Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz34

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Paź 2007, 10:54
Temat postu:

Skoda Octavia2


Witam wszystkich bardzo serdecznie i mam takie pytanko kupiłem skode w kwietniu 2006 i na początku było cicho w ałtku po jakimś czasie mniej więcej po 8 miesiącach zaczeły trzeszczeć plastiki ,gdy jade po większych nieruwnościach z niewielka predkością kiedy bardziej kołysze ałtem plastiki pracuja i trzeszczą jak stara szafa.Jeszcze jedno gdy jade na niskim biegu na 2 słychać dziwny rezonans w desce rozdzielczej ,gdy pojechałem do serwisu Skody i powiedziałem otych mankamentach fachmani powiedzieli ze moga rozebrać plastiki i nanowo złożyć ale niewiadomo czy nie będzie jeszcze gożej ponieważ mogą tego nie złożyć tak jak przy produkcji auta. Czy ktoś z posiadaczy Skody Octavi 2 ma podobne problemy prosze o wszelkie informacje za które będe wdzięczny.Mam delemat czy oddać autko do serwisu niech coś prubują ztym zrobić ( po złożeniu morze być gorzej) ,dodam jeszcze że auto jest jeszcze na gwarancji serdecznie pozdrawiam wszystkich i prosze o jakieś rady i sugestie .
Powrót do góry
Mariusz34

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2007, 10:26
Temat postu:

Octavia 2


Witam wszystkich i mam jeszcze jedno pytanko odnosnie wczesniejszego postu , czy ktoś z użytkowników też ma takie problemy jezeli chodzi o trzeszczące plastiki czy tylko moje autko okazalo sie jakieś felerne bardzo prosze o informacje w tej sprawie ,czy te autka tak maja ze po jakims czasie plastiki trzeszcza. Chciałem jeszcze dodać ze wcześniej miałem Skode Fabie i nic nie trzeszczało nawet po zrobieniu 90 tyś km ,a przecież Skoda Octavia 2 to auto o klase wyżej i cena troche inna tym bardziej nie powinno nic być słychac we wnętrzu pojazdu pozdrawiam.
Powrót do góry
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2007, 11:15
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


Mariusz34 - jestem mniej lub bardziej szczęśliwym posiadaczem Skody Felicja (mniej szczęśliwym jak się psuje Wink ) i tak między nami to chciał bym, żeby było mnie kiedyś stać na Octavię (2,3...4 i każdy nowy model). Traktuję ten samochód (OCTAVIĘ oczywiście) jak auto z wyższej półki - odpowiednik powiedzmy Passata (nowego). Miałem do czynienia z Octavią w nowej wersji i naprawdę jest to auto (jak dla mnie), które spokojnie PASSATOWI dorównuje i dla tego NIEDOPUSZCZALNE JEST TAKIE ZACHOWANIE ELEMENTÓW WNĘTRZA. Moim skromnym zdaniem, za te pieniądze POWINIENEŚ WYMAGAĆ ciszy, kultury i wygody w swoim samochodzie. Argumenty jakie usłyszałeś w ASO to zwykłe pieprzenie i SPYCHOLOGIA jakie niestety są u nas nagminne. Chłopie - masz auto na gwarancji więc WALCZ O SWOJE. Znajomy, który jeździ OCTAVIĄ2 (kierownik średniego szczebla - auto służbowe - robi mnóstwo kilometrów) jest wręcz dumny z tego, że jeździ tak dobrym autem (wcześniej miał ASTRĘ 2). Jako konsument masz swoje prawa.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Mariusz34

Czytelnik



Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2007, 19:21
Temat postu:

Octavia 2


Witaj kolego laszlo oczywiście dziękuje za tak piękną odpowiedz ,to wszystko prawda ze mając takie autko porównywalne z pasatem powinno być cicho i na początku tak było ale po paru miesiącach jazdy po naszych drogach to sie zmieniło.Napewno na zachodzie są troche inne drogi i taka sytuacja nie występuje. Nie ukrywam że bardzo zależy mi na wypowiedziach ludzi którzy posiadają takie auto i zrobili troche kilometrów ,zeby dowiedzieć sie czy takie problemy występują w innych autach tej marki Skoda Octavia 2.Pragne dodać ze mój ojciec jest posiadaczem Forda Mondeo modelu wcześniejszego i uniego też trzeszczą plastiki a ceny tych aut Skody i Forda są poruwnywalne. Oczywiście prosze o jakieś informacje za ktore dziękuje i pozdrawiam wszystkich .
Powrót do góry
sadmar

