Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 01:17
Temat postu:

Podniesienie mocy w Favorit!!


Chciałbym się dowiedzieć w jakis sposób w domu mogłbym podniesć moc w Skodzie Forman. wiem ze temat ten byl poruszany wielokrotnie jednak mnie konkretnie interesuje przeróbka gaźnika. chciałbym sie dowiedziec co i jak wyglada czyli koszta i to czy laik jak ja moglby to sam wykonac w domu nie znajac sie na budowie gaźnika chciałbym zeby ktoś kto zna sie na temacie podpowiedzial mi co i jak i czy sie to wogole oplaca itp
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 14:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Zamień gaźnik z jakimś innym autem o większej pojemności, nie wiem z jakiego auta pasuje, ale może podejdzie z poloneza, golfa 1.6 lub czegoś podobnego. Możesz próbować razem z kolektorem dopasować.
Do takiego gaźnika musiał byś jakoś przerobić dolot powietrza, tzn wlot dać gdzieś przy grillu, ale tak, żeby zimne powietrze było wdmuchiwane podczas jazdy.
Raczej nie warto się w ogóle w to bawić, ale jak chcesz możesz kombinować.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 25 Kwi 2010, 23:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Andy1991 napisał:
Zamień gaźnik z jakimś innym autem o większej pojemności, nie wiem z jakiego auta pasuje, ale może podejdzie z poloneza, golfa 1.6 lub czegoś podobnego. Możesz próbować razem z kolektorem dopasować.
Do takiego gaźnika musiał byś jakoś przerobić dolot powietrza, tzn wlot dać gdzieś przy grillu, ale tak, żeby zimne powietrze było wdmuchiwane podczas jazdy.
Raczej nie warto się w ogóle w to bawić, ale jak chcesz możesz kombinować.


Hmm...Andy1991 a jaki moze byc koszt takiego gaźnika i ile mocy mogę ewentualnie dostac z takiego zabiegu? (chodzi mi o to czy poczuje sensowna roznicę)? nie wiem tez dokladnie o co ci chodzi z tym kolektorem? chodzi ci o wmontowanie calego kolektora np.z takieo golfa i wywalenie tego który jest w FAv,tak?
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 00:04
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Koszt gaźnika niewielki, znajdziesz na szrocie, jeżeli da się dopasować inny gaźnik na kolektor z favorit to ok, jeżeli nie, to może da się dopasować gaźnik z kolektorem z innego auta do favorit, a może nic się nie da dopasować.
Może da się wpasować kolektor z Fiesty 1.1 lub 1.3, na ten kolektor chyba pasuje gaźnik poloneza, lub gaźnik forda 1.3.
Ile mocy Ci to doda to nie wiem, może 10.
Raczej nie warto się w ogóle za to brać.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Andy1991 napisał:
Koszt gaźnika niewielki, znajdziesz na szrocie, jeżeli da się dopasować inny gaźnik na kolektor z favorit to ok, jeżeli nie, to może da się dopasować gaźnik z kolektorem z innego auta do favorit, a może nic się nie da dopasować.
Może da się wpasować kolektor z Fiesty 1.1 lub 1.3, na ten kolektor chyba pasuje gaźnik poloneza, lub gaźnik forda 1.3.
Ile mocy Ci to doda to nie wiem, może 10.
Raczej nie warto się w ogóle za to brać.


Ok teraz wszystko rozumiem. Tylko że teraz mam taki problem,że moja favoritka ma gaz. i do jakiegos plastiku na gaźniku jest przyczepiony wąż gazowy. czy gazownik bedzie w stanie to ogarnać aby przerzucić ten gaz na drugi gaźnik? I JESZCZE JEDNO PYTANIE ANDY JESLI CHODZI O WYMIANE KOLEKTORA TO BEDZIE TO PLUG&PLAY CZY NIEKONIECZNIE?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


a moze jest mozliwosc przerobki gaźnika w Fav bez jego zmiany.wiesz moze jak to wykonac?
Powrót do góry
Skoda Forman 1.3 135L

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L 1.3 1993
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 26 Kwi 2010, 02:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


a słyszałes moze o czyms takim jak gaźnik weber??? dosc czesto mozna spotkac w internecie fav przerobione wlasnie z tym gaźnikiem. jaki masz pogląd na to???

tu masz taki gaźnik:

http://www.webercarbsdirect.com/32_36_DGAV_p/22680.051b.htm



i tu drugi:

http://www.youtube.com/watch?v=mpW-w7vl2wA
http://www.youtube.com/watch?v=31Ea6z7bZ7I&feature=related
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Sro 28 Kwi 2010, 19:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Podniesienie mocy w Favorit!!


Nie zajmuję się takimi rzeczami. Podpowiedziałem to co wiedziałem. Jestem mechanikiem a nie tuningowcem.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Venomek

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Favorit 1.3 GLX
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Mar 2011, 10:10
Temat postu:

Re: Podniesienie mocy w Favorit!!


Szczerze mówiąc jak chcesz więcej mocy to zmień silnik. Dłubanie gaźnikowca i to przy śmiesznej pojemności jaką jest 1.3 nie ma sensu.

Gaźniki Webber'a to się wrzuca do VR6-ek i innych większych silników żeby coś dawały ... w małych jednostkach jest to raczej gadżet, bo super wyglądają, a nie coś co dodaje mocy.

A jak już chcesz coś krzesać z tego co masz to prawidła dłubania silników benzynowych wolnossących są mniej więcej takie:
- wymień filtr powietrza na jakiś wielokrotnego użytku (ja polecam K&N i nawet są w ofercie do Favorita)
- "odetkaj" wydech - wymiana albo całego wydechu na custom'owy i najlepiej z większą średnicą, albo tłumików na przelotowe
- nowe, konkretne świece, nowe kable do nich
- regulacja gaźnika - tu niestety bez fachowca się nie obejdzie; licz się jednak z tym że jak chcesz więcej mocy to będzie więcej paliwa szło... i mówisz gościowi że ma zrobić tak żeby jechało Smile (kiedyś odwaliłem podobny numer w poloniezie ... palił 17 l/100km ale jeździł jak dziki Very Happy)
- ostrzejszy wałek - też bez fachowców nie da rady; koszt duży ale w benzyniakach warto
To wszystko da Ci jakieś +25% do +30% tego co jest...

Niemniej jednak moim (nie)skromnym zdaniem jak już chcesz mieć dużą moc przy sensownym spalaniu w Favoricie/Formanie to ładuj silnik 1.8 T z grupy VAG. W najsłabszej opcji masz 150 KM i spalanie na poziomie 7l/100km (w Favoricie będzie mniej bo jest dużo lżejszy). Jak zrobisz wydech, duży IC i program to tym silnikiem dochodzisz do poziomu +200KM i spalania na pozimie do 10l/100km (znam jednostki 1.8T po 275KM ale to byłaby totalna masakra w Favoricie...)
Szczerze mówiąc zamiast rzeźbić Favorita/Formana kupiłbym używaną Octavię 1.8T i po sprawie.

Pzdr
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

37 900

2013r.

136 038 km

mazowieckie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaRapid

21 900

2013r.

281 531 km

mazowieckie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaFabia

12 900

2010r.

203 400 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System