Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Roomster ) czujnik płynu chłodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 29 Sty 2009, 23:49
Temat postu:

czujnik płynu chłodniczego


Kupiłem Skodę Roomster 1.4 16V .poprzedno miałem fabię combi z takim samym silnikem, 2 felicje 1,3 i Favoritkę 1,3 Po kupnie roomsterki z niedowierzaniem stwierdziłem że jedynym czujnikiem temperatury płynu jest czerwona lampka która zapala się dopiero wtedy , gdy trzeba unieruchomić samochód. W poprzednich wersjach były normalne zegary ze strzałką,lub niebieski wskaźnik który gasł kiedy silnik ma właściwą temperaturę. Na komputerze pokładowym połowę miejsca zajmuje nikomu nie potrzebny wskaźnik paliwa(Wystarczy lampka rezerwy a oprócz tego jest wskaźnik ile mogę jeszcze przejechać km)natomiast szacownej f-my Skoda nie stać na mały wskaźnik rozgrzania silnika. Powiedzcie mi użytkownicy Roomstera na ile to przeszkadza i czy jest czym się przejmować? Póki jest gwarancja wszystko jest ok. ale co później? Na razie zamierzam trochę powalczyć o usunięcie tego mankamentu. Czekam na opinie.
Powrót do góry
EDEK12

Debiutant



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 31

Posiadane auto: skoda roomster style 1.4 benz 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 09:00
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) czujnik płynu chłodniczego


Witam
Też jestem posiadaczem roma i faktycznie niema tego wskaźnika widocznego. Komputer wykonuje pomiary temperatury i wyświetla czy jest zimny lub gorący. Mi to nie przeszkadza ale jak byś chciaŁ widzieć temperaturę to możesz wymienić zestaw zegarów Na MAXI-DOT cena 650zŁ z cennika.
_________________
EDEK12
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 12:53
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) czujnik płynu chłodniczego


No dobrze mówisz ,że mierzy temperaturę i wyświetla ale gdzie? jeśli nie masz żadnego wskaźnika oprócz czerwonej lampki po zapaleniu której nie powinieneś ruszać już samochodu? Ajeśli maxi dot to gdzie go kupić i jak ma się to do gwarancji udzielanej przez skodę? ci szmaciarze tylko palą się Zeby zrobić jakieś przeoczenie i zostawić im "pole do ruchu"
Powrót do góry
EDEK12

Debiutant



Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 31

Posiadane auto: skoda roomster style 1.4 benz 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 12 Lut 2009, 08:53
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) czujnik płynu chłodniczego


Masz racje wyświetla się tylko czerwona lub niebieska lampka i nic więcej.
wyświetlacz kupisz u dealera i ci zamontują i masz dalej gwarancje bo oni lubią jak się u nich coś kupuje a nie zgrzędzi że coś stuka czy puka.
Z drugiej strony jak jeździsz samochodem to patrzysz non stop na ten wskażnik, bo ja nie a jak skoczy temperatura to i tak się musisz zatrzymać.
Mam pytanko jak tam zawieszenie bo mi coś stuka już od 1500 km i nie mogę znaleźć co to. byŁem w serwisach popatrzeli że wszystko jest okey a nie jest. Nie mam do nich już siŁy jak kupować samochód to do dupy by weszli a jak coś naprawić to tak ma być, ten typ tak ma.
_________________
EDEK12
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 17:38
Temat postu:

zawieszenie


Prawdę mówiąc stukać mogoą różnre rzeczy, ale nie wiem ile ma przebiegu auto. Nie mogą być amortyzatory bo za młody samochód.
W ogóle przyzwyczaiłem się do tego, że każda moja skoda od 15do 20tys. zaczynała stukać w zawieszeniu. Taki już ich urok. Na ogół z tego sukania nic nie wychodzi i raczej siętym nie przejmuj. W końcu auto ma 2lata gwarancji a oni są w tym temacie jak [cenzura] do bicia. W moich praktykach sodziarskich miałem zwyczaj ok. 2tygodnie przed upływem gwarancji zrobić dodatkowy przegląd i zawsze coś jest jeszcze do zrobienia lub wymiany w ramach gwarancji. Jeśli ci tak bardzo przeszkadza że stuka włóż do bagażnika skrzynkę z kluczami luzem .Tak robi moja znajoma i zawsze twierdzi, że nie słyszy żeby coś stukało. A propo, czujnik zrobiła mi skoda i już nie mam kłopotu.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 13 Lut 2009, 17:38
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
wotoma

