Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Gru 2009, 23:47
Temat postu:

Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem Skody SUPERB i dziś mialem pierwszy poważny problem.
Po wyprzedzaniu (pod górę) dwóch samochodów przy obrotach dochodzących do 4000 samochód stracił moc - toczył się. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik pozdejmowałem osłony i zacząłem oglądać czy jakiś weżyk gdzieś nie strzelił (zaznaczam że nie jestem mechanikiem). Poruszałem tu i tam, odpalam jadę i ku memu zdziwieniu wszystko wróciło do normy. Jedyna rzecz jaka była nie tak to głośniejsza praca silnika. Co się okazało brak metalowego zaczepu w plastiku w którym znajduje się filtr powietrza (komora filtra powietrza była trochę rozszczelniona i brała powietrze - stąd te dziwne odgłosy), założyłem wszystko ok. Po podpięciu samochodu do kompa wyskoczył błąd turbiny że została odcięta. Błąd został skasowany i jak na razie wszystko ok. Moje pytanie! czy to nieuchronny koniec turbiny czy tylko zwyczajna zwiecha? Czy możliwe jest że zostało zassane "lewe" powietrze i samochód stracił na mocy? a może jakieś odcięcie paliwa?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 00:21
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Wygląda na to, że łapał lewe powietrze.
Poza tym jeśli będzie się problem powtarzał to sprawdz:
-przepływomierz
-zawór n75
-zapieczone kierownice w turbo
-zdarzają się inne mniej typowe przypadki
Jakby turbo się kończyło to leciałby szary dym i mógłby łykać olej.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 00:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Samochód nie kopci, nie bierze oleju, turbinka sucha żadnych objawów które mogły by dać znać ze turbo pada. Samochód ma przejechane prawie 200tyś. km
Zobaczymy po tym weekendzie co się będzie działo. Mam zamiar zrobić trochę kilometrów i mam nadzieje że problem sie nie powtórzy. Zapomniałem dodać że na kompie wyskakują jeszcze dwa błędy: czujnik temperatury paliwa - zwarcie i czujnik wentylatora chłodnicy (błędy były przed tym dziwnym objawem) podejrzewam że nie mają nic z tym wspólnego. Jeśli problem się powtórzy to sprawdzę co napisałeś i nie omieszkam napisać co było przyczyną. Dzięki
Powrót do góry
damcio151

Auto Maniak



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 645
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Renault Scenic RX4 DCI+, VW Golf3 variant GL
Piwa: 68/53
Wysłany: Czw 31 Gru 2009, 12:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


typowy notlauf, podmień n75 z n18, sprawdź wężyki od n75, sprawdź jak chodzi sztanga od turbiny ( w jakim zakresie i czy się przycina)
możesz wejść na vagu w 011BS i obserwować jej pracę
Powrót do góry
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 21:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Witam,
Niestety tak jak przypuszczałem przez całe święta to samo czyli zanik mocy - gaszenie samochodu i moc powraca. Zdarza się to coraz częściej, bez reguły i zauważyłem dzisiaj ze przy obrotach ok 3000 i prędkośći ok 90km/h przy jeżdzie pod górę.
Panowie radzicie mi tu różne rzeczy (chwała Wam za to) ale każdy mechanik a byłem u 3 i wszyscy zaufani i wątpie żeby któryś na kase mnie chciał naciągnąć - wszyscy jednogłośnie mówią ze to TURBINA i pozostaje tylko regeneracja.
Dopiero teraz zaczynam działać w tym temacie bo łudziłem się ze problem sam zniknie.
Spróbuje poszukać jeszcze jakiegoś konkretnego speca/diagnosty/serwisu który zajmuje się tylko turbinami żeby upewnić się na 200% co jest przyczyna. Sam sobie nic nie posprawdzam bo nie mam o tym bladego pojęcia ani żadnego sprzętu do diagnostyki.
Niebawem się odezwę
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 06 Sty 2010, 21:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 00:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Podłącz auto pod vaga i sprawdź błędy. Turbina nie musi być do regeneracji tylko do czyszczenia - zapieczone kierownice spalin bądź błąd zaworu który kieruje turbo - n75, albo przepływka - spróbuj podmienić od kogoś! Mojego ojca wspólnik maił to samo w octavii i regenerował turbo po dwóch latach problem powrócił i tylko dzięki temu że chłopaki ze skody w Toruniu robią na lewo zdiagnozowali ze gruszka od turbo jest do przeczyszczenia/wymiany (serwis upierał się na kolejną regenerację). Przeczyścili/ napsikali środka czyszczącego do środka i pomogło - problem znikł.

Jak pada turbina to przeważnie ginie dużo oleju z silnika - puszczają uszczelniacze. W najgorszym przypadku jak puszczą uszczelniacze to następuje samozapłon oleju pompowanego z turbo na tłoki i nie można zgasić auta ale to ostateczność. U ciebie mogą być brudne kierownice spalin albo zawór albo przepływka.

Mechanik który zabiera się za taki problem bez podłączenia auta pod komp (kabelki są tanie i programy do ściągnięcia) to nie jest dobry mechanik do stawiania diagnozy. Turbo regenerować można zawsze ale opinie na ten temat są podzielone.

Jak będziesz chciał opis czyszczenia to napisz.

Pozdrawiam i powodzenia w naprawie

Łukasz
Powrót do góry
A.R.C.Z.I.

