Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 10:31
Temat postu:

Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam

Jestem posiadaczem Skody Fabia 1.2 HTP rok 2002. Silnik 54KM 40kw 3 cylindry model: AWY.
I mam oto taki problem z porannym odpaleniem silnika.
W zime to było nałogowe, natomiast teraz kiedy nad ranem jest ok 0 - 1 stopni dzieje sie tak

samo. Kiedy rano przekrecam kluczym w stacyjce i prubuje odpalic zero reakcji i tak jest za

pierwszym razem lub drugim razem. Samochód odpala mi za 3-4 razem i musze dłużej przytrzymać

kluczyk i zaskakuje. jak było bardzo zimno to czasem za piatym przekręceniem kluczyka

zaskakiwał, natomiast teraz kiedy zrobiło sie cieplej za 2 razem da rade go odpalić.
Myślałem że sa to świece bo z tego co wyczytałem trzeba je zmieniac co 60 tyś a mój samochód

ma przejechane 82 tyś. Więc wymieniłem na bardzo dobre świece platynowe firmy NGK japońskiej

produkcji model NGK PZFR5J-11 za nie małe pieniadze bo koszt wymiany 3 świeć zapłaciłem 180zł

i niestety ale problem dalej jest ten sam.

Czy może ktoś spotkał sie z takim problemem i wie co moze byc przyczyna tego że samochód nie

odpala za pierwszym razem przy niskich temperaturach?

Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co z tym fantem zrobic a nie chce jezdzic bezsensownie po

warsztatch i płacić pieniadze skoro problem nie został rozwiacany.

Naszczęście idzie juz cieplej i jezeli jest powyzej 5 stopni to Skoda odpala za pierwszym

razem. Zadnych problemów tez nie mam kiedy wyjde z pracy po 8 godzinach i na dworze jest 15

stopni to tez odpala za pierwszym razem.

Pozdrawiam
Rybol
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Marek.83

Debiutant



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 12


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 13:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam!!
Hmm powiedz a co w ASO na to, zcy podali chociaż jedną możliwość dlaczego tak się dzieję, bo niestety jeżeli oni tego nie wyłapią to będzie lipa bo w taki sposób można wymienić połowę części;/
A co do świec moja opinia jest taka że nie ma potrzeby kupować tak drogich świec zapłonowych wystarczą podstawowe czeskie briski, które sam również kupuje są o niebo tańsze a można przecież wymienić je troszkę częściej i i tak będzie duuużo taniej.
Powrót do góry
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 15:52
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam ponownie

W aso nie byłem bo az sie boje co powiedza i ile za to wezma. Tym bardziej że ja aso uwazam za bande nieudaczników którzy czekaja na jelenia az do nich przyjedzie i krzykna mu tyle że nie będzie wiedział w która strone do wyjścia. A co swieczek to zaproponowali mi w serwisie Skody jakieś ich za 40 zł od jednej i 60 zł wymiana, więc pojechałem do Pana "Stasia" i kupiłem najdroższe i najlepsze i cena wyszła mi ta sama.
Bo 60 zł za wymiane 3 świec które zajmuja 5 min pracy to istne złodziejstwo a pan "Stasio" zrobił mi to za 20 zł

pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hofgen78

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 6

Posiadane auto: skoda fabia 1.2 HTP
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2009, 22:41
Temat postu:

problemy z odpaleniem


witam, tez jezdze Fabia 1,2 htp awy i tez mialem podobne problemy z odpaleniem. moim skromnym zdaniem nalezy podjechac do pana "Stasia" zeby zmierzyl cisnienie na cylindrach, bo te silniki maja to do siebie ze wypalaja sie gniazda zaworowe w glowicy lub grzybki zaworów lub jedne i drugie i stąd kłopoty z odpaleniem. u mnie tak bylo i po remoncie głowicy jest w porządku. pozdrawiam. a ASO lepiej omijac szerokim łukiem Wink
Powrót do góry
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 08:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam
A jaki moze byc koszt tekiego remontu głowicy? Czy sa to duze koszta? Prosze o odpowiedz
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 08:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hofgen78

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 6

Posiadane auto: skoda fabia 1.2 HTP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2009, 22:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


witam ponownie, moj znajomy mechanik za zdjecie i załozenie głowicy wziął 100 zl. natomiast regeneracja głowicy, którą wykonali specjaliści od głowic kosztowała 400 zł. jak się ściąga głowicę z silnika 1,2 htp to niestety trzeba spuścic olej silnikowy. teoretycznie mozna wlac go z powrotem ale ja zalałem nowym, idąc za radą mechanika. do tego dochodzą 3 oringi do kolektora ssącego ok. 50 zł i uszczelka pod głowicę 80 zł i uszczelka pod kolektor wydechowy ok. 30 zł, razem około 700 zł, ale przeważnie warsztaty liczą sobie za to 1000 zł. a skoda aso to podobno 2500 zł ale lepiej tego nie sprawdzać Confused pozdrawiam
Powrót do góry
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Kwi 2009, 17:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam
Dziekuję bardzo za odpowiedz, bo dzieki niej mam mniej wiecej realne wyliczenie kosztów co może mnie spotkać w najgorszym wypadku....
Powiem tak, zrobiło sie cieplej i jak teraz odpalam samochód pali za pierwszym razem i podczas jazdy nie czuję zeby co kolwiek mu dolegało. jade i nie myśle o problemie z porannym odpalaniem. Będę próbował ten temat pociagnąc do październiaka/listopada jeżeli te problemy się znowu pojawią bo aż mnie kieszeń ściska ze kupiłe samochód w który musze ładowac!
Powiem Tak! fabia to mój drugi samochód. tz ... ekonomiczny!.. pierwszy to Renault Laguna który jest tak naszpikowany elektroniką że lepiej się samemu nie dotykać ( navi, abs, esp, parktronic, naprawdę kupa elektroniki bo to wersja INITIALE nie spotykana na naszym rynku) ale potrzebuje paliwa i żeby ograniczyć koszta w rodzinie kupiłem fabie... Ten sam rok, ten sam przebieg i w fabi zero komfortu ( bardzo uboga wersja) i nigdy w życiu bym nie przypuszcał że może jej co kolwiek dolegać... bardzuej spodziewałem się tego po Lagunie, ale widze że ta Fabia to jedno wielkie g...o! No nic Nie chce oddawać do żyda bo szkoda, i pomęcze się do jesieni jak juz naprawde będzie z nia nie dobrze...!
dziekuje bardzo za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
hofgen78

