Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Favorit ) favorit i ssanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joolio

Czytelnik



Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Mar 2007, 19:53
Temat postu:

favorit i ssanie


Witam! Od 30 listopada zeszłego roku jestem posiadaczem skody favorit. Moja sprawa polega na tym, że nie chce mi się właczać te automatyczne ssanie. W zasadzie włacza się raz na jakiś czas i tylko tyle. Przed urochomieniem podpompuje trochę paliwa pedałem. Gdy przekręcam kluczyk w stacyjne, silnik załapuje natychmiast, ale zaraz gaśnie. Odczekam chwilkę, zapalę, gdy czuje że gaśnie podtrzymam go trochę na gazie, lecz i tak za chwilę zgaśnie. I tak parę razy zanim jest ok. Czy da się coś z tym fantem zrobić? W czym można by było pogrzebać żeby to wyregulowć? Question
Powrót do góry
EQALISER

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Lip 2008, 20:29
Temat postu:

Re: ( Skoda Favorit ) favorit i ssanie


Prawidłowe zapalanie Favoritki polega na uprzednim uruchomieniu automatyki ssania polegającym na wciśnięciu i przytrzymaniu wciśniętego pedału gazu przez 2-3 sekundy. Dopiero potem przekręcamy kluczyk. Jeżeli jednak uruchamiasz ją prawidłowo, a ssanie nie działa może to mieć związek z uszkodzonym termobimetalowym czujnikiem. Ale prawdopodobnie mogą być jeszcze inne przyczyny... Kochana motoryzacja.


Pozdrawiam.
_________________
Piękna jak Maybach, szybka jak bolid - taka jest właśnie Skoda Favorit.
Powrót do góry
Marcin_Szczecin

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Skoda Forman 1.3 1994
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Paź 2009, 20:39
Temat postu:

Problem z ssaniem Forman 1.3 1994


Hej,
Zdecydowalem sie zapytac szanownych kolegow o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu gdyz-szukajac na roznych forach i w GOOGLE-nie znalazlem wlasciwej wskazowki umozliwiajacej rozwiazanie mojego problemu. Od dlugiego juz czasu przy porannym rozruchu lub dlugotrwalym postoju mojej Formanki obroty wchodza na poziom okolo 1800-2000, ale za chwile stopniowo spadaja do okolo 1200, a silnik dosc mocno sie trzesie. Aby ruszyc musze przez okolo 2 minuty trzymac noge na gazie i obroty na poziomie 1500-1800 (w tym czasie dosc mocno kopci z wydechu). Po puszczeniu pedalu gazu obroty oscyluja na poziomie 1000-1100. Po ruszeniu da sie odczuc ubytek mocy. Taka sytuacja trwa do momentu przejechania okolo 1km (zaleznie od temperatury otoczenia). Po przejechaniu tego odcinka (i przypuszczam podniesieniu temperatury plynu) ssanie jakby wlacza sie i obroty trzymaja sie na poziomie 1700-1900. Po gwaltownym nadepnieciu pedalu gazu schodza do 1300, przy wylaczeniu ssania po osiagnieciu wlasciwej temperatury plynu trzymaja sie rowno na poziomie 900 (tak ustawilem sobie wolne obroty).
Nie moge znalezc przyczyny nie uruchomienia sie ssania na bardzo zimnym silniku po dlugim postoju (po krotkim jest wszystko OK). Sprawdzalem prace przepustnicy ssania i nie zauwazylem nic nadzwyczajnego (po nacisnieciu pedalu gazu przed zapaleniem zamyka sie, po zapaleniu silnika lekko sie uchyla).
Byc moze ktos z Was mial podobny problem lub slyszal o nim i moglby mi doradzic. Slyszalem tez, ze w ksiazce autorstwa Panow Maliny i Adrt-a jest bardzo czytelnie opisany gaznik. Moze ktos ma w PDF lub wie skad sciagnac - bede bardzo wdzieczny.
Podaje moj nr GG: 779055[/i]
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Favorit »

Opinie o samochodach Skoda Favorit - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Favorit ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

21 900

2008r.

350 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

24 300

2020r.

234 000 km

pomorskie

SkodaScala

55 900

2020r.

99 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

16 900

2009r.

113 031 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System