Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 19:29
Temat postu:

Superb 1.9 z 2003 r


Witam wszystkich
Własnie zostałem swiezym posiadaczem skody Superb z 2003 roku i jakos ze mało mam o niej informacji prosił bym bardziej doswiadczonych kolegow o odpowiedz na moje pytania :
1. Zaraz po zakupie zapaliłą sie pomaranczowa kontrolka ( halikopter)
po podpiecu do kompa wyszło ze problem tkwi w zaworze EGR ( ponoc tylko sie zawiesił , bo nie było zadnych strat w mocy i roznicy w jezdzie ), zadzwoniłem do skody powiedziano mi za zawor 800zł:!!!!!!! na allegro zawory chodza w cenie od 100 do 500 zł . Jaki byscie wy polecili mowa o silniku 1.9 130 KM ??
2. Dzinie działą pedał gazu , tak ze samochodzik rozpedza sie płynnie a gaz staje w podłodze dopiero po mocnym docisniecu go do podłogi samochod zaczyna wyrywac do przodu . Czy u was jest tak samo czy to u mnie cos nie tak ???
3. Głowny wyswietlacz .
Po zgaszeniu silnika wieczorem i odpaleniu rano na srodkowym wyswietlaczu pokazuje sie chwilowy przebieg , spalania itp , i po tym odpaleniu rano wszystkie te wartosci pokazuja 000. ( tzn nie zachowuje wartosci z poprzedniego dnia ) .
Wyswietlacz podzielony jest na 3 czesci , pierwsza od góry jest cały czas ciemna ( chyba ze pokazuje sie jakis komunikat wtedy widac go na wszystkuich 3 czesciach ) srodkowy pokazuje chwilowe spalani itp , dolny temp . a w instrukcji wiedze ze na 1 czesci powinny pokazywac sie kontrolki typu olej itp a po uruchomieniu silnika stacja radia której sie słucha. Czy u was jest tak samo ?? czy moze u mnie cos jest uszkodzone badz zle ustawione , tak samo z sygnalizowaniem otwartych drzwi poza zapaleniem sie lampek na suficie to nic innego nie sygnalizuje tego a powinno byc cos na wyswietlaczu .
4 . Temat pasow bezpieczenstaw juz przeczytałem wiec wiem ze potrzeba je wysuszyć zeby dobrze sie sciagały i najlepiej zabezpieczyc silikonem w sparay tylko czy taki silikon nie pozostawi pozniej jakis sladow na ubraniu??
5. Siłowniki tylnej klapy ciezko działaja nie ma mowy zeby bagaznik otworzyc z pilota . Czy to wina zimy i temp ujemnej czy moze trzeba je juz wymienic na nowe ??
hmm to chyba narazie na tyle a moze az tyle Razz
Dziekuje wszystkim za wyrozumiałosc w czytaniu mojego posta i prosze o rady i porady co i jak zrobic zeby autko smigało jak najdłuzej , na marginesie wyswietlacz wskazuje przebieg 135 tysiecy , co ile robic rozrzad przy takim silniku, i na co zwrócic szczegolna uwage ??
Pozdrawiam
_________________
Kamil
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 20:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


1) Ja u siebie wymieniłem w ASO na nowy, ale jeśli nie chcesz tyle płacić to pojedz to jakiegoś speca od VAG/TDI i można ten zawór zaślepić lub wyłączyć programowo.
3)Ten komputer pokładowy ma 2 pamięci: taką która kasuje się chyba po 2 godz od zgaszenia samochodu i drugą, która kasuje się po odpięciu akumulatora lub można ją zresetować przyciskiem na manetce. Przełączasz się między pamięciami przyciskiem na dolnej części manetki od wycieraczek.
Na głównym wyświetlaczu na górze pokazują się dane z radia (nazwa stacji, info i CD i ścieżce)-jak radio jest wyłączone to ta część wyświetlacza jest czarna. Środkowa część wyświetla dane komputera pokładowego, a dół jak napisałeś temp. zewnetrzną. U mnie tak jest jak napisałem. Po otwarciu drzwi, maski, bagażnika pojawia się ikonka samochodu z zaznaczeniem co jest otwarte.
4) Pasy u mnie się same nie chcą dobrze zwijać, bo parkuję pod chmurką, ale wstawienie do garażu i wysuszenie np. suszarką daje krótkotrwały efekt. Też czytałem, że są specjalne sylikony, ale nie korzystałem.
5) Trzeba wymienić na nowe, mam tak samo i to nie problem zimy.
Książka serwisowa - rozrząd wymieniać co 120 000km, ale ASO i wszyscy użytkownicy zmieniają co 90 000km. Szczególą uwagę trzeba zwrócić na wymianę oleju na czas (co 15 000km), olej musi spełniać normę 505.01
Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


Dzieki za szybka odpowiedz
Czyli wszystko jasne poza głownym wyswietlaczem , rozumiem ze elementy zwiazane z radiem moze nie pokazywac bo moza akurat cos jest odpieta od radia ale czemu nie pokazuje sie info o otwartych drzwiach , klapie bagaznika ??? czy moze to kwestia jakis ustawien , az pójde odraz pokombinowac Razz
Pozdrawiam
_________________
Kamil
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


Jeśli nie masz radia Skody to chyba też nie bedzie się nic wyświetlać.

