Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 12:19
Temat postu:

skoda do kupienia opinie


Witam !
Pierwszy mój post i mam prosbę, napiszcie co sadzicie o tych 3 skodach , może zauważycie cos zego ja nie widze i jesli cos jakies rady przy kupnie na co uwazac szczególnie. i czy cena jest adekwatna do rocznika?
Dzieki. pozdrawiam!
http://otomoto.pl/skoda-octavia-1-9-tdi-110-km-climatronic-C13284547.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=1053014414
http://otomoto.pl/skoda-octavia-octavia-sdi-clima-ladna-C13381604.html
Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 13:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Kolego żeby doradzic trzeba ogladnać samochód , prace silnika lakier zawieszenie itd .Z fotek nic nie wywnioskujesz.Sam szukajac passata swojego TDI 110 km zjezdziłem 4 mc i setki km.jednak ta skoda co szukasz to bardzo dobry wybór !!!!!W Niemczech one stoja po 3.000-4.000 EURO , tylko aby ładna w TDI zdobyć to trzeba duzo p[oszperać , no chyba ze masz tam znajomości to ktoś Ci wynajdzie tanio samochód z pierwszych rąk.Co do ceny to tak stoją u nas w Polsce , nie mniej jednak są okazje co można taniej kupić ale to trzeba szukac.Uwage zwróć głównie na te 3 cechy , a największa uwage zwróć na silnik.Zobacz jego prace.
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 14:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


w pierwszej na rzut okiem/zdjecia cos bylo z przodu robione,zle spasowany zderzak...co nie oznacza ze cos powaznego bylo,ogolnie ladnie sie prezentuje

druga ma moim zdaniem rowniez zle spasowana maske silnika,sprzedawca mogl sie postarac o zdjecia w innej okolicy jak na podworku z wrakami i czesciami samochodowymi...

trzecia octavia wyglada na najbardziej zadbana,sprawia wrazenie bezwypadkowej

Pamietaj ze to tylko zdjecia,podjedz,i sam stwierdzisz ktora twoje oczekiwania spelnia,pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 17:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


dzieki chlopaki.
w przyszlym tyg bede ogladał te skody, w tym tyg bylem kilka zobaczyc ale porażka. Najbardziej wkurzalo mnie to ,ze przez telef nawet jesli mowilem ,ze z daleka jestem i niech mowia czy jest ok czy np porysowana, rdzewieje czy cos podobnego goście mowia ,że autko w b db stanie. Wiadomo na miejscu calkiem inna historia.
przecież wiadomo ze to zobacze jak pojade na miejscu , po co taka ściema?
wcześniej myślałem o mazdzie 626 ale pojezdzilem i okazalo sie ze bardzo trudno wyszukac dobry egzempl.
zobaczymy jak bedzie z tymi 3 , zapewniaja ,ze sa ok Smile
Dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 18:00
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


lechu1979 napisał:
dzieki chlopaki.
w przyszlym tyg bede ogladał te skody, w tym tyg bylem kilka zobaczyc ale porażka. Najbardziej wkurzalo mnie to ,ze przez telef nawet jesli mowilem ,ze z daleka jestem i niech mowia czy jest ok czy np porysowana, rdzewieje czy cos podobnego goście mowia ,że autko w b db stanie. Wiadomo na miejscu calkiem inna historia.
przecież wiadomo ze to zobacze jak pojade na miejscu , po co taka ściema?
wcześniej myślałem o mazdzie 626 ale pojezdzilem i okazalo sie ze bardzo trudno wyszukac dobry egzempl.
zobaczymy jak bedzie z tymi 3 , zapewniaja ,ze sa ok Smile
Dzieki i pozdrawiam
Sprzedawcy sciemniaja jak ww bo tak juz w tym kraju jest,zenada poprostu,sadza ze jak juz kilkaset km zrobiles to kupisz auto nawet z mankamentami ukrytymi przy rozmowie telefonicznej.pomijajac fakt ze kazde auto sprzedawane jest w stanie bdb,bo stan dobry to juz zlom wedlug wiekszosci ludzi...pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 18:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 18:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


a nalepsze bylo to ,ze kazdej skodzie swiecila sie juz rezerwa, zeby przypadkiem koles nie dolozyl 100 pln na benzyne , smieszne i zenujace .
Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