Czytelnik



Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa

Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Paź 2007, 21:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


Witam,
też będę niebawem użytkownikiem Skodziany 2 i trochę mnie to przeraża że po tak krótkim czasie zaczyna wszystko trzeszczeć. Wydaje mi się że w tej klasie samochodów nie powinno to występować. Ale mimo to i tak jestem Laughing bo zawsze te autka mi się podobały i mam do nich sentyment.
Mariusz34 napisał "Pragne dodać ze mój ojciec jest posiadaczem Forda Mondeo modelu wcześniejszego i uniego też trzeszczą plastiki..." - ja w chwili obecnej jeżdżę MKII z '99 w dieslu (jestem x-użytkownikiem) i nic nie trzeszczy.... (nie)stety ale Skoda to nie Ford, a Ford to nie Skoda (czytaj: Mondeo/Octavia). Są to auta innych klas - Mondeo klasa średnia, a Octavia aspiruje do klasy średniej (płyta podłogowa z Golfa).

pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 29 Paź 2007, 21:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radecky

Czytelnik



Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2007, 23:51
Temat postu:

Re: Skoda Octavia2


Mariusz34 napisał:
Witam wszystkich bardzo serdecznie i mam takie pytanko kupiłem skode w kwietniu 2006 i na początku było cicho w ałtku po jakimś czasie mniej więcej po 8 miesiącach zaczeły trzeszczeć plastiki ,gdy jade po większych nieruwnościach z niewielka predkością kiedy bardziej kołysze ałtem plastiki pracuja i trzeszczą jak stara szafa.Jeszcze jedno gdy jade na niskim biegu na 2 słychać dziwny rezonans w desce rozdzielczej ,gdy pojechałem do serwisu Skody i powiedziałem otych mankamentach fachmani powiedzieli ze moga rozebrać plastiki i nanowo złożyć ale niewiadomo czy nie będzie jeszcze gożej ponieważ mogą tego nie złożyć tak jak przy produkcji auta. Czy ktoś z posiadaczy Skody Octavi 2 ma podobne problemy prosze o wszelkie informacje za które będe wdzięczny.Mam delemat czy oddać autko do serwisu niech coś prubują ztym zrobić ( po złożeniu morze być gorzej) ,dodam jeszcze że auto jest jeszcze na gwarancji serdecznie pozdrawiam wszystkich i prosze o jakieś rady i sugestie .

Witaj kolego! Wprawdzie jest juz grudzien ale mam nadzieje ze temat jest jeszcze aktualny.Jestem szczesliwym posiadaczem octavi '05.Samochod mam od nowego w tej chwili przejechalem im 53 tys km.W ubieglym roku zauwazylem jak na wolnych obrotach tez zaczelo cos drgac tyle ze pod maska Smile wiec udalem sie do serwisu a tam powiedzieli mi ze to pinezki oslony silnika sie poluzowaly i ten typ tak ma t/z skoda czy tez vw-gen.dodam ze samochod kupilem w salonie za granica i tam tez bylem z tym problemem.Po jakims czasie przyjechalem do kraju i udalem sie do skody na kontrol zgolosilem ten problem i o dziwo rozwiazali mi to.Drzala oslona pod maska hmmm tylko zapomnialem jaka:D,na swieta bede w kraju i stawiam samochod do serwisu wiec bede wiedzial co to bylo.W kazdym badz razie auto masz na gwarancji i niech robia to co do nich nalezy .Poza ta usterka nic mi w samochodzie nie trzeszczy ,spisuje sie rewelacyjnie.Pozdrawiam i zycze powodzenia
Powrót do góry
PORABKA

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Lut 2008, 15:38
Temat postu:

Re:skoda octavia2


Witam,
Moja Skoda ma już 122tys po polskich drogach, żaden z plastyków nie trzeszczy, od czasu do czasu pojawia się tajemniczy rezonans dochodzący z deski rozdzielczej (głównie w momencie wlączenia klaksonu). Dotychczas wystąpiły następujące usterki:
1 wytarty lakier przez uszczelki w górnym narożu drzwi tylnych - naprawa gwarancyjna
2 wymiana łożyska koła przedniego prawego - wymiana jak wyżej
3 przetarcie wiązki elektrycznej (tej od wysokich obrotów) oraz węża wodnego - ewidentny błąd montażowy! - wymiana gratis pogwarancyjna (rękojmia)
4 częste "zawieszanie się" radia - bład oprogramowania
5 problemy z klimatyzacją (chłodziła jak zamrażarka Mińsk -nie reagowała na regulacje pokrętłem ustawiania temperatury) - błąd w oprogramowaniu
6 pin czujnika klocków hamulcowych urwany przy ich wymianie (trzeba było czekać ok 2tygodni na złączkę wartą 5zł)