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Skoda Superb 1.9tdi 163KM
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 07 Sty 2010, 18:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Witaj,
To co tu zacni koledzy piszą to prawda!!! Żadna turbina do wymiany. Miałem identyczny problem ze spadkiem mocy i też jako pierwszą diagnozę postawiono wymianę. Z kolei "dobry duszek" z serwisu przeczyścił mi jakąś gruszkę od turbo (nie znam się więc nie wiem czy dobrze napisałem) i problem znikł. Z kolei mój znajomy też w Superbie miał zanik mocy ale do tego stopnia, że na 3 biegu auto nie miało siły na jazdę 0 mocy. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu przez kilka kilometrów było O.K. Miał jakieś pęknięcie na pompie wysokiego ciśnienia (chyba Hydropompa) niestety po wyłożeniu 1000zł problem znikł. Moze to nie jest u Ciebie ten sam problem ale objawy podobne. Ale na pewno warto sprawdzić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Pią 08 Sty 2010, 20:36
Temat postu:

Re: Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


skoda28 napisał:
(...)
przy obrotach dochodzących do 4000 samochód stracił moc - toczył się. Zatrzymałem się wyłączyłem silnik
(...)
odpalam jadę i ku memu zdziwieniu wszystko wróciło do normy.
(...)

Typowy objaw nieprawidłowego działania N75 - o czym wspominał Kolega ja456.
Najzwyczajniej przeładował wówczas turbinę (zbyt duże ciśnienie) i zadziałał prawidłowo czujnik ciśnienia w intercoolerze - w efekcie odłączył turbinę.


Ostatnio zmieniony przez hsurim dnia Sob 09 Sty 2010, 10:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 01:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


W poprzednim TDI padła mi mniej więcej w tym samym czasie równocześnie przepływka, n75 i turbo - temat jest mi dosyć dobrze znany, zresztą to typowe usterki TDI.
Powrót do góry
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Sob 09 Sty 2010, 22:16
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


to napisz proszę kolego ja456 jakie miałeś objawy że turbo dałeś do regeneracji. Regeneracja polega na wymianie łożysk, uszczelniaczy które puszczają olej + wywazenie i nie ma nic wspólnego z przeładowywaniem. Przeładowywanie to albo N75 albo brudne kierownice spalin albo jak w przypadku znanym mi zasyfiała gruszka od turbo.

Jako ciekawostkę dodam że różni mechanicy wróżyli mi wymianę/regenerację turbo w superbie 1.9 tdi AWX bo brała olej a skończyło się na wymianie pokrywy zaworów gdyż separator oleju był walnięty 3000km i ubytków zero.
Powrót do góry
ja456

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 182
Skąd jesteś (miejscowość / region): GD
Posiadane auto: Skoda Superb Elegance 1.9TDI 2003
Piwa: 25/2
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 00:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Początkowo tylko kopcił (siwy dym), następnie jak nie miał mocy pojechałem do serwisu, zrobili przegląd (wymienili olej) i nie mogli stwierdzić co jest nie tak. Po 2 dniach nie było oleju, wszystko wyciekło przez turbinę. Po zmianie turiny na regenrowaną samochód dalej nie jechał, wymienili n75 i nieco pomogło, ale wtedy powiedzili, że przydałoby się jeszcze zmienić przepływkę, ale po tych przejściach miałem dość tego samochodu i go sprzedałem.
Powrót do góry
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 23 Sty 2010, 19:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Witam,
Po sporej przerwie opisze co ustaliłem. Zjezdziłem sie po warsztatach samochodowych (6) i wszedzie to samo turbina, turbina, turbina. Nikt nie chce wymieniac nic poza turbo. Wkoncu trafilem przez znajomego do warsztatu w Krakowie (on mial problem z turbo i profesjonalnie zalatwili). Facet podpial sie kompem posprawdzal wszystko i mowi ze paliwo mamy jakie mamy i turbina do czyszczenia. Wspominam mu o wszych radach on mowi ze nic podobnego.Wyciagnac turbine wyczyscic i pomyslec o likwidacji katalizatora. Dodam ze przed tym warsztatem bylem w innym na wymiane czujnika temperatury paliwa i gosc "czyscil mi turbo" prawdopodobnie tylko jakims powietrzem pod cisnieniem bez sciagania. efekt - przez ok 2dni zylowalem woz na maksa zamykalem prawie obrotomierz i nic ale wkoncu moc stracilem. Wniosek wg mnie trzeba zrobic to co powiedzial majster z krakowa. W przyszlym tygodniu jestem umowiony, zobaczymy jaki bedzie rezultat.
Powrót do góry
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 20:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


Witam,

Po długiej przerwie ale tak jak obiecałem, opisze rozwiązanie całego tematu który wg mnie był banalnie prosty i wymagał tylko czasu.
Powrót do góry
skoda28

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda SUPERB 1.9 TDI 130km 2002r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 25 Mar 2010, 20:30
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) Chwilowy zanik mocy - SUPERB 1.9 TDI 130km


ODPOWIEDZ!

Wk....em sie troche na tą turbine wyłączyła sie podczas jazdy 2 razy przy predkosci od 100-120km/h i wskoczyłem na autostrade. Gaz do dechy i ile fabryka dała. Sypałem przez 40km od 180-240km/h. Po zjechaniu z autostrady odrazu odczułem ze samochód jakby zrobił sie bardziej dynamiczniejszy. Od tamtego czasu problem ustąpił. Zmieniłem styl jazdy na bardziej dynamiczny i nie mam problemu z turbo.

WNIOSEK!

Diesel z turbo lubi obroty to pierwsza sprawa, wg mnie wypalil sie nagar z ON (fatalne paliwo mamy w naszym kraju) ktory zalegał w turbinie i po problemie! (juz 3 tydzien jeżdze i zero problemów)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Superb »

Opinie o samochodach Skoda Superb - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

52 900

2019r.

113 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

59 260

2019r.

103 400 km

mazowieckie

SkodaScala

53 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

9 500

2008r.

240 000 km

pomorskie

SkodaFabia

12 900

2010r.

203 400 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System