paulo77 napisał:
lechu1979 napisał:
dzieki chlopaki.
w przyszlym tyg bede ogladał te skody, w tym tyg bylem kilka zobaczyc ale porażka. Najbardziej wkurzalo mnie to ,ze przez telef nawet jesli mowilem ,ze z daleka jestem i niech mowia czy jest ok czy np porysowana, rdzewieje czy cos podobnego goście mowia ,że autko w b db stanie. Wiadomo na miejscu calkiem inna historia.
przecież wiadomo ze to zobacze jak pojade na miejscu , po co taka ściema?
wcześniej myślałem o mazdzie 626 ale pojezdzilem i okazalo sie ze bardzo trudno wyszukac dobry egzempl.
zobaczymy jak bedzie z tymi 3 , zapewniaja ,ze sa ok Smile
Dzieki i pozdrawiam
Sprzedawcy sciemniaja jak ww bo tak juz w tym kraju jest,zenada poprostu,sadza ze jak juz kilkaset km zrobiles to kupisz auto nawet z mankamentami ukrytymi przy rozmowie telefonicznej.pomijajac fakt ze kazde auto sprzedawane jest w stanie bdb,bo stan dobry to juz zlom wedlug wiekszosci ludzi...pozdr
Kolego nikt Ci nigdy tak naprawde niczego o samochodzie nie powie!!!!musisz to zrozumiec , jak sie nie znasz na samochodach to kupisz złoma......bo nawciskaja Ci głupot.Wiem jak jest bo sam sprzedawałem autka , były bite , liczniki kręcone a i tak przy sprzedaży szły jako orginał z przebiegiem 188.000 bo na tyle sie przewaznie cofa 10 letnie autka.Chodz mało to wiarygodne by tyle autka 10 letnie miały najechane , jeszcze w TDI,ale tak to wygląda niestety.
Powrót do góry
JANUSZ40

Stały Bywalec



Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 179
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: FIAT BRAVO 1.8gt SAAB 9-3 1.9 TiD
Piwa: 9/1
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 20:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Jeśli chcesz kupić diesla to na pewno nie od handlarza i nie z zagranicy Sad
Zapewniają autentyczność przebiegu ale w 99% to bzdury. Najlepiej poszukać z krajowym rodowodem od pierwszego właściciela. Trzeba trochę poszukać ale warto. Nie sugeruj się też książką serwisową bo przeglądy w niej to niejednokrotnie fikcja (jeśli już kupujesz od handlarza). Najlepszy sposób to wizyta w serwisie autoryzowanym. Po nr VIN też można stwierdzić ile jest warta książka serwisowa ponieważ każdy przegląd jest odnotowany w kompie Laughing Jeśli ktoś się nie godzi na serwis to sobie daruj zakup.
Powrót do góry
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Cze 2010, 20:57
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


