Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gierson05

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Maj 2013, 07:25
Temat postu:

VAG - błąd nr 16825


Witam. Piszę ponownie, ponieważ, jak się okazało jeden ze znajomych ma kabel do Fabii wraz z programem VAG i po znajomości podłączył auto pod kompa. Spisałem dokładnie numer i treść błędu, oto one:
16825 - system kontroli emisji z węglem aktywnym. Nieprawidłowy przepływ, brak osprzętu/nie związany ze sprzętem
Jeżeli ktoś orientuje się cóż oznacza w/w błąd będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam wszystkich kierowców.
Powrót do góry
tad_2358

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): google
Posiadane auto: fabia 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Cze 2013, 17:34
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


gierson05

Taki błąd pojawia się gdy zatankujesz do pełna i przedostanie się trochę paliwa do tego filtra węglowego. To nic strasznego, w serwisie tylko zacierają ręce na takie przypadki, bo można pociągnąć parę złotych.
Powrót do góry
gierson05

Debiutant



Dołączył: 21 Maj 2013
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oborniki
Posiadane auto: Skoda Fabia I 1.4 16V 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Lip 2013, 18:59
Temat postu:

układ odpowietrzania zbiornika


Być może faktycznie ktoś przede mną przelewał zbiornik, ale usterka już naprawiona. Okazało się, że w jakimś wężyku od układu odpowietrzenia zbiornika była nieszczelność, wężyk trzeba było wymienić i wszystko już jest dobrze, kontrolka od dwóch tygodni już nie świeci. Poza tym dodam, że elektromechanik zapewniał mnie, że z tą usterką można bez problemu jeździć i nie wpływa ona na nic, także jeżeli ktoś zaciska pasa to nie musi się martwić tą usterką. Faktycznie, po naprawieniu auto pracuje i jeździ bez zmian. Koszt wyniósł mnie 140 zł, niby dużo, niedużo, ale sama diagnoza wg. mechanika jest czasochłonna i głównie za to się płaci. Sam wężyk to pewnie koszt rzędu kilkunastu złotych. To chyba wszystko.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
bulleck

Czytelnik



Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Slask
Posiadane auto: Fabia Combi 1,6 benz 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Lip 2013, 11:48
Temat postu:

EPC i kontrolka układu spalin


Witam wszystkich!
Mam też taki problem, tylko troche wiekszy ponieważ jestem na wakacjach w Chorwacji i po kilkudniowym postoju po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka EPC i kontrolka układu spalin, samochód kręci ale nie zapala.... Z tego co wyczytałem na forum będę musiał załatwić jakiegoś mechanika, chyba że macie jakieś pomysły??
Powrót do góry
punciopyr...

Debiutant



Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: grande punto 1,2 2008,
Piwa: 0/4
Wysłany: Wto 03 Wrz 2013, 19:58
Temat postu:

epc


miałem to samo,najpierw epc potem kontrolka silnika,elektryk skasował błąd ale na niewiele się to zdało znowu się zapalło coraz częściej.W końcu polesił mi abym udał się do mechanika w celu przeczyszczenie zaworu EGR gdyż może być zabrudzony a szkoda kasy na wymianę gdyż to drogi interes.Tak też uczyniłem i.........kontrolka sama zgasła i narazie spokój a jeżdzłem dużo po mieście "męcząc " trochę silnik dotychczas w takich warunkach kontrolka się włączała o po czyszczeniu spokó
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 03 Wrz 2013, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomaszg73

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wiedeń/Austria
Posiadane auto: SKODA FABIA 6Y, 16V, 1.4L, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Paź 2014, 11:38
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Dzień dobry

Mam FAIBIE od dwóch miesięcy, tą kontrolkę widziałęm już dwa razy, u mnie zapalała się gdy droga którą jechałęm nie byłą długa (10-50km) po małym postoju, gdy chciałem ruszać, silnik przy zapaleniu jakby się zadławił, zgasł, po ponownej próbie zapłonu silnik ruszył... kontrolka świeciła, przejechałem ze świecącą kontrolką około 200km. Po powiedzmy ostygnięciu silnika, gdy chciałem ruszać w dalszą drogę już nie świeciła... TAk byłó w oby dwóch przypadkach.

