Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bzyku

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knurów

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2007, 16:30
Temat postu:

Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam od jakiegoś czasu gasnie mi silnik na wolnych obrotach... zostały wymienione świece, kable i był czyszczony gaznik. Niestety dalej jest to samo. Czy ktos wie co moze byc przyczyna???
Powrót do góry
gadu-gadu
emilek

Auto Maniak



Dołączył: 01 Gru 2006
Posty: 1024
Skąd jesteś (miejscowość / region): warmia-mazury
Posiadane auto: opel omega b 2,0 8v benzyna, peugot 307,2.0 benzyna, Skuter Piaggio i Romet
Piwa: 42/43
Wysłany: Nie 30 Wrz 2007, 17:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam podai wiecei informaci o aucie,wtedy pomożemy coś
_________________
http://otobiznes.pl/cs2450-serwis-skuterow
'ZPA'
Powrót do góry
gadu-gadu komunikator tlen - status skype status
bzyku

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Knurów

Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2007, 23:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


skoda favorit 1300cm3 benzyna. cos jeszcze?
Powrót do góry
gadu-gadu
AlienXP1

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2007, 13:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam

Mam identyczny problem jak i ty. Mam Skodę Favorit 1.3 w gazie. Czasami zdarza się, że obroty silnika spadają poniżej 0,5 tyś. obr/min i wtedy samochód gaśnie. Zauważyłem, że ma na to wpływ pogoda.

Musisz ręcznie podregulować obroty. Jest to na tyle frustrujące, że nie da się tych obrotów ustawić raz i już będzie dobrze (chyba, że ja tego nie potrafię zrobić). Czasem to pokrętło trzeba kręcić w lewo, aby obroty się zwiększyły, a drugim razem w prawo. Nie wiem czym jest to spowodowane. Z moich obserwacji wynika, że na spadek obrotów wpływa pogoda.

Pokrętło do regulacji obrotów jest na gaźniku po prawej stronie, w pobliżu zbiorniczka wyrównawczego a zbiornikiem od spryskiwaczy. Takie długie pokrętło ("złotawe").

Mam nadzieje, że o to chodziło i że w jakimś tam w stopniu pomogłem Wink Zresztą może by się wypowiedział ktoś, kto zna się na tych sprawach. Już sam się wkurzam z tymi obrotami, bo ciągle muszę je ustawiać, bo mi auto gaśnie. Szczególnie na gazie, bo na benzynie jakoś tam kręci ten silnik.


Ostatnio zmieniony przez AlienXP1 dnia Pią 12 Paź 2007, 21:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
laszlo

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań stolica Pyrlandii

Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2007, 14:39
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Hej Alien - jeżeli u Ciebie tylko CZASAMI się zdarza, że obroty spadają poniżej 5 tyś obr/min to JA PIER..., masz CIĘĘĘĘŻKĄ nogę Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Paź 2007, 14:39
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AlienXP1

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2007, 21:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Hehe, drobna pomyłka Wink Powinno być poniżej 0,5 tys. obr/min Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
specta

Czytelnik



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Lis 2007, 18:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam,

Jeżeli obroty spadają nagle i samochód gaśnie - a zwłaszcza jeżeli jest na gazie to może być kwestia układu chłodzenia. Układ chłodzenia może mieć gdzie zator. Sprawdź ile masz wody w zbiorniczku wyrównawczym. Jak gdy miałem problemy z chłodzeniem to tak samo mi się zachowywało auto. I może mieć na to wpływ pogoda.
Powrót do góry
kitu0

Czytelnik



Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec

Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 31 Sty 2008, 13:58
Temat postu:

Wpływ pogody na obroty


Ludzie a co wy zmyslacie.To autem w jakiąs okresloną aurę nie wolno wyjezdzac bo gasnie?Przeciez tam nie ma naszpikowanej elektroniki!!Przeciez to musi byc jakis MECHANICZNY powód a nie pogoda.I chodzi o to JAKI to powód?Prawda?
_________________
kitu0
Powrót do góry
gadu-gadu
pdarek2

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Skoda Favorit '91
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2009, 18:49
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Benzyna to membrana z boku gażniczka od strony lewego koła
Powrót do góry
EQALISER

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2009, 00:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam.

Jak pisze przedmówca przyczyną może być ta membranka. Należy ją wymienić. Koszt to około 40 pln. Wymiana jest prosta. Odkręca się dwie śruby i wkręca te od nowej membrany i po robocie. Czyszczenie gaźnika jednak mimo wszystko polecam powtórzyć. Dokładnie i sprężonym powietrzem, bo dmuchając "usta-usta" można niestety nie wszystko wydmuchać i awaria będzie się powtarzać. Dziwi mnie opisywane przez was położenie śruby do regulacji obrotów... U mnie reguluje się je śrubą, która bezpośrednio znajduje się przy przepustnicy, czyli zaraz pod obudową filtra powietrza, patrząc od prawego koła, zaraz obok miejsca, gdzie zaczepiona jest linka od pedału sterowania przepustnicą (gazu). Życzę powodzenia i piszcie, jakie są skutki poszczególnych zabiegów.