z przebiegiem jak jest kazdy wie, wystarczy wejsc na mobile de i zerknac jakie sa przebiegi 8-9 letnich octavi w ropie, mniej niz 200 tys ze swieca szukac, u nas te same rocznki i zaden prawie nie wyjdzie ponad 190 tys , jakim cudem ? ! wiadomo. Wiec licze sie z tym niestety ze autko zamiast 180 tys bedzie mialo 250 tys.
co do ks serv widzialem juz takie ks ze dziwilem sie ze dealer byl na tyle bezczelny cos takiego pokazywac!
trzecia sprawa,, wiadomo za dobrym samoch trzeba sie najezdzic ale jestem ze slaska i nie wyobrazam sobie jechac do gdanska po fure , bo kilka takich wyjazdow gdzie mial byc super wozek i kupa kasy i nerwow idzie.
jade z kims kto ma pojecie o samochodach , do tego wiadomo pojade na stacje diagnostyczna, i tylko miec nadzieje ,ze nie kupie totalnego zloma:)
Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 04 Cze 2010, 07:59
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Powiem tylko tyle ze kolega z pracy kupił passata 1.9 tdi 2003 rok i sie cieszył ze miał najechane 120.000 z Niemiec z książką i wogóle.Jak pojechał do servisu to zażyczył sobie aby wszystko mu powiedzieli o tym autku.Niestety autko 7 lat a miało najechane prawie 400.000 , a na książce 120.,000. , mało tego były 3 elementy malowane , ale było idealnie pomalowane , jak orginał .Ale tak to jest panowie...........nikt z nas nie sprzeda autka jak ma najechane 300.000 -400.000 bo wiadomo ze nikt nie kupi tego samochodu.A wiec trzeba cofnac ten licznik.Teraz kupić autko w orginalnym lakierze i przebiegu to jedynie nowe albo tak jak trafic 6 w totka.No nie chwaląc się mi się udało takiego passata kupić ale 4 mc jezdziłem za nim i dorwałem go heheheheheh.Jest cały sprawdzony od Ado Z.i ma przejechane teraz 201 tys. a ma 12 lat.
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pon 07 Cze 2010, 17:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Jako ciekawostkę dam przykład mojego ojca. W 1999 roku kupił octavie 1.9tdi 110koni nową z salonu - wersja SLX, jedna z pierwszych z tym motorem w Toruniu. Auto serwisowane u autoryzowanego dealera cały czas, wszystkie rachunki itd do wglądu, malowany jeden element - przedni zderzak (tylko był przetarty). w zeszłym roku postanowił zmienić auto na nowe i wystawił octavie na sprzedaż z przebiegiem lekko poniżej 200tys km (udokumentowany). Kupcy którzy oglądali zarzucali że przebieg cofnięty, jeden nawet że kierownica zmieniona żeby przebieg wyglądał na prawdziwy. W ASO chcieli auto wziąść od ręki ale dużo poniżej ceny rynkowej. Ojciec lekko opuścił i auto kupił brat. Takie auta się zdarzają ale to trzeba szukać i oglądać a nie napalać się na pierwszy lepszy egzemplarz.
Powrót do góry
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Cze 2010, 21:49
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


witam
wczoraj kupielm octavie z 2002 r , przebieg 189tys serwisowana w servisie skody , dzwonilem sprawdzilem .
w srodku w zasadzie nie ma sie do czego przyczepic, ladna tapicerka , wersja z klimatronikiem i pelna elektryka, blacharka do drobnych poprawek i wszystkie hamulce do roboty plus lozysko LP, rozrzad i plyny. nie moge sie doczekac jak bedzie po wymianie rozrzadu zeby pojezdzic bo ma tylko 1400 km do wymiany - i strach jezdzic zeby silnika szlag nie trafil.
W zwiazku z tym mam pytanie
rozrzad, hamulce x 4 , i lozysko plus olej i inne plyny w jakiej sumie mialbym sie zmiescic liczylem na jakies 1000 pln material i 500 robota?
myslalem o tych czesciach co sadzicie
http://allegro.onet.pl/item1052577136_tarcze_klocki_vw_golf_iv_bora_a3_octavia_leon_tole.html

http://allegro.onet.pl/item1057549935_tarcze_klocki_bosch_tyl_octavia_leon_golf_iv_4.html

http://allegro.onet.pl/item1062866606_pompa_wody_skoda_octavia_1_9_tdi_orginal_nowa.html
http://allegro.onet.pl/item1067164741_lozysko_kola_przod_octavia_golf_iv_org_fag.html
Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 08:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Klocki lukasa są twarde..........odradzam.Jesli chcesz mieć dobre hamulce i by wszystkjo było okey i niedrogo to polecam Tarcze Brembo + klocki Zinermana.Łożyska oczywiście SKF.Rozrząd -------pompa wody -Hepu , napinacze SKF , rolka SKF , Pasek polecam Contitecha. Taki zestawik to około 1000 zł + robocizna jakieś 250-300.Na takim zestawie pojezdzisz długo minimum 50-60 tys.
Powrót do góry
lechu1979

Debiutant



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): sląsk
Posiadane auto: octavia 1.9 tdi 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 17:22
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


dzieki , w piatek jade do mechanika mamy ustalic jakie czesci , dzieki forum bede mial przynajmniej jakies rozeznanie.
Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 09 Cze 2010, 23:15
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) skoda do kupienia opinie


Spoko.Po to jest forum by pytać i pomagać. Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

85 900

2018r.

121 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

7 500

2004r.

150 000 km

śląskie

SkodaFabia

41 900

2020r.

117 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

11 990

2009r.

172 000 km

wielkopolskie

SkodaSuperb

74 900

2017r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System