Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
funia

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Skoda Octavia II 1.9 TDI, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 14:45
Temat postu:

Porada-niski poziom oleju.


Witam.
Chcę się z Wami podzielić rozwiązaniem problemu jakim jest zapalanie się kontrolki niskiego poziomu oleju w silniku. Jestem właścicielem Skody Octavii II z roku 2006 i od czasu do czasu właśnie ta kontrolka mnie irytowała. Ostatnio kiedy dała o sobie znać postanowiłem zostawić samochód w garażu i sprawdzić (następnego dnia) jaki jest rzeczywisty stan oleju w silniku. Trochę się zdziwiłem bo na miarce było go ok 1/3 może nawet trochę więcej w przedziale w jakim powinien być olej. Dla świętego spokoju dolałem. Po przejechaniu ok 100 km kontrolka znowu zaczęła sygnalizować niski stan oleju co mnie bardziej zaniepokoiło i zrobiłem tak jak poprzednio. Samochód odstawiłem do garażu i następnego dnia sprawdziłem stan oleju. Okazało się że oleju jest 3/4 na miarce i w tym momencie przypomniałem sobie coś co kiedyś usłyszał znajomy w serwisie Skody. Czasami w takich wypadkach wystarczy wyłączyć silnik otworzyć pokrywę silnika i (tylko się nie śmiejcie) zamknąć ją z powrotem. Oczywiście też tak zrobiłem i po problemie.
Trudno powiedzieć czym to jest spowodowane, moim zdaniem raczej nie jest to uszkodzenie czujnika poziomu oleju chociaż nie jestem ekspertem w tych sprawach.
Wniosek z tego jeden: zanim zdecydujemy się dolać olej sprawdźmy czy nie wystarczy zastosować się do tej porady. Prawdopodobnie jadąc w dłuższą trasę nie miałbym czasu na czekanie i sprawdzanie stanu oleju, dolałbym i pozornie byłoby ok. Tylko w momencie kiedy oleju byłoby za dużo mogłoby to spowodować uszkodzenie katalizatora zresztą o tym pewnie wiecie ta informacja jest umieszczona na naklejce pod pokrywą silnika.
Co mnie jeszcze zastanawia to to dlaczego kontrolka nigdy nie zapaliła się podczas jazdy tylko w momencie ponownego uruchomienia silnika być może jest to dalsza część wadliwego działania jakiegoś tam układu.
Czy spotkaliście się z podobnym problemem?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 16:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Poziom oleju nie sprawdza się następnego dnia, tylko zaraz po zgaszeniu silnika.
Może masz już stary olej i trzeba by wymienić? albo nie taki olej jak powinien być.
Masz pewnie silnik na pompowtryskach, powinieneś lać olej spełniający normę 505 01, Castrol Edge 5W 40 do turbo diesla. Wymiana co 15 tys km.
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
paulo77

Auto Maniak



Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 1946
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie

Piwa: 153/10
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 17:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Nieznam sie za bardzo,ale,kontrolka syganilzuje podczas jazdy niski stan oleju Question czy jednak po wlaczeniu stacyjki otrzymujesz informacje o niskim stanie oleju?co to jest za kontrolka,za co ona odpowiada?pozdr
_________________
Piwa nie stawiaj,piję tylko czystą...
Powrót do góry
funia

Debiutant



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 15

Posiadane auto: Skoda Octavia II 1.9 TDI, 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Gru 2009, 18:16
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Kontrolka sygnalizująca niski stan oleju jest tylko jedna- koloru pomarańczowego a zaczyna się świecić po uruchomieniu silnika a nie po włączeniu stacyjki.
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 14:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Odpal silnik niech pochodzi, pogazuj trochę. Wyłącz i sprawdź poziom. Zaraz po zgaszeniu sprawdź. I napisz ile będzie na bagnecie.
Kiedy miałeś olej wymieniany i jaki masz wlany olej?
_________________
Samo się zepsuło, niech się samo naprawi Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Gru 2009, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Tex

