Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Serge

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 21:40
Temat postu:

Myjnia - składać antenę czy nie?


Witam,

Od czasu do czasu korzystam z myjni i zgodnie z zaleceniami oraz instrukcjami przy wjeździe do myjni, kładę antenę poziomo, dokręcając ją tak, by teoretycznie była nie do ruszenia. Niestety, za każdym razem przy powrotnym ruchu szczotek antena jest podnoszona niemal do pionu, by jak sprężyna wrócić do poziomu po przejściu szczotki. Gdy ostatnio byłem w myjni, antena została tak naciągnięta, że u dołu lekko się wygięła ku przodowi (oczywiście mówię o samym pręcie).

Zastanawiam się, co robić podczas następnej wizyty w myjni:

- czy w ogóle kłaść antenę do poziomu i nie pozostawić jej w pozycji pionowej? Przede mną stała Toyota Yaris i właściciel w ogóle jej nie wykręcał ani nie kładł;
- czy odkręcić nasadkę i położyć antenę, ale bez dokręcania, tak by luźno leżała? Ale w takim razie po co ją w ogóle odkręcać, skoro szczotka podczas powrotnego ruchu i tak postawi ją do pionu?

Kiedyś miałem Matiza i zawsze podczas wizyty na myjni drżałem, by szczotka pozioma nie urwała fabrycznego spojlera nad tylną szybą (zdarzały się ponoć takie przypadki). Zmieniłem auto, to teraz mam problem z anteną...

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne porady Wink
Powrót do góry
faraon

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 23:30
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Najlepiej zmień myjnię na ręczną bo szczoty bardzo lakier niszczą .
Powrót do góry
Skodak

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Skoda Felicja 1,3 Mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Sty 2009, 12:09
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Ja też polecam myjnię ręczną, podobna cena a dużo lepszy efekt.

Dodam że znajomemu w polonezie trucku szczotki wyrwały tylną klapę z budy, sporo przy tym problemów miał bo auto do pracy a tu trzeba czekać na rzeczoznawce. Zdarzały się też urwane lusterka itd.
Sensory czasami zawodzą.
Powrót do góry
Serge

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 09:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Ja też proponuję margarynę zamiast masła, bo masło ma za dużo cholesterolu. Również zdecydowanie zalecam słuchanie płyt winylowych, a nie CD czy MP3, bo tylko winyle mają tę głębię i plastykę dźwięku, jakiej próżno szukać na nośnikach cyfrowych...

Szczerze mówiąc nie o takie porady mi chodziło. Nie pytałem o to, czy jeździć na myjnię, czy nie, lecz o to, czy JADĄC DO MYJNI składać antenę, czy nie. Z tytułu tematu oraz z mojego wpisu chyba to wyraźnie wynika. Proponuję zatem uważnie go przeczytać, a dopiero potem się wypowiadać.
Powrót do góry
fotofather

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Serge napisał:
Proponuję zatem uważnie go przeczytać, a dopiero potem się wypowiadać.


Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Koledzy Ci dobrze radzą a Ty się wymądrzasz bo nie podoba Ci się ich rada. Ale w końcu to to Twoja (urwana) antena, Twój (porysowany) lakier i nie zawracaj ludziom d.py Evil or Very Mad


Ostatnio zmieniony przez fotofather dnia Wto 27 Sty 2009, 15:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 11:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Serge

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 13:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Fotofather, daj sobie spokój. A czy muszę być zadowolony z każdej odpowiedzi? Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia w tym temacie, to po co się wtrącasz? Zwłaszcza, że sam napisałeś w którymś ze swoich postów, że nie znasz się na samochodach? Zamiast zaśmiecać czyjeś podwórko, załóż sobie jakiś swój temat i pisz tam co chcesz. Tu jesteś niepotrzebny. I twoje wulgaryzmy też.
Powrót do góry
fotofather

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 13:37
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Serge napisał:

Jak nie masz nic mądrego do powiedzenia w tym temacie, to po co się wtrącasz?


Wtrącam się, bo w przeciwieństwie do Ciebie szanuję innych użytkowników (oczywiście tylko tych co szanują innych).

Serge napisał:

Zwłaszcza, że sam napisałeś w którymś ze swoich postów, że nie znasz się na samochodach?


Od tamtego postu minęlo trochę czasu i z uplywem kilometrów mojej fabii nabywam wiedzy, w końcu od czegoś trzeba zacząć i uważam że nie ma się czego wstydzić. A z Ciebie to taki wielki znawca samochodów co napisal oprócz tego wątku 2 posty a nie wie co zrobić z anteną Laughing

Sorry ale ta dyskusja osiąga poziom magla. Przez wzgląd na innych użytkowników i powagę tego forum nie zamierzam tego ciągnąć dalej ani odpowiadać
Powrót do góry
Serge

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 13:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Dlatego nie wprowadzaj magla tutaj. Jeżeli z upływem kilometrów twojej fabii nabywasz wiedzy, to dlaczego nie potrafisz odpowiedzieć na głupie pytanie dotyczące głupiej anteny, tylko rżniesz belfra? Czyżby jakieś kompleksy?

A gdybym był znawcą, to nie zadawałbym tu pytań. Liczyłem jednak na to, że odpowie mi prawdziwy znawca, a nie, że będzie się wtrącał kierownik magla Laughing

Życzę jak najwięcej przejechanych kilometrów i jeszcze więcej zdobytej wiedzy. I jak najmniej czasu spędzonego na podjeździe z wiaderkiem i z gąbką.

Bez odbioru.
Powrót do góry
Damianm1985

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Skoda Felicja 1.3 Lpg 99r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 15:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Prośba do administratora Zablokujcie Serge jesli to mozliwe Takich czubów ktorzy maja problemy sami ze sobą nam tu nie potrzeba!!!
Powrót do góry
Serge

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 15:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Damianm1985 napisał:
Prośba do administratora Zablokujcie Serge jesli to mozliwe Takich czubów ktorzy maja problemy sami ze sobą nam tu nie potrzeba!!!


Za wysokie progi, szanowny kolego. Sam odejdę, bo widzę, że nie ma tu z kim gadać. Co za obrażalskie towarzystwo...

A poszło o głupią antenę... Cóż, poradzę sobie sam.

Prośba do Administratora: proszę usunąć moje konto i zamknąć temat.

Żegnajcie, Towarzysze...
Powrót do góry
redfox

Debiutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 30
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Skoda favotit1,3;2Felicje1,3;fabia combi1,4 16v; obecnie roomster1,416v 2008
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 30 Sty 2009, 00:16
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Myjnia - składać antenę czy nie?


Very Happy ale się wk..wili ! natym prawdopodobnie nastąpi koooniec. a swoją drogą drodzy przyjaciele mam wrażenie, że powinniśmy podchodzić poważnie do naszych problemów i dylematów. w końcu poto jest ten cały biznes żeby sobie pomagać a nie wzajemnie denerwować. w końcu jak w moim temacie macie zemnie sobie robić jaja ... tolepiej napiszcie jakiś nowy kawał.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

35 500

2015r.

276 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie

SkodaOctavia

52 900

2019r.

113 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System