To jak na razie wszystkie awarie jakie mnie spotkały, auto jeździ tak samo jak wcześniej, zawieszenie i silnik ok, auto bierze ok 0,5l oleju na 10tys km.
Pozdrawiam
Powrót do góry
cobraus

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 6

Posiadane auto: skoda oktawia kombi ambiente 1.9 tdi 2001R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 00:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


cześć kolego to ja mam oktawke z 2001R ma przejechane 145tyś i jedyne co to ten dziwny rezonans no i lekko zamki a przy twojej to powinieneś muchę słyszeć podczas jazdy coś jest nie tak walcz o to.
Powrót do góry
PORABKA

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 09:38
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


Tylko, że ja mam octavie2 kolego i auto ma dwa lata
pozdrawiam
Powrót do góry
cobraus

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 6

Posiadane auto: skoda oktawia kombi ambiente 1.9 tdi 2001R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Mar 2008, 16:50
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


no tak kolego ale chciałem powiedzieć że moja ma 7 lat i nic takiego nie ma a w twojej jest coś nie tak i powinni w serwisie coś z tym zrobić bez mydlenia
oczu. Pozdrawiam
Powrót do góry
mQark

Debiutant



Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): CZŁUCHÓW
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 09:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


ja mam 2 letnią skodę octavię umnie skrzypiało coś ja przejeżdzałem wolno przez muldy , przejazd kolejowy, lub inne nierównośći ... zgłosiłem to w serwisie ale nie wiele mi pomogli ... więc zmieniłem serwis na inne ASO i tam powiedzieli mi , że trzeba dociągnąć mocowanie plastików przy chłodnicy , zrobili jak powiedzieli i dziś już nic nie skrzypi a mija już rok od tego czasu...
"już się nie rozsycha moja skoda - tak mówili znjomi gdy słyszeli jak piszczy"

POZDRAWIAM I RADZĘ ZMIENIĆ SERWIS - polecam ASO Bieranowskiego w Bydgoszczy , nie radzę do Złotowa ...
Powrót do góry
gadu-gadu
rockers5

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 100

Posiadane auto: fabia combi,2005,1.4 16V,ambiente
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Lip 2008, 15:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


No fakt temat już nieświeży,ale ja bym jechał na serwis i nie odpuścił a za każdy raz brał zastępczy samochód.Ja mam fabię trzy lata już i nic nie trzeszczy.
Powrót do góry
kamil 55

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2008, 17:12
Temat postu:

Re: Skoda Octavia2


W swoej Octavi II miałem pododny problem. Wewnątrz auta tak skrzypiało ,że czułem się jakbym jechał wozem drabiniastym. Trzaski i skrzypienie dochodziło z każdej strony tapicerki nawet jak wjeżdżałem na kostkę brukową. Zdjąłem nawet boczek od drzwi aby zobaczy co tam może tok skrzypie-ale to nie tapicerka.W moim przypadku okazało się że te nieprzyjemne trzaski powoduje praca drzwi w połączeniu z uszczelkami.Wystarczyło wyczyścic uszczelki i popsiukac je sylikonem w sprayu. Cały problem trzeszczenia zginął a ja nie dowierzałem że uszczelki mogą emitowac do wnętrza kabiny takie nieprzyjemne trzaski Very Happy
Powrót do góry
Lucas OctaviaII

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Anglia
Posiadane auto: Skoda Octavia mk2 1,9tdi (157ph) chiptuning 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 20:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia2


mam octavie II tdi z 2004 i wlasnie jak na niskich obrotach przycisne to tez cos mi trzeszczy w tapicerce przy szybie z lewej strony. dzwiek metaliczny jak by przylozyl puszke po jakim napooju do glosnika i dal glosniej. Troche wkurzajace. Ciekawe czy da sie to jakos usunac ?
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie

SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

18 500

2016r.

268 179 km

podkarpackie

SkodaScala

53 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System