Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek782

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Skoda Fabia 1,4 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 09:49
Temat postu:

Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Pali mi się taka kontrolka od 2 dni.Pytanie czy jest to poważne i kosztowne w naprawie?
Powrót do góry
gadu-gadu
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Pon 01 Gru 2008, 17:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Witam

Pojedź bo mechanika i odczytaj kody błędów w sterowniku silnika. Być może wystarczy tylko skasowac błąd i kontrolka zgaśnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Ray

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Skoda Fabia Combi 1.4 16V 75KM LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 02 Gru 2008, 17:02
Temat postu:

Też tak miałem...


...tylko u mnie sprawa szybko dojrzała. Cewka zapłonowa sie przepaliła, silnik tracił moc. Lepiej to napraw bo staniesz gdzieś w lesie jak Ci się komputer zablokuje. Ta lampka oznacza zły skład spalin (według instrukcji). U mnie zdrowo smierdziało. Najlepiej tak jak radzi kolega podpiąć kompa i sprawdzić błędy. Przyczyn pewnie może być więcej.
Powrót do góry
fotofather

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2008, 14:55
Temat postu:

Re: Też tak miałem...


Ray napisał:
Ta lampka oznacza zły skład spalin (według instrukcji). [...]. Najlepiej tak jak radzi kolega podpiąć kompa i sprawdzić błędy. Przyczyn pewnie może być więcej.


No, mnie się kojarzy sonda lambda Rolling Eyes
Powrót do góry
Ray

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Skoda Fabia Combi 1.4 16V 75KM LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2008, 16:20
Temat postu:

jak napisałem wcześniej


lampka oznacza zły skład spalin, a jak wiemy sonda lambda też o nim decyduje Laughing
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 03 Gru 2008, 16:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jacek782

Czytelnik



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Skoda Fabia 1,4 LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 15:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


teraz wiem juz troche wiecej. W serwisie skody nie pomogli bo takiej instalacji u siebie nie mają ale jest tak: wyciek płynu chłodzącego z jakiegoś trójnika od gazu , zła mieszanka trafia do silnika i jest troche zamulony i dlatego ta lampka. Słowem wszystko od instalacji gazowej, dzisiaj autko jest u mechanika i bedzie zyło.
Powrót do góry
gadu-gadu
andrzej1255

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 5

Posiadane auto: FABIA 1.2 HTP
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Gru 2008, 16:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


MI też się zapaliła , właśnie wróciłem z serwisu i okazało się ,że to chyba bardzo poważny problem . Mechanik podłączył kompa wykasował błąd, wyjechałem ,po 30 km znów się zapaliła . Wróciłem , podłączyli ponownie komputer pokazał błąd ;awarię czujnika wałka rozrządu,wymienili czujnik i nic z tego po chwilach przemyśleń i narady doszli do wniosku , że przeskoczył łańcuczek rozrządu , a to już poważna sprawa radzili mi zostawić auto u nich , ale ja miałem 110 km do domu i nim pojechałem , jestem umuwiony na poniedziałek na 8.00 na naprawę . Bardzo proszę o pomoc kogoś kto miał podobny problem , bo naprawa to bagatela;ok 800 zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
lukasz08071

Czytelnik



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: SKODA FABIA 1.4 TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 00:47
Temat postu:

kontrola skladu spalin


Witam

tez mam problem z kontrolka(tzw. helikopterkiem:))kontrola skladu spalin
pierwszy raz zapalila mi sie po tym jak mi auto zgaslo ,po zapaleniu sie kontrolki auto nagle stracilo przyszpieszenie, znajomy wykasowal ten blad ale teraz ten sam problem tyle ze przejechlem autem pol km zatrzymalem sie pozniej ruszylem w dalsza droge i znowu to samo strata mocy i kontroska sie zapalila Sad .O co chodzi???
Skoda fabia 1,4 TDI 2005 rok
Powrót do góry
mika10

Czytelnik



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: skoda,fabia,hatsback,1,2,2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Mar 2010, 01:53
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Jacek782 napisał:
teraz wiem juz troche wiecej. W serwisie skody nie pomogli bo takiej instalacji u siebie nie mają ale jest tak: wyciek płynu chłodzącego z jakiegoś trójnika od gazu , zła mieszanka trafia do silnika i jest troche zamulony i dlatego ta lampka. Słowem wszystko od instalacji gazowej, dzisiaj autko jest u mechanika i bedzie zyło.