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Rumcajs Style 1,6
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 06 Sie 2009, 11:42
Temat postu:

ad vocem


Przejechałem Rumcajsem pół Europy i prawie całą Polskę, zrobiłem już 65000 tys. (2,5 roku), i musze powiedzieć, że przez ten cały czas PRAWIE nie zaglądałem pod machę, oprócz chwili, gdy zapomniałem wyłączyć lodówkę z gniazda w bagażniku po tym jak rozerwałem oponę 15 minut po rozpoczęciu urlopu śpiesząc się na prom na Bornholm aby awaryjnie na kable zapalić auto. Jedyną rzecza jaką sprawdzam to tak mniej więcej raz na pół roku poziom płynu chłodzącego. Kontrolka nie jest mi potrzebna.
Co do stuków, jeżdżę po różnych drogach, i dopiero po 65000 dało się słyszeć jakieś delikatne stuknięcia, wymiana kosztowała mnie około 250 zł - tulejki na wahaczach. A tak tylko benzynka i benzynka....
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 09 Sie 2009, 23:31
Temat postu:

re


Piszesz benzynka, benzynka . Dobrze ale musisz przyznać, że room nie jest z gatunku najoszczędniejszych. Założyłem sekwencje i cześć pracy. Swoją drogą dobrze, że czasem ludzie czytają o cudzych problemach, a jeszcze lepiej jak prubują pomóc. Czy żeczywiście jest problem z tymi żarówkami w Roomie? We wszystkich swoich Skodach nie miałem przyjemności wymiany żarówko postojowej krótkie owszem, ale tej się nie zdarzyło. Masz u mnie piwo.
Powrót do góry
wotoma

Czytelnik



Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Rumcajs Style 1,6
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 10:59
Temat postu:

Od wskażnika temperatury do żarówki


Co do żarówek postojowych do generalnie nie ma problemu z ich przepalaniem się, z przodu. Wymieniłem wyłącznie na jaśniejsze zachowując moc 5 W. Są takie Boscha o jasno niebieskim zabarwieniu, są prawie białe, a nie żółtawe. Co do ich wymiany to poleciało tyle k.....wasiek, że byłem gotowy odkręcić nawet całą lampę. Bo jezeli ktoś to wsadził to MUSI się dać wyciągnąć. Inaczej ma się z tyłem, tam zmieniałem juz dwa razy, warto zmienić od razu obydwie. Co do oszczędności zużycia paliwka, jak jadę 70-80 na 5 biegu i silnik ledwo sie kręci to spalanie oscyluje w granicach 5,9-6,1 ltr/100 km (rekord 5,3 ale to męczące - raczej z gatunku eksperymenty), przy 130 wzrasta do 8,5 - 9,2 ltr/100 (w oby przypadkach średnio załadowany). Na krótkiej trasie (dla mnie to jest do 200 km) daje to oszczędność czasu dojazdu z uwzględnieniem miast i wiosek na poziomie 15 minut !!!! Szybciej się po prostu nie da w naszych warunkach. Wyprzedzisz za rogiem objazd, remont etc. Pytanie czy 15 minut wart jest życia, zdrowia póżnijeszego kalectwa. Dachowanie przed 10 lat (sarna na drodze), wpłynęło na moją jazdę nocą , kiedyś uwielbiałem teraz tego nienawidzę i jest to dla mnie zło konieczne a moja prędkość spadła o 30 km. Jedynym sladem z wypadku to był siniak po pasie.
Zauważ - jest inny problem, przy 170 zaczynają świszczeć uszczelki w drzwiach, i to jest to bardzo denerwujące. Sprawdzone na A-bahnie w Niemczech.
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 17 Sie 2009, 15:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) czujnik płynu chłodniczego


jeśli chodzi o spalanie. Nie wiem czy sprawdzałeś, że wskazania pokazywane przez komputer pokładowy zdecydowanie różnią się od wskazań na rachunkach za paliwo. Zbieram je raczej jako hobby wychodząc z założenia, że jak nagle auto zaczyna "suszyć " to coś nie tak z silnikiem, zawieszeniem albo hamulcami.Spalanie: 100-120km benzyna 8,0-8,7l gaz 8,7-9,7l,miasto
benzyna 8,5-9,0l gaz 9,0-9,7l . Przzy jeździe na gazie komp pokazywał 5,9l/100
a wskazanie na stacji 8,75 gazu. Mam wrażenie,że wskazania komputera na gazie są absolutną fikcją ale pomagają wyczyć koedy jedzie się z za ciężką nogą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Roomster »

Opinie o samochodach Skoda Roomster - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie

SkodaFabia

13 400

2009r.

77 182 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

36 900

2018r.

132 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System