Czytelnik



Dołączył: 07 Mar 2009
Posty: 6

Posiadane auto: skoda fabia 1.2 HTP
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2009, 20:51
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


racja, nie ma co dzialac z autem pochopnie, ja jezdzilem na zdefektowanej glowicy 2 lata i zrobilem 50 tys. km:) fakt, cięzko było czasem maszynę odpalić i słaba była na trasie a do tego spalanie 2 litry więcej niż teraz po remoncie. ja tez byłem zaskoczony jak kupiłem 2letnie auto z przebiegiem 70 tys i po 2 tygodniach zaczęło sie sypac... wniosek: nie należy kupować aut z 3-cylindrowymi silnikami, pozdrawiam
Powrót do góry
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Kwi 2009, 08:14
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


Witam ponownie
dziekuje za słowa otuchy i fakt że dopuki jakoś pali moge się wstrzymac z tym remontem. Ale to tylko samochód i nie ma co sobie głowy zawracać. szkoda że zmnieniło sie moje zdanie na temat skody. Tyle ludzi zachwala te samochody a tu po przebiegu niecałe 80 tys głowica może byc do regeneracji i nie tylko. Szkoda słów, może że moje cięzko zarobione pieniądze musze wkłądac w to padło jakiem jest Fabia!
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
kolmasz

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 18

Posiadane auto: skoda fabia clasic 1.4 mpi 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Kwi 2009, 12:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


na początek jeżeli moge doradzić wymień filtr paliw wprawdzie ASO twierdzi że nie ma takiej konieczności ale miałem ten sam problem i zadziałało koszt z wymianą ok 30zł
_________________
kolmasz
Powrót do góry
kolmasz

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 18

Posiadane auto: skoda fabia clasic 1.4 mpi 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 15:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


a co do świec zapłonowych to kolega ma rację że wystarczą czeskie najlepiej trzy-elektrodowe koszt niewielki a wymieniam po 40tyś.
_________________
kolmasz
Powrót do góry
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


trudno , świece kupiłem za tyle kasy i juz za póżno je oddać. Zamieniłem na te stare i jest tak samo jak z tymi nowymi więc pozostawiłem stare. A te bede miał może kiedyś na wymiane, a co do filtra paliwa to za Pana pomysłem zakupiłem i będę próbował sam wymienić... Wymiana jest zapewne banalna ale trzeba mnieć kanał. Czy trudno jest go wymienic i dokładnie gdzie się on znajduje jak wejde pod samochód. Czy trzeba zdejmować jakąś osłone czy normalnie go widac... Proszę o pomoc
pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2009, 19:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


a i jeszcze na te smutki z tym samochodem chce wyczyścić przepustnice. Poczytałem na ten temat i podobno duzo to pomaga, tez chciałbym zrobic to sam , bo nie jest to pewnie jakaś filozofia , do póki nie odbedzie się zastosowania podpięcia komputera w celu adaptacji... ale z tym to podjade do warsztatu..
Znalazłem foty czyszcenia przepustnicy silnika 14 16V. myśle ze nie ma praktycznie żadnej różnicy miedzy silnikiem 12 6v ...
I w tedy zobaczymy , nowy filtr, przepustnica wyczyszczona i teraz może bedzie lepiej. Mam tylko problem z kupieniem uszczelki pod ta przepustnice ale może w aso dostane, chociaz cie chciałbym ogladac tych złodziei.
Pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2009, 19:36
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


... a tak teraz powaznie! długi weekend idzie i postanowiłem spędzic go pod nadwoziem mejego niemiecko czeskiego wagena aby wymienić filtr paliwa. Wie ktoś dokładnie gdzie to się znajduje? Sprawa pewnie błacha ale fajnie by było jak bym wiedział czego mogę się spodziewać wchodząc pod moją małą "fabisie"... Będę wdzięczny za cenne uwagi kolegów którzy już ogarneli ten temat
Pzdr
Rybol
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
rybol77

Debiutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 14

Posiadane auto: Skoda Fabia
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Kwi 2009, 10:50
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Problem z odpaleniem silnika po nocy rano Fabia 1.2 HTP 40kw


a to najlepszy gryps dnia! zadzwoniłem do aso zapytac się o uszczelki dpo przepustniece i maja w komplecie czyli 2 sztuki. Wiecie ile mi krzykneli ? - 200zł a z tego co wiem to ta jedna z tych uszczelek można kupic po 5 zł... Dziekuje że mamy aso, co my bez nich byśmy zrobili Smile Smiechu warte!
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

29 900

2013r.

196 959 km

mazowieckie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

132 000 km

mazowieckie

SkodaRoomster

22 900

2013r.

185 000 km

śląskie

SkodaOctavia

63 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System