Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Skoda Octavia I, 1595cm3, 75KW- Po wymianie termostatu wcią



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adam88xx

Czytelnik



Dołączył: 18 Lis 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Gru 2017, 23:27
Temat postu:

Skoda Octavia I, 1595cm3, 75KW- Po wymianie termostatu wcią


Witam
Mam poważny problem z swóją Skodą.
Moje autko to:
Skoda Octavia I, 1595cm3, 75KW, 2009, Oznaczenie silnika BFQ, benzyna + LPG (LOVATO SMART, Reduktor RGJ-3,2L 102289G).
Jak kupiłem autko to na komputerze wyszedł błąd 17700-Termostat zaprogramowanego chłodzenia silnika (F265) p1292 35-00- przerwa.
Termostat został wymieniony na nowy BEHR MAHLE o nr. TI16105
Po tym błąd został wykasowany i już więcej się nie pojawiał. Dodam tylko, że przy tej usterce cały czas chodziły wentylatory, a wskazówka temperatury na zegarach pokazywała 90C lub momentami podczas jazdy w trasie ok. 100C (wtedy załączałem ogrzewanie na full i spadało do 90C.)

Obecnie sytuacja wygląda tak, że dolny wąż jest wciąż zimny, nawet po przejechaniu wielu kilometrów. Dziś np. 30km przy temp powietrza ok 1C.)
Górne węże oraz ten powrotny cienki do zbiorniczka są bardzo gorące. Dziś podczas pracy silnika otworzyłem zbiorniczek i płyn chłodniczy aż zaczął wylatywać zbiorniczkiem, w momencie jak trochę wyleciało w rurach było słychać takie bulgotanie.
Cała chłodnica jest zimna...
Ogrzewanie w samochodzie jest też jakieś słabe...
Po nagrzaniu się do wysokiej temperatury załączają się obydwa wentylatory. Temperatura na zegarach to cały czas równe 90C. Komputer nie nadaje żadnego błędu. Wskaźnik sprawny, strzałka przy teście poprzez VCDS idzie do końca.
Natomiast podczas jazdy w obecnych warunkach i temperaturze w okolicach 1C* powietrza silnik nagrzewa się po ok. 8km -10km do 90C

Z tego co wyczytałem na temat tego układu chłodzenia w tym silniku BFQ, to polega to na tym, że czujnik temperatury cieczy podaje pomiary na zegary oraz do ECU, po czym ECU według tych pomiarów decyduje o pracy termostatu.
Czy jest to możliwe, że obecnie termostat jest sprawny (nowy), a usterkę posiada czujnik temperatury podając złe parametry skutkuje złą pracą termostatu i tym, że jest on cały czas w pozycji zamkniętej?
Obawiam się przegrzania silnika.
Słyszałem, też, że te wykazania z tego czujnika temperatury mają też zastosowanie przy dawce paliwa na wtryski i pracy silnika na biegu jałowym??? Przyznam, że mam też problem cały czas z gaśnięciem (głównie na LPG) podczas dojeżdżania do skrzyżowań,. świateł i wciśnięciu sprzęgła. Na benzynie silnik nic nie gaśnie zazwyczaj, choć obroty też potrafią bardzo nisko spaść i niewiele brakuje....
Nie wiem co teraz zrobić, czy brać się za wymianę tego czujnika temperatury cieczy?
Może po ostatniej wymianie termostatu jest zapowietrzony układ? Machnik nic nie odpowietrzał...
Czy może też być zapchana chłodnica?
Bardzo proszę o wskazówki co sprawdzić, zrobić, czy polecacie wymianę tego czujnika temperatury?
Jak by ktoś był miał dostęp do jakiegoś katalogu, to prosiłbym o jakieś namiary na numer tego czujniczka... (Nie mam już zaufania do sprzedawców w hurtowni, ostatnie razy to same pomyłki i źle dobrane części Sad (Mam wrażenie, że forumowicze na forum mają dużo większą wiedzę niż często niektórzy mechanicy czy osoby sprzedające części w sklepach i hurtowniach- pisze to na podstawie wielu złych doświadczeń Sad )
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

35 500

2015r.

276 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaRapid

21 900

2013r.

281 531 km

mazowieckie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System