W serwisie skody generalnie nie biorą się za naprawę silników (benzynowych też). Mnie powiedzieli,że że ma poważną awarię i prawdopodobnie z winy paliwa ale nie mogą wymieniać poszczególnych części tylko cały silnik -podobno taka technologia skody Shocked
rownież paliła mi się kontrolka,mam wymienione wszystkie cewki i świece a auto traciło moc i ledwo dobiłam do serwisu.
autko też już jest u innego mechanika i również mam nadzieję,że będzie żyło tak jak twoje Smile
Powrót do góry
ja0119

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Suwałki
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.4 MPI
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 15 Kwi 2010, 12:40
Temat postu:

kontrolka silnika


Witam wszystkich.
W mojej Fabii (1.4 MPI) od jakiegos czasu również zapala się kontrolka silnika. Na początku świeciła się stale i nie było żadnych zmian w pracy silnika. Po kilku lub kilkunastu odpaleniach silnika gasła, a za jakis czas znów sie zapalała. I tak w kółko, dopóki nie zaczęła mrugać, a samochód pracował nierówno, strasznie klekotał i przy próbach ruszania - gasł. Mechanik stwierdził, że to świece lub cewka. Wymieniłam to i faktycznie na 2 dni miałam spokój, ale znów sie zapaliła mrugająco i samochód przerywał. Zgasiłam silnik, odczekałam chwilę. Odpaliłam i kontrolka świeciła się stale, a samochód pracował normalnie. Po kilku odpaleniach silnika kontrolka gaśnie. I co pewien czas problem mi się powtarza. Mechanik sugeruje, że możnaby jeszcze wymienić wtrysk. Ale pewności nie ma, że to będzie strzał w dziesiątke... Sad Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc, będę HAPPY Laughing
Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry
viking

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: skoda fabia 1.2htp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 21:14
Temat postu:

kontrolka skladu spalin


Witam!to nic strasznego.ta kontrolka to zawor recylkulacji spalin EGR.
_________________
lucze
Powrót do góry
viking

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszow
Posiadane auto: skoda fabia 1.2htp
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Kwi 2010, 21:19
Temat postu:

jak wyzej


zawor jest zawalony nagarem i dlatego sie blokuje.Wsilniku 1.212V znajuje sie po prawej stronie kolo mechanizmu zmiany biegow polaczonny przewodem plastikowo gumowym z filtrem powietrza.
Pozdrowienia
Very Happy
_________________
lucze
Powrót do góry
Stanley69

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBELSKIE
Posiadane auto: fabia kombi 2001r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 14 Paź 2011, 17:17
Temat postu:

świecąca kontrolka silnika


Miałem sporo problemów w tym temacie. Dowiedziałem się np, że w mojej skodzie (fabia kombi 1,4 16V 2001r) są dwie sondy lambda i po wymianie jednej musiałem wymienić i drugą. dodatkowo nowa cewka zapłonowa była uszkodzona. Po wymianie na inną problem ustąpił. Kontrolka nadal świeci ale teraz jest to tylko związane z instalacją gazową. I tak jak wspomniał wcześniej kolega trzeba zacząć od podłączenia do komputera aby ustalić wszystkie błędy jakie się pojawiły. Pozdrawiam. Very Happy
Powrót do góry
rafalszczecin

Debiutant



Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Skoda Fabia I Kombi 1.2l 47kW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Paź 2011, 18:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Tak czytam i widzę, że ja miałem chyba najmniejszy problem po zapaleniu się kontrolki silnika. Po podłączeniu VAGa wyszła awaria czujnika temp. na silniku - wymiana max. 50zł.
Powrót do góry
gadu-gadu
gierson05

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Maj 2013, 15:15
Temat postu:

Kontrolka składu spalin


Witam. Odnawiam temat, ponieważ mam podobny problem. Dosłownie wczoraj kupiłem Skodę Fabię 1.4 16V 75KM 2004r., dziś zaświeciła się kontrolka składu spalin. Auto nie straciło na mocy, odpala zawsze bez problemu, jednym słowem - żadnych widocznych konsekwencji tego zjawiska. Wizyta na komputerze wykazała błąd układu odpowietrzenia zbiornika. Elektromechanik poinformował mnie, że ten błąd w żaden sposób nie wpłynie na komfort jazdy i nie jest niebezpieczny dla codziennego użytkowania. Zapewnił, że mogę z tym błędem spokojnie jeździć, gdyż termin na umówienie się do niego jest wolny dopiero na połowę czerwca. Na tyle ile się orientuję, to ten układ odpowietrzenia zbiornika, to po prostu jakieś wężyki, prawda? Jeżeli jest ktoś, kto orientuje się czym jest w/w układ, bardzo proszę o informację, a także za co jest on odpowiedzialny i czy faktycznie można bezpiecznie jeździć z takim błędem.
Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie

SkodaOctavia

47 900

2019r.

141 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

32 990

2013r.

336 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

86 900

2020r.

164 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaRapid

32 900

2014r.

176 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System