Najlepiej podłączyć auto pod kompa, może wyświetli jakies błędy.
Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:45
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


radio jest skody " symfonia" na cd nie znam modelu , ale kurcze czemu nie informuje o otwartych drzwiach , tylko swiatełka sie zapalaja .
p.s. z ta pamieca komp juz sprawdziłęm Very Happy dzieki za info
_________________
Kamil
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 21:47
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


a powiedz mi jak u ciebie z pedałęm gazu , czy reaguje odrazu na kazde " musniecie " czy tak samo jedzie normalnie a takiego dodatkowego kopa dostaje dopiero jak sie mocno w podłoge wcisnie ??
Acha i jeszcze jedno pytanko , bo sprzedajacy mowił ze autko zostało sprowadzone z Danii ale jak przegladałęm instrukcje obsługi to na odwrocie pisze "SUPERB ANGLICKY 08.03 " i jest tez wizytowka z salonu i adres jest West Midlands czyli kurcze Anglii ?? Jak mozna to sprawdzic bo jezeli to anglik to pewnie byłą przekłądka i za rok lup dwa zaczna sie problemy z ukłądem kierowniczym itp ( ponoc te przekładki to kiepsko raczej sa robione i nie warto potem kupowac takiego auta ) moze ktos wie czy np po nr nadwozia badz vin mozna dojsc skad auto pochodzi ?
_________________
Kamil
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 22:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


podejdź do serwisu, podaj vin to może Ci powiedzą gdzie były serwisy gwarancyjne robione. Akurat o wadach układu kierowniczego po przekładce się nie słyszy ale za to elektryka prawie zawsze pozostawia wile do życzenia bo przeważnie się ją sztukuje.

Co do egr to ja mam odłączony i nie ma żadnych problemów (pluł mi na zewnątrz olejem więc dziada zaślepiłem). Egr jest zepsuty jak wydaje taki dziwny odgłos ''pstrykania'' więc go nie wymieniaj. Egr może jeszcze się zapchać/zasyfić i wtedy trzeba go z nagaru wyczyścić - ostateczność to brak możliwości odpalenia auta.
Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 22:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


mechanik sciagnoł mi jedne przewod od tego egr-u i zatkał sruba , ale po przejechaniu 40 km znow wyskoczył bład
_________________
Kamil
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 22:47
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


ja zgiąłem ten wężyk co dochodzi do egr od góry o 180 stopni (elastyczny w osłonie materiałowej) i ścisnąłem złączką skręcaną (nie wiem jak to nazwać) i tak już jeżdżę od maja.
Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 22:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


Witam
A czy mozna skasowac ten błąd tak samo jak " inspekcje oleji itp " czy tylko przez kompa ??
_________________
Kamil
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


insepkcja to inspekcja, błędy kasuje się poprzez podpięcie auta pod komputer który jest urządzeniem diagnostycznym do odczytu i kasowania błędów albo dedykowanym urządzeniem. Możesz też spróbować odpiąć akumulator (zdjąć klemę/klemy) na parę minut, powinno pomóc Wink.
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


hm... nie wiem czy dobrze pamiętam, ale inspekcję olejową chyba kasowałem bez kompa.

Spróbuj wcisnąć ten wystający przycisk od kasowania licznika kilometrów, przytrzymaj wciśnięty i przekręć kluczyk w stacyjce (dokładnie nie pamiętam, ale jeśl to nic nie da to chyba tą dzwigienkę możesz obrócić w prawo i przekręcić kluczyk - nie chce mi się teraz schodzić do samochodu). Nie jestem pewny, ale tak kiedyś chyba skasowałem.
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


kolega nie pytał o skasowanie inspekcji tylko błędu związanego z zaworem EGR. Inspekcje olejową albo serwisu kasuje się kombinacją przycisków od zegara i licznika przebiegu dziennego oraz zapłonu tak jak napisałeś.

Ostatnio zmieniony przez superbawx dnia Pią 29 Sty 2010, 23:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Pią 29 Sty 2010, 23:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


ok nie doczytałem, spoko pospieszyłem sie z odp
Powrót do góry
sz_kamil

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Sty 2010, 10:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Superb 1.9 z 2003 r


I dzis okazało sie co jest nie tak, jest chyba tak jak mowiliscie ," elektryka jest chyba sztukowana " i dlatego wyswietlacz wyswietla tak a nie inaczej , autko jest anglikiem Sad((((( dzis zauwazyłem to na lusterkach , tzn prawe jest " łamane " a lewe zwykłe, w europejskich autach jest na odwrót .
Kurde i teraz 1000000 mysli czy zrobiłem dobrze kupujac Sad(( Czy ktorys z kolegow ma moze do czynienia u siebie z autem po przekładce ??? czy jest czym sie martwic ?? i czy w takim przypadku przebieg jest oryginalny ?? skoro nowy kokpit jest ??
_________________
Kamil
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Superb »

Opinie o samochodach Skoda Superb - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie

SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie

SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

54 900

2018r.

229 850 km

pomorskie

SkodaYeti

28 900

2010r.

201 500 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System