Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Roomster ) Roomster - problemy z ciśnieniem oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Retny

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2020
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Roomster 1,6 TDi, 66kW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Sty 2020, 23:50
Temat postu:

Roomster - problemy z ciśnieniem oleju


Witam serdecznie forumowiczów.
Zwracam się z prośbą o pomoc w diagnostyce problemu....

Mam Romka 2011 1,6 TDi, 66kW, 90 moc, aktualny przebieg 184764 km, ostatnia wymiana oleju - 171615 [ 26-06-2019 ], olej Total Quartz 9000 Energy 5W40. Poziom oleju prawidłowy - prawie max, bliżej górnej wartości. Pod korkiem wlewu oleju - czysto.
Auto w ciągłe eksploatacji, głównie w 95 % jazda drogą ekspresową, rzadko w ruchu miejskim.

Kilkanaście dni wstecz podczas spokojnej jazdy zapaliła się czerwona kontrolka ciśnienia oleju - z sygnałem dźwiękowym.
Po zatrzymaniu na parkingu i odczekaniu aż silnik ostygnie i "spłynie" olej, sprawdziłem jego poziom. Jak wyżej napisałem - stan bliżej górnej wartości. W kolejnych kilku dniach jazdy nic się nie działo, zero żadnych komunikatów i zdarzeń. Po kliku dniach znów pojawił się komunikat " oil pressure engine off! owners's manual ", znów zjechałem na pobocze. Poziom oleju jak poprzednio. Decyzja jadę do mechanika. Podczas jazdy kilkakrotnie na czerwono zapalił się piktogram konewki.
Po podłączeniu i przeprowadzeniu diagnostyki - komputer nie wykazał żadnych błędów W ŻADNYM ZAKRESIE w samochodzie, nic, totalne zero. Komputer samochodu nie wykazał żadnych zapisanych błędów " w pamięci ".
Mechanik sugeruje kilka przyczyn...
1/ czujnik, ale musi to sprawdzić elektryk,
2/ zatkany smok w misce, konieczność jej demontażu / np. jakieś opiłki, coś podobnego /
3/ wyciek płyn chłodzącego do silnika i zmniejszenie parametrów oleju / uszkodzona pompa / - wymiana.

Dzisiaj na odcinku 5 km jadąc w jedną stronę problem się powtórzył. Po kilku godzinach jadąc w drugą stronę - zero sygnalizacji jakiegokolwiek problemu.

Czy Koledzy z forum użytkujący Roomstera lub inne pojazdy Skody z podobnym silnikiem lub innymi mieli takie same problemy? Co mówi Wasze doświadczenie i praktyka ?

Pozdrawiam i czekam za jakimiś sugestiami
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Roomster »

Opinie o samochodach Skoda Roomster - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne


SkodaRapid

28 990

2014r.

153 000 km

wielkopolskie

SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaOctavia

59 260

2019r.

103 400 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System