Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Rapid ) Rumcajs 1.2 htp check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Rapid ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiak15

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląskie
Posiadane auto: Skoda Roomster 1.2 htp 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Sie 2018, 10:59
Temat postu:

Rumcajs 1.2 htp check engine


Witajcie,
Od 4 lat jestem użytkownikiem Rumcajsa 1.2 htp z 2011 roku w wersji Ambition, aktualnie na liczniku nieco ponad 91 tysięcy.
Od pewnego czasu mam problem ze świecąca kontrolką check engine, mechanicy już powoli rozkładają ręce... Po podpięciu pod komputer wyskakują błędy sond lambda. Więc na pierwszy ogień poszła do wymiany pierwsza sonda, przejechalem z 50 km, kontrolka się zapaliła, więc wymieniona została sonda 2. Pojezdzilem znów trochę, kontrolka się zapaliła, pojechałem do Serwisu Skody w Gliwicach, tam stwierdzili, że to może być wiązka, wymienili, skasowali błędy, trochę pojezdzilem, znów to samo, kontrolka się zapala. Kolejny mechanik stwierdził, że te sondy, które są założone są uniwersalne więc może dlatego problem wraca, założył Boscha, błędy skasował, po 11 km kontrolka się zapaliła. Trzeci mechanik stwierdził, że powinny tam być sondy Denso, więc na takie zmienił (po raz trzeci), poprawił też po serwisie wiazkę, bo była zrobiona na odwal się. Problem się skończył, tak mi die przynajmniej wydawało. Zrobiłem 10 tys km bez checka, w lutym, założyłem LPG, no i problem powrócił. Błąd jaki pokazuje komputer to P2097, byłem u gazownika, który instalację zakładał, twierdzi, że wszystko jest ok, mapy benzyny i gazu się pokrywają. Zauważyłem, że przy jeździe na benzynie kontrolka się nie zapala, powiedziałem to gazownikowi, on sprawdził i niby błąd też się wyświetla, tyle, że w oczekujących. Teraz od jakiegoś 1000 km pojawiają się dwa kolejne błędy (przy jeździe na LPG) p0133 i p2**, zczytałem je Elmem z aplikacją OBD Harry.
Jeżdżę teraz na samej benzynie, żeby zobaczyć czy rzeczywiście te błędy są oczekujące.

Czy macie jakiś pomysł, gdzie jeszcze można szukać przyczyny? Czy ktoś z Was miał taki sam problem? Bo przyznam szczerze, jest to irytujące, tym bardziej, że przy zapalonej kontrolce auto traci moc, jest słabsze, nie dość, że ten silnik demonem mocy nie jest, to jeszcze dodatkowo moc traci.
Gdzieś natknąłem się na propozycję, aby pod 2 sondę dać tulejkę, a gazownik zasugerował, że być może to katalizator...
Ja już nie wiem kogo słuchać, do kogo pojechać...
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Zapomniałem... Instalacja LPG:
Stag-4 Q box plus
Wielozawór Tomasetto Achille at.02
Wtryskiwacze AC W03
Reduktor AC R02
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Rapid ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Skoda Rapid - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Rapid ) Porady, problemy techniczne


SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

36 900

2018r.

132 000 km

mazowieckie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaRapid

35 900

2015r.

58 000 km

śląskie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System