Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 17:23
Temat postu:

Zła praca silnika na LPG


zanim pojadę do gazownika wole tutaj zapytac o porady co może być. Chodzi o to ze ma bardzo wysokie obroty 1500 to tak optymalnie. jak włączy się dmuchawa czy coś to wtedy jest takie 1300-1400, przeżyłbym te wysokie obroty ale niestety podczas >zanim pojadę do gazownika wole tutaj zapytac o porady co może być. Chodzi o to ze ma bardzo wysokie obroty 1500 to tak optymalnie. jak włączy się dmuchawa czy coś to wtedy jest takie 1300-1400, przeżyłbym te wysokie obroty ale niestety podczas jazdy strasznie szarpie. musze delikatnie gaz dozować zeby nie kangurkował. wkurza mnie to szarpanie i nie moge sobie z tym poradzić. panowie poradźcie coś. dodam ze lewego powietrza nie dostaje nigdzie. cała przepustnice rozebrałem wszystko posilikowane razem z uszczelkami, kolektor ssacy tez rozebrałem i uszczeleczka nowa z silikonem. dodam ze pod ta obudową od filtra są dwa wężyki pierwszy wężyk który połaczony jest z rura która zasysa powietrze wtykam w pierwszy otwor od siebie a drugi który idzie do przepustnicy jest wsadzony w druga dziurke. rure zasysajaca powietrze odwróciłem tak ze pęd samochodu nie wpycha powietrza do srodka.< strasznie szarpie. musze delikatnie gaz dozować zeby nie kangurkował. wkurza mnie to szarpanie i nie moge sobie z tym poradzić. panowie poradźcie coś. dodam ze lewego powietrza nie dostaje nigdzie. cała przepustnice rozebrałem wszystko posilikowane razem z uszczelkami, kolektor ssacy tez rozebrałem i uszczeleczka nowa z silikonem. dodam ze pod ta obudową od filtra są dwa wężyki pierwszy wężyk który połaczony jest z rura która zasysa powietrze wtykam w pierwszy otwor od siebie a drugi który idzie do przepustnicy jest wsadzony w druga dziurke. rure zasysajaca powietrze odwróciłem tak ze pęd >zanim pojadę do gazownika wole tutaj zapytac o porady co może być. Chodzi o to ze ma bardzo wysokie obroty 1500 to tak optymalnie. jak włączy się dmuchawa czy coś to wtedy jest takie 1300-1400, przeżyłbym te wysokie obroty ale niestety podczas jazdy strasznie szarpie. musze delikatnie gaz dozować zeby nie kangurkował. wkurza mnie to szarpanie i nie moge sobie z tym poradzić. panowie poradźcie coś. dodam ze lewego powietrza nie dostaje nigdzie. cała przepustnice rozebrałem wszystko posilikowane razem z uszczelkami, kolektor ssacy tez rozebrałem i uszczeleczka nowa z silikonem. dodam ze pod ta obudową od filtra są dwa wężyki pierwszy wężyk który połaczony jest z rura która zasysa powietrze wtykam w pierwszy otwor od siebie a drugi który idzie do przepustnicy jest wsadzony w druga dziurke. rure zasysajaca powietrze odwróciłem tak ze pęd samochodu nie wpycha powietrza do srodka.< nie wpycha powietrza do srodka.
_________________
Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 18:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


na parowniku kolego masz zrubke od wolnych obrotow. sprobuj pokrecic i zobaczysz czy autko reaguje na zmiane. a faluja ci obroty? jak tak to silniczek krokowy
Powrót do góry
gadu-gadu
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 18:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


ja to tylko kreciłem tym co dozuje sie gaz i na to ładnie reagował zbijalem obroty i zbiłem do tysiąca,ale załaczy się dmuchawa czy coś i spadaja jakby miał zaraz zgasnąć dałem do 1500 tys jak było wcześniej ale szarpanie jest nadal. gdzie parownik to wiem gdzie, są na nim dwa kabelki które do niego dochodzą ale nie widziałem tam nigdzie jakies śrubki z regulacją... musze sie bardziej przyjżeć

PS co do falowania to tak dziwnie. jak jest 1500 to ok trzyma ale jak juz uda mi sie ustawić na 1000 to wtedy przestaje równo pracować. spadaja mu obroty i sie zachowuje tak jakby miał by zgasnąć potem podwyższa sie i spowrotem w dół. a jeśli to ten silnik krokowy to jaka cena wymiany? plus ewent. robocizna.
_________________
Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 19:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


krokowego to najpierw przeczyscic warto. a jaki masz parownik? jakiej firmy?
Powrót do góry
gadu-gadu
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 19:40
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


wiesz nie wiem co za firma bo sie nie przyglądałem ale wiem ze był wymieniany na 100% jakis rok temu. w tej chwili nie moge sprawdzić ale jak juz to napisze. i wtedy podpowiesz. pozdro
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 25 Kwi 2009, 19:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 17:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


http://www.voila.pl/226/5u2ng/?1 czy silniczek krokowy to jest to niebieskie na zdj? parownik jest firmy "tomasetto achille" class 1/2a mod.07f288273
_________________
Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 19:19
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


to jest elektrozawor. silniczek krokowy powinienes miec na przewodzie ktory doprowadza gaz pod zespół wtryskowacza. do niego wchodzi kostka z kablami. a co do regulacji na parowniku wpisz w google regeulacja tommasetto i wyskoczy Ci wiele stron z opisem ktore srubki za co odpowiadaja.
Powrót do góry
gadu-gadu
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


ehh jednak tak na sucho to się za wiele nie dowiem. wpisałem jak mi poradziłeś ale bez fachowej pomocy nie poradzę sobie sam. na wtorek sie umówiłem z gazownikiem on już mi powie co i jak. jeszcze tylko wytłumacz mi do czego słuzy ten elektrozawór.
_________________
Powrót do góry
janiu85

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Paź 2007
Posty: 149
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice/Busko Zdrój
Posiadane auto: CC 899 LPG wtrysk
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 08:08
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


przelacza na gaz z benzyny, czyli mozna powiedziec uruchamia zasilanie gazowe Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Gumix8088

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock
Posiadane auto: Opel Vectra 2.0DI 16V 97'
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 13:28
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Zła praca silnika na LPG


aha dziękuje:)
_________________
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - II generacja


SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie

SkodaYeti

34 500

2011r.

229 000 km

mazowieckie

SkodaScala

53 900

2020r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System