Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 12:13
Temat postu:

Kontrolka płynu chłodniczego


Mam następujęce pytanie , dzisiaj po odpaleniu na mrozie 13 stopniach zapaliła się kontrolka od płynu chłodniczego. Po trzecim odpaleniu wszystko wruciło do normy . Dodam że sprawdziłem zamarzanie płynu jest w normie do -25 stopni. Co mże być za przyczyna tego problemu , może mieliście coś podobnego proszę opinie.
Powrót do góry
grzegorz1979

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 147
Skąd jesteś (miejscowość / region): TŁUSZCZ
Posiadane auto: Kia,ceed,kombi,1.6,2007
Piwa: 14/1
Wysłany: Czw 17 Gru 2009, 14:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Miałem podobny problem. Sprawdz czy w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego jest olej. Jak masz olej w zbiorniczku to moze być uszczelka głowicy. U mnie była wymieniana razem z planowaniem głowicy. Tak było u mnie bo olej robił jakieś zwarcie w czujniku. Nie koniecznie musi być to u Ciebie. Każdy pomysł jest dobry. Pozdrawiam. Cool
Powrót do góry
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 14:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Sprawdziłem i w zbiorniczku wyruwnawczym nie ma oleju . W dniu dzisiejszym znów się powtóżyło to samo. Pozdrawiam i czkam na popowiedzi Confused
Powrót do góry
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 16:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam

Wymień zbiorniczek płynu chłodzącego, w tym zbiorniczku znajduje się czujnik który przestaje działać i dlatego zapala sie kontrolka na desce rozdzielczej.
Powrót do góry
gadu-gadu
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Diękuje za podpowiedż i pozdrawiam.
_________________
romek33
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 18 Gru 2009, 19:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
romek33

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 33

Posiadane auto: skoda fabia 1.9 tdi 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 21 Gru 2009, 15:28
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witajcie.
Zdemontowałem zbiorniczek umyłem ciepłą wdą z płynem i na dodatek jeszcze rozcięczalnikiem , zamontowałem i narazie jest ok.
Mam nadzieje że nie poszła mi uszczelka pod głowicą chociaż na korku wlewu oleju jest trochę osadu , takiej mazi . Myślę że w tych slnikach to się nie zdaża oczywiście mogę się mylić. Rolling Eyes
Powrót do góry
jurekG8

Czytelnik



Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI r.2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 29 Gru 2009, 16:33
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Cześć podepnę się do tego tematu bo od tego się zaczęło,też swieciła kontrolka płynu chłodzącego.Mechanik powiedział że to czujnik i być może trzeba będzie wymienić zbiorniczek,ale można jeździć.dziś podczas jazdy coś zapiszczało kontrolka płynu zgasła a zapaliła się kontrolka ładowania akuml.Dodam że zaczeły falować obroty.
Gdybyście mieli jakieś sugestie to bardzo proszę
pozdrawiam
Powrót do góry
Sliwus

Czytelnik



Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.9 TDI Kombi 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Lut 2012, 09:45
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


hej wam U mnie to samo się robi. jak odpale wywala kontrolke... pochodzi z minute zgasze odpale i smiga....
Powrót do góry
gadu-gadu
oskar208

Czytelnik



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bogdanka lubelskie
Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 02 Lis 2013, 11:26
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam i dołączam do tematu u mnie jest to samo tylko dodatkowo po zapaleniu się kontrolki nie działa wskaźnik poziomu paliwa i nie działa przełącznik od kompa lub pojawia się ------ , jeżdżę już tak pół roku ale zaczyna mnie to irytować
Powrót do góry
dyspozytor

Czytelnik



Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Skoda Fabia Kombi 1.4 MPI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Gru 2013, 08:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam,
zdemontowałem zbiorniczek, umyłem benzyną ekstrakcyjną i jakiś czas miałem spokój. Jednak problem się powtarzał. Olej w zbiorniczku... czyli do wymiany uszczelka pod głowicą. Jeżeli to silnik 1.4 MPI (czeski) to bardzo częsty defekt niestety.
Powrót do góry
Agentka

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Małopolska
Posiadane auto: Skoda Fabia I Mint Combi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Gru 2013, 19:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Miałam ostatnio taki problem. Otóż na mrozie płyn chłodniczy jakby stracił swoją objętość i czujnik go nie odczytywał (chociaż znajdował się pomiędzy minimum a maksimum). Po rozgrzaniu silnika problem zniknął. Mi wystarczyło jedynie dolać troszkę płynu i po odpaleniu auta po mroźnej nocy kontrolka się nie włącza.
Powrót do góry
Eloe

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Fabia Combi Activ 1.4 TDI 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Sty 2014, 19:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


Witam, wygląda na to że mój przypadek też wpisuje się w ten wątek, choć ma jescze nieco inne niz opisane poprzednio objawy.
Po odpaleniu silnika jeśli natychmiast nie jadę, tylko stoję z włączonym silnikiem to po ok. 1 minucie zapala się kontrolka temperatury. Zazwyczaj wyłączam silnik, odczekuję kilka sek (albo i nie odczekuję w ogóle) włączam ponownie i zanim kontrolka znowu się zapali dodaję gazu i ruszam i ona się już wtedy nie zapala. Podczas jazdy nigdy mi się ta kontrolka ponownie nie zapala! Mogę jechac szybko i długo, albo stać długo w korku i nic się nie dzieje!
Problem pojawił się na początku grudnia i trwa do chwili obecnej, więc zastanawiam się czy to ma jakiś związek z temperaturą na zewnątrz, choć na początku grudnia choć było zimno, to mrozów jednak nie było.
Sprawdzałam poziom płynu chłodzącego w zbiorniku - jest dokładnie na poziomie max. Oleju na razie w płynie nie dojrzałam, ale jutro pooglądam dokładniej.
Podczas ostatnich mrozów i gołoledzi jeszcze jedną ciekawą rzecz zaobserwowałam:
z powodu zapalającej sie kontrolki mogłam zaponieć o tym żeby auto sobie stało z zapuszczonym silnikiem na parkingu i żeby się grzało, żeby sobie ułatwić zeskrobywanie 5 cm warstwy lodu. Zrobiłam więc tak że obskrobałam minimum poptrzebne do jazdy bez włączania silnika i pojechałam, a że się mi źle z lodem na bocznych szybach jechało, to po przejechaniu może 500 m. stanęłam na kolejnym parkingu celem doskrobania reszty i wiecie co, wyłączyłam silnik i włączyłam go ponownie i wtedy już żadna kontrlka mi się nie zapaliła, mimo że auto stało z włączonym silnikiem i nastawionym na full ogrzewaniem chyba z 15 min. Wygląda więc na to że zapalanie się tej kontrolki ma związek z tym że silnik jest zimny i jak się rozgrzewa to ona się już nie zapala...
Powrót do góry
Clint

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Lip 2014, 13:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka płynu chłodniczego


witam, mam podobny problem, zaswieciła mi sie kontrolka temperatury silnika, zbiorniczek płynu chłodnicy był pusty, dolałem go i z temp i kontrolka wszystko jest ok ale pojawił sie inny problem auto nie chce palic po przekreceniu kluczuka zapalaja sie wszystkie kontrolki i auto nie zapala co moze byc przyczyna?? auto pali tylko na popych Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

29 900

2013r.

196 959 km

mazowieckie

SkodaOctavia

91 300

2020r.

73 235 km

podkarpackie

SkodaFabia

13 400

2009r.

198 611 km

śląskie

SkodaRapid

39 900

2019r.

111 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

17 500

2010r.

167 250 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System