Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zwarecki

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Nowa Octavia II :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 18 Lut 2010, 22:31
Temat postu:

Nowa Octavia - jaki silnik?


Witam, jestem nowy na forum.

Przymierzam się do zakupu nowej Octavii w wersji kombi. Zastanawiam się jednak na wyborem silnika. Moje typy to 1.6 TDI o mocy 105 koni, 1.9 TDI tez 105 koni, albo 1.4 TSI 122 konie.

Obecnie jezdze golfem z 1.9 TDI (to chyba dokładnie ten sam silnik) i jestem zadowolony, ale to chyba już troszkę przestarzała konstrukcja. Zastanawia mnie ten 1.6 TDI, ale pod uwagę biorę też benzynowy z turbinką. 1.6 jest już na common rail, więc to jego spory plus. Benzynowy natomiast jest najtańszy i to jego przewaga, bo jest prawie 10000 tańszy niż 1.6 TDI.

Ktoś pomoże w wyborze albo ma jakieś dobre lub złe doświadczenia z tymi silnikami? Nie znam się na tym zbyt dobrze, a chciałbym poznać opinie ekspertów.
Powrót do góry
rafficz

Auto Maniak



Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 1888
Skąd jesteś (miejscowość / region): RSR
Posiadane auto: AUDI TDI 1Z
Piwa: 70/0
Wysłany: Pią 19 Lut 2010, 20:14
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


Witam ile rocznie będziesz tym autem robił km??? 1.6 Tdi to napewno nowość ale ma jedną zauważalna wadę posiada DPF ( filtr cząsek stałych- ukłon w stronę ekologi ) który za parę lat nieźle wytrzebie kase właścicielom z kieszeni.
Jeżeli jest tylko opcja bez tego wynalazku ( powinna być tansza
oparę tys.zł ) a będziesz dużo robił km to polecam ten silnik.
Powrót do góry
zwarecki

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Nowa Octavia II :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Lut 2010, 22:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


nie robie bardzo dużo km, rocznie ok. 20 - 25 kkm. Po długiej dyskusji na innym forum wybrałem silniczek 1.4 TSI. Byłem na jeździe próbnej i bardzo mi się on podoba. Jest dynamiczny, a przy okazji dość oszczędny, więc przy takiej ilość km jaką robię to jest to chyba najlepszy wybór.

Teraz szukam najlepszej oferty na takie auto. Złożyłem zapytanie na www.autozapytanie.pl - tam podobno mogę dostać oferty z niezłymi rabatami, no ale czekam na jakąś ofertę.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad wyborem tego silnika to z czystym sumieniem polecam. Zresztą nie jestem jedyną osobą, która się na niego zdecydowała. Sporo osób szuka auta z tym motorem, a z tego co mówią jego użytkownicy to nie ma z nim najmniejszych problemów i jeździ się dobrze nawet w trasie (ja większość km robię akurat w mieście).
Powrót do góry
zwarecki

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Nowa Octavia II :)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Maj 2010, 22:28
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


Chciałbym się wszystkim pochwalić, iż od dnia wczorajszego jestem szczęśliwym posiadaczem Octavii II Smile Silniczek 1.4 TSI, wersja Ambiente.
Kupiłem nowe auto z salonu, co prawda musiałem po nie pojechać prawie 150 km ale przy rabacie prawie 10 tyś zł nie jest to dużo Smile

Może trochę jeszcze za wcześnie na pierwsze spostrzeżenia, bo jestem bardzo podekscytowany nowym autem, ale jak tylko trochę pojeżdżę to coś napisze.

Wczoraj, jak to pierwszego dnia, zrobiłem nowym autem ponad 100 km, głównie po mieście, trochę na szybszych odcinkach. Auto z tym silnikiem jeździ naprawdę nieźle, chociaż zdecydowanie bardziej woli wyższe obroty. Z wyprzedzaniem nie ma najmniejszego problemu. Spalanie jakie miałem wczoraj - 7,4 litra też na bardzo dobrym poziomie.

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia to niech już tego nie robi, ja polecam Octavie Very Happy
Powrót do góry
jacekha

Debiutant



Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Milanówek
Posiadane auto: Ford Mondeo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 21:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


Zwarecki, rabat 10000 zł dostałeś na stronie autozapytanie.pl, czy samemu znalazłeś.

Powiem Ci, że widywałem większe, ale 10 000 to i tak już spora oszczędność przy kupnie Octavii.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Cze 2010, 21:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zonk28

Dyskutant



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Seat Toledo II 1.9 TDI , 2002 r.
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 20 Cze 2010, 13:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


No ja tez dostałem niezły rabat Razz Very Happy kupiłem Octavie z 2007 roku za 24 tyś.Silnik 105 Km troche słaby ale za ta kase warto .Przetarg był na 4 Octavie ja głównie TDI , a więc były 2, 140 KM i 105 KM.Reszta to TSI benzyna.Co prawda musiałem jechać 450 km do Bydgoszczy ale warto Smile
Powrót do góry
AleksanderPietrzak

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jelenia Góra
Posiadane auto: octavia III 110KW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Maj 2016, 13:23
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


zwarecki napisał:
nie robie bardzo dużo km, rocznie ok. 20 - 25 kkm. Po długiej dyskusji na innym forum wybrałem silniczek 1.4 TSI. Byłem na jeździe próbnej i bardzo mi się on podoba. Jest dynamiczny, a przy okazji dość oszczędny, więc przy takiej ilość km jaką robię to jest to chyba najlepszy wybór.

Teraz szukam najlepszej oferty na takie auto. Złożyłem zapytanie na www.autozapytanie.pl - tam podobno mogę dostać oferty z niezłymi rabatami, no ale czekam na jakąś ofertę.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad wyborem tego silnika to z czystym sumieniem polecam. Zresztą nie jestem jedyną osobą, która się na niego zdecydowała. Sporo osób szuka auta z tym motorem, a z tego co mówią jego użytkownicy to nie ma z nim najmniejszych problemów i jeździ się dobrze nawet w trasie (ja większość km robię akurat w mieście).
Witam ! Mam ten silnik i jestem z niego zadowolony.Pozdrawiam!
Powrót do góry
skype status
adzix

Dyskutant



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 19:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Nowa Octavia - jaki silnik?


Octavia II 2005 1.9 TDI od przebiegu 125000 jestem jej właścicielem, serwisuje u jednego mechanika w niezależnym ASO, wlewam Shell Helix Ultra 5W40 oczywiście z właściwa normą na pompo wtryskiwacze i jestem bardzo zadowolony. Przy ostatniej wymianie wlałem również Shella Pureplus Auto ma przebieg ponad 300tyś km. Kolo dwu masowe wymieniałem po 270 tyś km a tak poza to tylko części eksploatacyjne. Faktem jest,że na rynku jest wiele aut z bardzo dużymi przebiegami i często są "zmęczone". Jednak w swoim podejściu do zakupu nie kieruje się jako głównym kryterium przebiegiem ponieważ często auta z faktycznym nominalnie nie za dużym przebiegiem są znacznie bardziej wyeksploatowane. Należy szukać auta po znajomych i takie, o którym znamy historię. Wszystko jest uzależnione od tego w jaki sposób dbamy o samochody. Podstawą jest świadomość właściciela bez niej nawet najbardziej bezawaryjny samochód potrafi się stać skarbonką.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

11 990

2009r.

172 000 km

wielkopolskie

SkodaYeti

34 500

2011r.

229 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

91 300

2020r.

73 235 km

podkarpackie

SkodaSuperb

88 900

2016r.

87 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

17 500

2010r.

167 250 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System