Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin_n2

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Rawska

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 00:29
Temat postu:

Szarpanie podczas jazdy.


Witam forumowiczów po dłuższej przerwie Very Happy
Przechodzę do problemu;odpalam rano Felkę,na benzynce odpala nawet sprawnie,silnik musi pracować na etylinie dopóki się nie rozgrzeje bo na LPG nie działa ssanie-nieraz coś autku odbije i wszystko jest oki,ale to rzadkość-ruszam,silnik dość szybko nabiera temperatury,ale pracuje równo(poza tym,że zawór niemiłosiernie stuka),kiedy już nabierze temperatury,a ja nie daj Boze wjadę w miasto zaczynają się moje problemy.
Kiedy chce gdzieś skręcić na 3 lub jadę powoli na wyższym biegu niż zalecany(w 2 poprzednich Skodach tego nie mialem)zaczyna się denerwujące szarpanie.Mogę to ominąć,delikatnie operując pedalem gazu,wtedy autko nie szarpie,ale wolno sie rozpędza.
Dodam również to,że mam uzasadnione obawy odnośnie uszkodzonej głowicy lub uszczelki pod nią.Ale z tym można jeździć Laughing
Świece wymieniłem jakieś 2 miesiace temu na Boscha,wcześniej były NGK.Przewody,w sumie należałoby juz zmienić,ale czy to napewno one przyprawiają mnie o kolejne zmarszki???
Czy przepustnica może być przyczyną???

pozdrawiam
_________________
Fela 1.3 (aż 50KM)
Powrót do góry
Piachu_mp

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 186

Posiadane auto: Felicia 1.6 mpi 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Lip 2009, 00:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


mialem identyczny problem. Otoz prawdopodobnie jest gdzies przepiepiecie miedzy kablami wysokiego napiecia a kablami od instalacji gazowej.. Problem rozwiozany u mnie byl tak, ze oprocz wymiany przewodow, bo byly poobcierane, jeszcze trzeba odsunac kable instalacji gazu od kabli wysokiego napiecia jak najdalej jest to mozliwe. Powodzenia.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin_n2

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Rawska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Sie 2009, 23:53
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


Raczej problem z przepięciem odpada....przewody od inst. gazowej są po drugiej stronie od przewodów zapłonowych Cool
Problem z szarpaniem wyglada tak,jakby zaplon był późny,i na mniejszych obrotach silnik nie chciałby pracować....ale delikatnie naciskając pedał gazu auto jedzie,a wciśnięcie na 50% powoduje szarpanie-dławienie się silnika.

W przeciągu 7 lat,miałem 3 Skody...ta jest najgorsza i na pewno ostatnia Crying or Very sad
_________________
Fela 1.3 (aż 50KM)
Powrót do góry
Piachu_mp

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 186

Posiadane auto: Felicia 1.6 mpi 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Sie 2009, 22:51
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


moze zla mieszanka ? na benzynie i gazie jest to samo ? czy tylko na gazie? sprawdzilbym to.
Powrót do góry
gadu-gadu
przemollo

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2008
Posty: 200
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: renault laguna grandtour 1.9 dci 120km 2005
Piwa: 6/2
Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


U mnie po czyszczeniu przepustnicy auto zaczeło nierównomiernie przyspieszać. Jadę np. na trójce, dodaje gazu, auto przyspiesza, jednostajnie, aż nagle momentalnie dostaje więkrzego kopa,szarpnie do przodu, ciągne ją dalej, przyspiesza znowu jednostajnie,choc szybciej niż poprzednio, az do kolejnego szarpnięcia w przód. Nie przeszkadza mi to zbytnio. Z zewnatrz wyglada tak jakbym momentami dawał gwałtownie więcej gazu, ale tego nie robie. Jakby klapka w przepustnicy nie otwierała sie płynniel ecz bardzo gwałtownie. Może u Ciebie jest podobnie. Moze to jednak ta przepustnica
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pon 03 Sie 2009, 21:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin_n2

Debiutant



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Rawska

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 14:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


No zobaczymy co to będzie....po raz ostatni oddaje auto do mechanika.Ale to dopiero we wtorek Crying or Very sad
Jeśli występuje to szarpanie,to na postoju,na biegu jałowym,kiedy dodam gwałtownie gazu,auto ma przeskoki zanim wkręci się na obroty.
Problem występuje jak silnik się rozgrzeje,na zimnym silniku wszystko jest oki.
Czy zawory mogą mieć wpływ na to szarpanie???
_________________
Fela 1.3 (aż 50KM)
Powrót do góry
Angel16

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 18:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


Kolego jeżeli samochód ma kopa to zrób sobie ADAPTACJĘ PRZEPUSTNICY samochód wróci do normy pozdrawiam
Powrót do góry
Angel16

Czytelnik



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): tarnobrzeg
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Paź 2016, 18:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Szarpanie podczas jazdy.


Kolego jeżeli samochód ma kopa to zrób sobie ADAPTACJĘ PRZEPUSTNICY samochód wróci do normy pozdrawiam
Adaptację można zrobić za pomocą programu VAG COM masz program uruchomiony i uruchomiony zapłon w samochodzie za pomocą kabla OBD II czekasz aż program znajdzie sterownik samochodu masz na dolnym pokładzie 2 bloki po 6 okienek w 2gim bloku szukasz adaptation 04 klikasz tam bedziesz miał segment jeden wpiszesz gdzie są 000 wpisujesz 098 naciskasz klawisz GO przepustnica zacznie pracować broń boże wciskać pedał gazu dochodzi do uszkodzenia przepustnicy
Powrót do góry
JKierownik

Czytelnik



Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: sKODA fELICIA 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Maj 2017, 09:10
Temat postu:

Szarpanie podczas jazdy.


Ja miałem szarpanie przy większych prędkościach niż 80 km/h. Wymieniłem czujnik obrotów i dopiero po kilku dniach zniknął problem szarpania i Fela znów mogła pędzić 160 km/h. W międzyczasie, po wymianie, pojawił się problem gaśnięcia na wolnych obrotach, ale jak wyżej po kilku, kilkunastu dniach problem zniknął. Przy ewentualnej wymianie czujnika zwróć uwagę, byś nie urwał śruby czujnika, bo mi się ta sztuka udała i teraz jeżdżę tak, że sprężyna od hamulca dociska mi czujnik, a sam czujnik owinięty jest przewodem miedzianym, by miał dobry kontakt galwaniczny. Oczywiście przed wymianą czujnika wymieniłem: przewody paliwowe, czyściłem przepustnicę, świece, listwę do świec ...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

65 900

2018r.

85 000 km

śląskie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

22 499

2007r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

12 900

2010r.

270 000 km

śląskie

SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System