Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) Felicja 1.6 z 99r duży problem z odpalaniem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartek Felcia

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 tdi kombi 4x4 1999 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Sty 2010, 17:28
Temat postu:

Felicja 1.6 z 99r duży problem z odpalaniem


Witam, problem polega na tym, że odkąd pojawiły się mrozy Skoda ciężko odpala rano (stoi na dworze), wkładam kluczyk do stacyjki,przekręcam, czekam aż pompa się wyłączy i kręce, krece krece i nic, za drugim razem odpala odrazu lub za trzecim dopiero. Podczas kręcenia słychać głośne szybkie tykanie - nie jestem pewny skąd. Później przez cały dzień odpala normalnie nawet po 8/9h postoju. Dziś jak odpaliłem to jeszcze pojawił się taki objaw że po zaskoczeniu silnika - odrazu zgasł - tj by nie trzymał obrotów, po kolejnym odpaleniu silnika normalnie wszedł na 1,200 obr a po rozgrzaniu zamiast zejść do tych 800 czy 900 (?) to zaczely falowac, wiec ponownie zgasilem silnik i odpalilem i bylo ok. Świece są nowe, filtr powietrza też.
Powrót do góry
kot 147

Dyskutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3, LXI MPI 2000
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 18 Sty 2010, 10:57
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Felicja 1.6 z 99r duży problem z odpalaniem


Witam
Sprawdź cewkę która przykrywa od świece i kabel doprowadzający napięcie, być może jest przebicie i iskra ucieka.
Powrót do góry
Bartek Felcia

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 tdi kombi 4x4 1999 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 16:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Felicja 1.6 z 99r duży problem z odpalaniem


Witam, problem mi się pogorszył, tzn po wyjściu z pracy w piątek samochód wogóle mi nie odpalił, kręcił, kręcił i tykał (przekaźnik - nowy) aż akumulator padł ( po ok 5/10 min), wykręciłem też świece i nie miał iskry ale już ledwo zakręcił. Podpiołem się kablami do innego samochodu i odpalił odrazu ( już drugi raz ). Później trochę pojeździłem, byłem u mechanika który uparł się żeby mi wymienić sondę lambdę - nie zgodziłem się ponieważ ona nie ma wpływu na rozruch a po drugie nie zauważyłem objawów wskazujących na awarie sądy. Na komputerze wyszła tylko ta sąda, alternator ładuje 13,8 czyli tez nie tak źle. Przebicia na kablach tez nie ma. Dziś rano też nie odpalił - 2 próby i padł akumulator, więc go podładowałem prostownikiem z 1,5h i załapał odrazu. Więc biorąc pod uwagę, że gwarancja na mój akumulator skończyła się chwilę temu ( po dwóch latach) kupiłem nowy 50 amh, stary był 44amh. Kupowałem w firmowym sklepie skody i Pan doradził mi 50. Narazie jest ok, ale zobaczę jeszcze wieczorem jak odstoi swoje. Ale mam nadzieję, że to to. Jeśli nie , to nie wiem gdzie szukać nie chcę jeździć po mechanikach bo nie mam takiego zaufanego. A jak wrazie czego sprawdzić cewkę??
Powrót do góry
Bartek Felcia

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 tdi kombi 4x4 1999 r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Mar 2010, 22:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Felicja 1.6 z 99r duży problem z odpalaniem


Rozwiązanie proste jak drut (jak narazie) kupiłem nowy akumulator. Narazie 3 tydzień jest wszystko ok.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

12 900

2010r.

203 400 km

mazowieckie

SkodaRapid

21 900

2013r.

281 531 km

mazowieckie

SkodaOctavia

53 900

2015r.

186 478 km

mazowieckie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

91 300

2020r.

73 235 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System