Debiutant



Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Mar 2010, 21:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Witam.
Pozwolę się wtrącić do rozmowy ponieważ dziś miałem podobne zjawisko.
Podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka ciśnienia oleju na pomarańczowo dodam że silnik w octavii 1,9 tdi 74KW-pompo-wtryski.Oczywiście zaraz zatrzymałem sam. i pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to kontrola oleju w silniku.
Olej co prawda dokładnie nie mogłem sprawdzić bo stałem na autostradzie,ale poziom oleju zaraz po zgaszeniu pokazywał na bagnecie min.Rano przed wyjazdem pokazywał dokładnie połowę podziałki, a odległość jaką pokonałem od momentu wyjazdu do zapalenia się kontrolki to równe 100km.Dlatego wydaje mi się, że stan raczej był ok. ponieważ zaraz po zgaszeniu silnika trzeba troszkę odczekać żeby olej ściekł do miski.
Osłona pod silnikiem sucha zero oleju, od góry patrząc silnik suchy, płyn chłodzący czysty.Więc zamknąłem pokrywę silnika wsiadłem do auta odpalam i co? Cisza kontrolka nie świeci Shocked Po prostu zgłupiałem, nie wiem o co chodzi?.Olej wymieniany systematycznie, od ostatniej wymiany przejechane ok. 8 tyś.km.Olej oczywiście przeznaczony do silników z pompo-wtryskami ,dodam tylko że jeżdżę na mobilu. Na wszelki wypadek po przyjeździe do garażu dolałem troszkę oleju do silnika co zostało mi z wymiany i zobaczę co się będzie działo.Octavie mam od zeszłego roku jest to Octavia I tour z 2006r.pierwszy raz mi się coś takiego przydarzyło. Może drodzy koledzy mieliście podobny przypadek i może mi ktoś podpowiedzieć czy to jakiś drobiazg, czy pierwszy oznak poważnej usterki.Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc.
Powrót do góry
esdes

Czytelnik



Dołączył: 24 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Octavia SDI 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Mar 2010, 11:40
Temat postu:

Kontrolka


Kontrolka poziomu oleju z Skodzie działa informacyjnie. Znaczy to że oleju trzeba dodać ale nie znaczy że trzeba dolać natychmiast. Poprostu zapala się ona gdy poziom oleju jest dostateczny - a więc nie dobry nie bardzo dobry a także nie jeszcze niedostateczny tak to krótko mazna nazwać. Poprostu komputer informacyjnie pokazuje że poziom oleju jest za mały. To że po otwarciu maski kontrolka nam gaśnie nie znaczy wcale że gaśnie nam dlatego że coś stuknęło i ot poprostu się wyłączyła. Poprostu na klapie jest czujnik który po otwarciu maski resetuje nam komputer - a więc tez resetuje nam informowanie poziomu oleju. Żeby dolać oleju czy sprawdzic czy nie ma wycieków musimy otworztyć maske i po to jest to zrobione, i na tej zasadzie to działa. Otwieramy maskę reset i wszystko w porządku. Tylko że musimy miec na uwadze że kontrolka nie ot tak z niczego nam się zapaliła. Poprostu oleju trzeba dolać przy najbliższej okazji, postoju zatrzymania itd, itp. Myślę że Skoda zrobiła dobry system z tym informowaniem, gdyż za niski poziom oleju nie znaczy że musimy się zatrzymać i biec np. 10 km do najbliższego CPN-u by dokupic litr i dolać - poprostu daje nam czas w którym jeszcze możemy się śmiało poruszac myslę że nawet do 200 - 300 km.
_________________
Szanuję ulicę
Powrót do góry
Vipok3

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Octavia 1,9 TDi 2004r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Mar 2010, 12:24
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Porada-niski poziom oleju.


Miałem podobny problem, wymieniłem czujnik oleju i po wymianie kontrolka dalej się świeciła mimo prawidłowego poziomu oleju. Pomogło odłączenie akumulatora na 5 minut. Tak że warto tę metodę sprawdzić nim uderzy się w koszty wymiany czujnika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

24 900

2012r.

173 780 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

54 900

2018r.

229 850 km

pomorskie

SkodaFabia

18 500

2016r.

268 179 km

podkarpackie

SkodaScala

53 500

2020r.

122 000 km

mazowieckie

SkodaScala

53 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System