicą Skody felicji GLX 1.6 z 1998r.

Najpierw samochód gasł na wolnych obrotach( czesto przed światłami, skrzyżowaniem...), po czyszczeniu przepustnicy w serwisie Skody(psikanie preparatem do czyszczenia) przestał gasnąc, ale wolne obroty wzrosły do 1,2, a często występuje nierównomierna praca silnika. Obroty zmieniają się od 1,6 do 1,8.

Co z tym robic? Proszę o pomoc i informacje.
_________________
kaak
Powrót do góry
spik (wp kontakt)
wudar44

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Wrz 2006, 09:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) PRZEPUSTNICA


Witam

Hmm Z tego co wyczytałem przez ostatnie dwa dni w necie to po czyszczeniu przepustnicy komputer "uczy sie" nowych ustawien po przejechaniu kilkudziesieciu lub kilkuset km. Mam nadzieje ze tak bylo i w Twoim przypadku. Prosze o odpowiedz bo jestem zywo zainteresowany tym tematem za kilka dni planuje samemu wyczyscic przepustnice i chcialbym wiedziec czego realnie sie spodziewac.
Pozdro
_________________
3majta się ramy to... nie pospadamy:)
Powrót do góry
gadu-gadu
Rafaello

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2006
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lis 2006, 21:53
Temat postu:

Przepustnica


Witam !
Miałem podobny problem z przepustnicą (silnik 1,6 ).Od zaprzyjażnionego
mechanika który również mi pomógł dowiedziałem się że po oczyszczeniu
tego elementu należy ponownie wprowadzic dane z komputera diagnostycznego.Po tej operacji silnik funkcjonował prawidłowo!.
Powrót do góry
felcia99

Czytelnik



Dołączył: 15 Lut 2007
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Lut 2007, 22:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) PRZEPUSTNICA


Cześć
Też miałem taki problem ale w silniku 1,3 . Jak wyczyściłem przepustnice to obroty się faktycznie zmieniły i to znacząco Laughing auto było prawie jak z tempomatem mozna było jechać 90 km/h bez dodawania gazu. Ale kumpel pokasowal mi błędy w komputerku i juz sie troche poprawiło tylko czasami się zawieszała na 1200 obrotów trzeba wtedy lekko puknąć w pedał gazu to obroty spadna. A z tym " uczeniem się " to jest chyba prawda bo ten komputer jest chyba niereformowalny, dopiero tak po przejechaniu ok 3000 km obroty sie unormowały i teraz jest ok. Rolling Eyes
Powrót do góry
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lut 2007, 12:32
Temat postu:

przepustnica


ja mam taki problem z obrotami tylko gdy temperatura otoczenia podskoczy powyżej 15 stopni . Gdy zapalę silnik wszystko jest ok! ale jak dodam gazu to obroty opadają i silnik potrafi zgasnąć. Potem często nie mogę uruchomić silnika. Po czyszczeniu przepustnicy ale nie sprayem tylko benzyną wszystko wraca do normy na tydzień potem znów to samo. Zimą jest normalnie zapalę i silnik po dodaniu obrotów nabiera tempa. prawdziwy "Czeski film
Laughing "
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Pią 16 Lut 2007, 12:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Maximus

Czytelnik



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Mar 2007, 21:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) PRZEPUSTNICA


witam niedawno kupilem skode felicie 1.3Mpi i jeszcze nie znam sie na tym autku a mam nastepujacy problem cigle skacza mi obroty np. jade i gdzy lekko przycisne gaz z 800 obrotow przeskakuje mi na 3000 obrotów i na odwrót bylem w warsztacie i powiedzieli mi ze musze kupic nowa przepustnice ktora kosztuje (okolo 750zł) czy jest jakis inny sposób na naprawienie tej usterki ?? prosze o odpowiedz
Powrót do góry
gadu-gadu
piotrek9001

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Mar 2007, 14:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) PRZEPUSTNICA


Witam ja rowniez mialem problem z przepustnica w mojej Felci 1.3 MPI i okazało sie ze tez musiałem kupic nowy ten element ale najlepiej jest rozejrzec sie za tym na giełdzie albo gdzies z odzysku z rozbitego auta wtedy jest o ponad polowe taniej... ja tak kupiłem i odpukac narazie dziala bez problemu... no chyba ze ktos ma na zbyciu 750zł na nowa przepustnice...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaScala

88 314

2020r.

46 774 km

pomorskie

SkodaFabia

11 990

2009r.

172 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

14 900

2005r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaRapid

35 000

2015r.

157 000 km

lubelskie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System