Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 01:17
Temat postu:

Podniesienie mocy w Favorit!!


Chciałbym się dowiedzieć w jakis sposób w domu mogłbym podniesć moc w Skodzie Forman. wiem ze temat ten byl poruszany wielokrotnie jednak mnie konkretnie interesuje przeróbka gaźnika. chciałbym sie dowiedziec co i jak wyglada czyli koszta i to czy laik jak ja moglby to sam wykonac w domu nie znajac sie na budowie gaźnika chciałbym zeby ktoś kto zna sie na temacie podpowiedzial mi co i jak i czy sie to wogole oplaca itp
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 14:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Zamień gaźnik z jakimś innym autem o większej pojemności, nie wiem z jakiego auta pasuje, ale może podejdzie z poloneza, golfa 1.6 lub czegoś podobnego. Możesz próbować razem z kolektorem dopasować.
Do takiego gaźnika musiał byś jakoś przerobić dolot powietrza, tzn wlot dać gdzieś przy grillu, ale tak, żeby zimne powietrze było wdmuchiwane podczas jazdy.
Raczej nie warto się w ogóle w to bawić, ale jak chcesz możesz kombinować.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 23:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Andy1991 napisał:
Zamień gaźnik z jakimś innym autem o większej pojemności, nie wiem z jakiego auta pasuje, ale może podejdzie z poloneza, golfa 1.6 lub czegoś podobnego. Możesz próbować razem z kolektorem dopasować.
Do takiego gaźnika musiał byś jakoś przerobić dolot powietrza, tzn wlot dać gdzieś przy grillu, ale tak, żeby zimne powietrze było wdmuchiwane podczas jazdy.
Raczej nie warto się w ogóle w to bawić, ale jak chcesz możesz kombinować.


Hmm...Andy1991 a jaki moze byc koszt takiego gaźnika i ile mocy mogę ewentualnie dostac z takiego zabiegu? (chodzi mi o to czy poczuje sensowna roznicę)? nie wiem tez dokladnie o co ci chodzi z tym kolektorem? chodzi ci o wmontowanie calego kolektora np.z takieo golfa i wywalenie tego który jest w FAv,tak?
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Koszt gaźnika niewielki, znajdziesz na szrocie, jeżeli da się dopasować inny gaźnik na kolektor z favorit to ok, jeżeli nie, to może da się dopasować gaźnik z kolektorem z innego auta do favorit, a może nic się nie da dopasować.
Może da się wpasować kolektor z Fiesty 1.1 lub 1.3, na ten kolektor chyba pasuje gaźnik poloneza, lub gaźnik forda 1.3.
Ile mocy Ci to doda to nie wiem, może 10.
Raczej nie warto się w ogóle za to brać.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Andy1991 napisał:
Koszt gaźnika niewielki, znajdziesz na szrocie, jeżeli da się dopasować inny gaźnik na kolektor z favorit to ok, jeżeli nie, to może da się dopasować gaźnik z kolektorem z innego auta do favorit, a może nic się nie da dopasować.
Może da się wpasować kolektor z Fiesty 1.1 lub 1.3, na ten kolektor chyba pasuje gaźnik poloneza, lub gaźnik forda 1.3.
Ile mocy Ci to doda to nie wiem, może 10.
Raczej nie warto się w ogóle za to brać.


Ok teraz wszystko rozumiem. Tylko że teraz mam taki problem,że moja favoritka ma gaz. i do jakiegos plastiku na gaźniku jest przyczepiony wąż gazowy. czy gazownik bedzie w stanie to ogarnać aby przerzucić ten gaz na drugi gaźnik? I JESZCZE JEDNO PYTANIE ANDY JESLI CHODZI O WYMIANE KOLEKTORA TO BEDZIE TO PLUG&PLAY CZY NIEKONIECZNIE?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


a moze jest mozliwosc przerobki gaźnika w Fav bez jego zmiany.wiesz moze jak to wykonac?
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


a słyszałes moze o czyms takim jak gaźnik weber??? dosc czesto mozna spotkac w internecie fav przerobione wlasnie z tym gaźnikiem. jaki masz pogląd na to???

tu masz taki gaźnik:

http://www.webercarbsdirect.com/32_36_DGAV_p/22680.051b.htm



i tu drugi:

http://www.youtube.com/watch?v=mpW-w7vl2wA
http://www.youtube.com/watch?v=31Ea6z7bZ7I&feature=related
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Nie zajmuję się takimi rzeczami. Podpowiedziałem to co wiedziałem. Jestem mechanikiem a nie tuningowcem.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Venomek

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Favorit 1.3 GLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 10:10
Temat postu:

Re: Podniesienie mocy w Favorit!!


Szczerze mówiąc jak chcesz więcej mocy to zmień silnik. Dłubanie gaźnikowca i to przy śmiesznej pojemności jaką jest 1.3 nie ma sensu.

Gaźniki Webber'a to się wrzuca do VR6-ek i innych większych silników żeby coś dawały ... w małych jednostkach jest to raczej gadżet, bo super wyglądają, a nie coś co dodaje mocy.

A jak już chcesz coś krzesać z tego co masz to prawidła dłubania silników benzynowych wolnossących są mniej więcej takie:
- wymień filtr powietrza na jakiś wielokrotnego użytku (ja polecam K&N i nawet są w ofercie do Favorita)
- "odetkaj" wydech - wymiana albo całego wydechu na custom'owy i najlepiej z większą średnicą, albo tłumików na przelotowe
- nowe, konkretne świece, nowe kable do nich
- regulacja gaźnika - tu niestety bez fachowca się nie obejdzie; licz się jednak z tym że jak chcesz więcej mocy to będzie więcej paliwa szło... i mówisz gościowi że ma zrobić tak żeby jechało Smile (kiedyś odwaliłem podobny numer w poloniezie ... palił 17 l/100km ale jeździł jak dziki Very Happy)
- ostrzejszy wałek - też bez fachowców nie da rady; koszt duży ale w benzyniakach warto
To wszystko da Ci jakieś +25% do +30% tego co jest...

Niemniej jednak moim (nie)skromnym zdaniem jak już chcesz mieć dużą moc przy sensownym spalaniu w Favoricie/Formanie to ładuj silnik 1.8 T z grupy VAG. W najsłabszej opcji masz 150 KM i spalanie na poziomie 7l/100km (w Favoricie będzie mniej bo jest dużo lżejszy). Jak zrobisz wydech, duży IC i program to tym silnikiem dochodzisz do poziomu +200KM i spalania na pozimie do 10l/100km (znam jednostki 1.8T po 275KM ale to byłaby totalna masakra w Favoricie...)
Szczerze mówiąc zamiast rzeźbić Favorita/Formana kupiłbym używaną Octavię 1.8T i po sprawie.

Pzdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne


SkodaRapid

28 990

2014r.

153 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

54 900

2018r.

229 850 km

pomorskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie

SkodaFabia

18 500

2016r.

268 179 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System