Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) niskie obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dolce

Czytelnik



Dołączył: 13 Lip 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 16:42
Temat postu:

niskie obroty, słaba moc, czy to taki urok 1,6 BSE?


Witam wszystkich forumowiczów, jestem wieżo zarejestrowanym użytkownikiem.
Mam pytanie o możliwe przyczyny stosunkowo słabego przyspieszania autem w dolnym zakresie prędkości obrotowej silnika.
Sytuacja wygląda następująco: posiadam Octavię z silnikiem 1,6MPI BSE, 8 zaworowym. Silnik ma przejechane 133 tys km i jest zagazowany. Gdy "normalnie" (czyli nie od razu do 1/3 pedała) wcisnę gaz podczas ruszania pod górkę to auto jedzie kiepsko - po ruszeniu czuć jak spadają obroty a dociśnięcie pedału do dechy nie daje wielkiej poprawy. Podczas ruszania po prostu trzeba wkręcić samochód od razu na obroty, żeby rześko wystartował. Czyli mocny gaz, by „nabić obroty” i dopiero puszczamy sprzęgło. Jechałem 2 innymi skodami (te same silniki), w jednej z nich również zauważyłem takie "zjawisko", druga była pod tym względem lepsza. W przypadku pierwszej skody nie było jakiś rażących różnic, w przypadku drugiej te różnice były wyczuwalne. Natomiast już po nabraniu obrotów auta miały podobną moc. Po tych doświadczeniach raczej wykluczam jakieś niesprawności sinika czy jego "osprzętu", choć oczywiście tego nie wiem na pewno. Podejrzewam, że ten typ, z tym silnikiem tak ma. Ewentualnie być może jest możliwość wykonania jakiś regulacji itp., dlatego piszę w tym temacie do Was.
Mam pytania, głównie do użytkowników Octavii z silnikiem takim jak mój:
1) Czy też zauważacie, że wasze autka delikatnie mówiąc nie mają "kopa" podczas ruszania i podczas delikatnego dodawania gazu przy ruszaniu, gdy chcemy ożywić nagle auto, raczej nie ma co już na to liczyć, dopóki silnik nie nazbiera tych ok. 3000 obr/min?
2) Co ewentualnie można w takiej sytuacji jak moja (zakładając, że jednak odbiega od normy) sprawdzić, wyregulować by poprawić moc silnika w dolnym zakresie obrotów: podczas ruszania lub w sytuacji, gdy chcemy nagle przyspieszyć w momencie, gdy auto jedzie na niskich obrotach?
Sytuacja dotyczy zarówno jazdy na benzynie jak i na lpg.
I jeszcze taka informacja, być może to jest istotne ale na jałowych obrotach czuć lekko nierównomierną pracę silnika.
Będę wdzięczy za podpowiedzi, pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

22 499

2007r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie

SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

SkodaRapid

35 900

2015r.

58 000 km

śląskie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System