Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
koyot

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Skoda Superb Classic 1.9TDI 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 01:36
Temat postu:

Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


Mam następujący problem :/ Nagle zniknęło mi ładowanie (zapaliła się kontrolka ładowania bez żadnych mrugań czy też przejaśnień). Na szczęście do celu zostało mi 5km wiec dojechałem jakoś i uniknąłem zamarznięcia Smile

Po ponownym uruchomieniu silnika woltomierz pokazał, ze napięcie w akumulatorze spadło z 12,09 V do po odpaleniu 11,8V
Oczywiście dodałem gazu próbując coś tym naprawić i włączyła mi się kontrolka żółta check engine i zaczęła migać kontrolka podgrzewania świec.
Jakieś 100tys km temu zmieniłem alternator. Wtedy kontrolka ładowania przez kilka dni delikatnie się żarzyła i znikała po dodaniu gazu. Czyżby to był regulator napięcia, który wtedy w ramach szukania usterki tez został wymieniony na nowy?
Czemu mruga mi kontrolka podgrzewania świec żarowych? Check engine i kod bledu będę mógł sprawdzić dopiero po dotarciu do kogoś z programem diagnostycznym :/
Znajduje się z dala od cywilizowanych warsztatów wiec proszę o pomoc w ustaleniu możliwych usterek w mojej skodzinie.
Powrót do góry
kot 147

Dyskutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3, LXI MPI 2000
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 07:29
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


WItam
Sprawdz następujące elementy.

1. Regulator napięcia ładowania.
2. Stan szczotek i ślizgów.
3. Diody wewnątrz alternatora.

Piszesz że kontrolka ładowania lekko się żarzy. Podejrzewam uszkodzona diodę. Rozbierz alternator i sprwdz wszystkie punkty, ale sądze że p. 3 to główny problem. Jeśli chodzi o mruganie kontroli podgrzewania świec, to uwarzam że tem problem zniknie jak będzie dobre ładowanie. Mogę być w błedzie odnośnie kontrolki podgrzewania świec. Zapytaj dobrego elektryka może będzie wiedział co jest tego przyczyną. Natomiast jeśli chodzi o żarzenie ładoowania to stawiam naq spaloną diodę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 11:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


Najlepiej by było jak bys już znalazł to miejsce gdzie auto można pod komputer podłączyć (albo sam kupił sobie skaner diagnostyczny - za 400zł super sprawa). Ta kontrolka może informować o wielu przyczynach - od zwarcia na aku do padniętego włącznika świateł stopu i przepalonej żarówki stopu (lub żarówki która świeci cały czas). Wiem że ludzie mieli jeszcze inne objawy ale takie wróżenie to nie diagnoza. Błąd można spróbować wykasować bez podpinania auta pod komputer poprzez odpięcie na parę minut klem a akumulatora.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kot 147

Dyskutant



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 54
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pajęczno
Posiadane auto: Skoda Felicia 1.3, LXI MPI 2000
Piwa: 6/0
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 12:09
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


[quote="superbawx"]Najlepiej by było jak bys już znalazł to miejsce gdzie auto można pod komputer podłączyć (albo sam kupił sobie skaner diagnostyczny - za 400zł super sprawa). Ta kontrolka może informować o wielu przyczynach - od zwarcia na aku do padniętego włącznika świateł stopu i przepalonej żarówki stopu (lub żarówki która świeci cały czas). Wiem że ludzie mieli jeszcze inne objawy ale takie wróżenie to nie diagnoza. Błąd można spróbować wykasować bez podpinania auta pod komputer poprzez odpięcie na parę minut klem a akumulatora.

Pozdrawiam[/quote]


[b]koyot[/b] moga to być takie objawy jak pisze [b]superbawx[/b]. Przeprowadź najpierw diagnostykę, lub zrób manewr z wypięciem akumulatora. Jeśli to nie pomoże to szukaj błędu w alternatorze, bynajmniej ja bym tak zrobił.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 12:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


koyot widzę, że jesteś z Gdańska. Jeśli chcesz to możemy się gdzieś umówić w przyszłym tygodniu - mam kabel (wprawdzie najtańszy z allegro), ale mi już kilka razy pomógł. Można spróbować zczytać kody błędów.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Pią 12 Lut 2010, 12:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
koyot

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Skoda Superb Classic 1.9TDI 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 13 Lut 2010, 01:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


Dzięki za odzew!!!
Dziś po naładowaniu akumulatora i zabraniu zapasowego, pożyczonego na wszelki wypadek Smile dojechałem do poleconego mi mechanika od alternatorów. Po ustaleniu, ze alternator jest OK zamówiłem regulator napięcia. Teraz UWAGA: koszt zamiennika tego urządzonka ma wynieść mnie jutro 240zl + robocizna!!!
Hmm... Jakieś półtora roku temu kupiłem w angielskim serwisie orginał Valeo za ok. 45 funciaków. Niestety jestem na Warmii i nie mam wyjścia tylko z pokora pogodzić się z niesprawiedliwością tego świata.
Kontrolka świec żarowych mruga i świeci mi się check engine pomimo odłączania klem. Myślę, że zmiana regulatora możne to zmienić, ale jak będzie napisze jutro.

kot 147 szczotki i ślizgi wyglądają dobrze wiec usterka mam nadzieje jest w elektronice
diody sprawdzono i nie są uszkodzone
kontrolka ładowania tym razem zapaliła mi się momentalnie i cały czas świeci tak samo wiec to pewnie ten regulator
poprzednim razem mi się żarzyła i gasła w zależności od obrotów ( a często jak jej się chciało) i wtedy nowy regulator nic nie dal wiec wymieniłem alternator wiec masz racje i to pewnie diody

superbawx no nie wątpię w przydatność skanera Smile ale przez prawie trzy lata drugi raz zobaczyłem check engine. Za pierwszym razem auto mi szarpało i trzeba było przeczyścić styki pompowtrysku na 1 cylindrze co wyszło po podłączeniu do VAGa.
Co do żarówek stopu to przepalone wyświetlała się zawsze tylko kontrolka żarówki, wiem jednak z forum VW o szerszym zastosowaniu kontrolki świec żarowych Smile

ja456 Jeśli uda mi się dojechać do Gdańska Smile chętnie skorzystam z kabla. No, ale mam nadzieje, ze nie będę miał błędu po naprawie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
koyot

Czytelnik



Dołączył: 12 Lut 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Skoda Superb Classic 1.9TDI 2004
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 14 Lut 2010, 15:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Pali sie kontrolka ladowania i mruga podgrzewanie świec


Ostateczna diagnoza to:
- uszkodzony regulator napięcia
- uszkodzony wirnik alternatora

Diagnoza komputerowa (niestety po usunięciu usterki i najprawdopodobniej wykasowaniu właściwych błędów przez odłączenie klem akumulatora), to:
kasacja błędów, które już nie wracają:
16705 (ma to być czujnik obr. wału) i 18263(nieznany)

do tego mam wkręcona piękna za długa i wizualnie strasznie wyglądająca zardzewiałą śrubę mocującą alternator, moja mi chyba zgubili :/ MASAKRA
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Superb »

Opinie o samochodach Skoda Superb - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne


SkodaScala

88 314

2020r.

46 774 km

pomorskie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie

SkodaFabia

13 900

2009r.

77 182 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

17 900

2007r.

204 000 km

małopolskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System