Pozdrawiam.
_________________
Piękna jak Maybach, szybka jak bolid - taka jest właśnie Skoda Favorit.
Powrót do góry
pallo30

Czytelnik



Dołączył: 19 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): NOWA WIEŚ
Posiadane auto: Skoda Favorit
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2009, 19:33
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


witam waszym problemem moze byc jeszcze dysza wolnych obrotów jesli ją ktos za mocno dokreci to moze nie czymac wolnych obrotów trzeba zapalic auto i ją delikatnie dokrecic w palcach tak zeby nie zaczeła pływac na wolnych obrotach pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
gadu-gadu
turbine

Debiutant



Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Siena HL 1,6 16V 1998, Toyota Corolla 2.0 D E10
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 26 Wrz 2009, 12:12
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


U syna był ten sam problem plus nieregularne pływające obroty. Odkręciłem pół obrotu śrubą regulacyjną mieszanki paliwowo powietrznej i wszystko wróciło do normy.
Śruba ta jest umiejscowiona od strony podszybia w korpusie gaznika bliżej podstawy mocowania, wkrętak wsuwamy w otwór w korpusie od strony prawego koła (ciężko tam trafić jak jest założona obudowa filtra powietrza).
Pzdr.
Powrót do góry
qlawy

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Favorit, LX 1,3 r. 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 04 Lis 2009, 11:45
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam serdecznie.
Pomogła wymiana TERMOZAWORU gaźnika. Połączony z siłownikiem ssania. Nie mylić z elektrozaworem gaźnika!! Ponieważ w sklepie zaśpiewali za niego 90 zł! wspomnianą część kupiłem tutaj: http://www.skodaczesci.pl/ (szukać pod nazwa elektrozawór gaźnika) za 50zł. Warto najpierw sprawdzić czy rzeczywiście jest on niesprawny. Nie będę tutaj opisywał prób ciśnieniowych ponieważ sam dokładnie nie wiem jak je się przeprowadza. W moim przypadku wystarczyło potrząśnięcie zdemontowanym termozaworem (nie trzeba ściągać całego gaźnika. Mocowanie na dwie śrubki). Na tej podstawie stwierdziłem, że coś jest nie tak, gdyż w środku coś grzechotało. Po wymianie autko nie gaśnie. Nawet jak ma 500-600 obr.
Pozdrawiam
Powrót do góry
js28

Czytelnik



Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rypin/kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Skoda Favorit 135L, 1.3 , 1991 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 22 Wrz 2013, 16:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witajcie! Znalazłam to forum szukając odpowiedzi właśnie na pytanie - dlaczego gaśnie na niskich obrotach.
Moja Frycia ma dokładnie ten sam problem - niskie obroty i niestety milknie. Dyszę od niskich obrotów miała już czyszczoną i regulowaną - nadal jednak jest ten sam problem.
Cieszę się, że tu zajrzałam Smile w poniedziałek zaprowadzam Frycię do mechanika - niech sprawdza gaźnik Smile
pozdrawiam wszystkich!
Powrót do góry
luk_jan

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: favorit 1,3 MPI 92 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Lis 2013, 10:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) Silnik gaśnie na wolnych obrotach


Witam. Pozwole sobie odświeżyć temat gdyż szukam po necie i nigdzie nie mogę znaleźć mojego przypadku. Mianowicie Frytka standartowo na gaźniku z którym walczę już prawie dwa tygodnie i nie mogę go ustawić. Doszło do tego że na wolnych obrotach cały czas ma bogatą mieszankę (wiem bo korzystam ze świecy z szybką) co powoduje jej gaśnięcie. Nawet całkowite zakręcenie iglicy od składu mieszanki nie pomaga . Zauważyłem że odłączenie elektrozaworu dyszy wolnych obrotów powoduje zubożenie mieszanki co się objawia tym że silnik zaczyna pracować w miarę normalnie. Proszę o sugestie podpowiedzi którędy Frania pobiera paliwo do mieszanki w sytuacji odpiętego elektrozaworu i zakręconej iglicy Ja się powoi zaczynam poddawać

Witam ponownie problem rozwiązany przez przypadek. Mianowicie po długim boju zauważyłem że silnik zaczyna mi przeciekać olejem wiec sprawdzam bagnet a tam oleju w czy i ciut . Wiec otwieram korek i zostałem zgazowany oparami paliwa całe szczęście że nie paliłem papierosa bo bym nie musiał iść do fryzjera. Przyczyna membrana w pompce poszła i cisło paliwo do oleju gdzie po zagrzaniu silnika opary szły odmą do gaźnika przez co skubana palił pomimo zakręcenia iglicy .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

74 900

2017r.

113 000 km

mazowieckie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie

SkodaScala

55 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

18 500

2016r.

268 179 km

podkarpackie

SkodaOctavia

91 300

2020r.

73 235 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System