To zadłąwienie silnika mnie trochę martwi, czy to także zawór recylkulacji spalin EGR? czy coś innego?
Powrót do góry
mario166

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Skoda Fabia 1, 1.4 16V, 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 28 Lut 2015, 11:14
Temat postu:

Nie gasnąca kontrolka check engine


Witam. Odnawiam temat, ponieważ mam podobny problem. Mam Skodę Fabię 1.4 16V 75KM 2005r., dziś zaświeciła się kontrolka składu spalin. Auto nie straciło na mocy, odpala zawsze bez problemu, jednym słowem - żadnych widocznych konsekwencji tego zjawiska.
Wizyta na komputerze wykazała błąd 17598 -Sonda Lambda HO2S 1, bank 1, odniesienie napięcia - wartość > EOS, przewody, świece. Skasowano błąd i po 35km znowu się zapaliła.
Podpowiem, że mam wycięty katalizator i wstawioną strumienice oraz emulator sondy lambda dzięki temu nie miałem problemu z kontrolką check engine przez 10000 km.
Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
EkoYan1000

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Toyota Celica (T230)
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 17:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Witam, ja miałem w swojej skodzie Fabii podobny przypadek, kontrolka pojawiła się najpierw na kilka dni jednak nie było żadnych innych oznak nieprawidłowego działania samochodu. Po tych kilku dniach kontrolka zgasła na kilka dobrych tygodni. Potem znowu się zaświeciła, mechanik skasował błąd, ale kontrolka zaświeciła się znowu. Dopiero wizyta jakiegoś speca, który dysponował systemami stricte od skody wykazała większy błąd elektroniki. Równie dobrze może to być jednak powracający problem np. delikatny wyciek.
Powrót do góry
mario166

Czytelnik



Dołączył: 28 Lut 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Garwolin
Posiadane auto: Skoda Fabia 1, 1.4 16V, 2005 rok
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 20:18
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Witam Smile problem został rozwiązany . W pierwszej kolejności wymieniłem świece zapłonowe (stare NGK okazały się w dobrym stanie) ale wymieniłem dla własnego spokoju na japońskie DENSO TT. Wymiana nie pomogła w zgaśnięciu kontrolki. Więc wziąłem się za odkręcenie sondy lambda przed katalizatorem i co się okazało? 3 z 5 przewodów sondy miały po przetapiane gumowe izolacje i było widać goły przewód. Prawdopodobnie przewodu sondy dotykały gdzieś rozgrzanego silnika. Zakupiłem używaną sondę lambda w bardzo dobrym stanie od Seata Ibizy 1.4 16V BKY co idealnie pasowało właśnie do mojego silnika. Skasowałem potem błąd przez VAG i od kilkuset km kontrolka już się nie zapala i mam nadzieje , ze już się nie zapali Very Happy

pozdrawiam
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Wrz 2015, 10:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


U mnie od prawie 70tyś km pali się kontrolka silnika, po podłączeniu komputera jedyny błąd jaki się pojawia to zła dawka emisji spalin, czyli sonda lambda. Nie wymieniam jej ponieważ doszedłem do wniosku, że nie zwiększyło się zużycie paliwa, tak więc wydatek ponad 700zł jest zbędny ponadto robię sporo kilometrów co 15tyś wymieniam olej na Shell Helixa Ultra 10W40, wszelkie objawy mechaniczne usuwam bez zbędnej zwłoki aby nie musieć później więcj wydawać. Polecam takie zachowanie procentuje spokojem w eksploatacji pojazdu.
Powrót do góry
Vag-Expert

Czytelnik



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skoczów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2016, 13:59
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Remontujemy wszystkie silniki benzynowe i diesla występujące w samochodach Vw, Audi, Seat Skoda. Kiedy silnik nie nadaje się do remontu oferujemy silniki używane lub regenerowane. Przewozimy uszkodzone samochody do naszego warsztatu z dowolnego miejsca na terenie całej Europy. Oferujemy auto zastępcze. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Zapraszamy na stronę www.naprawsilnik.pl lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 334321444 lub 669203040.
Powrót do góry
olop

Auto Maniak



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 599
Skąd jesteś (miejscowość / region): w-wa
Posiadane auto: vw
Piwa: 79/0
Wysłany: Sro 31 Sie 2016, 16:22
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Vag-Expert napisał:
Remontujemy wszystkie silniki benzynowe i diesla występujące w samochodach Vw, Audi, Seat Skoda. Kiedy silnik nie nadaje się do remontu oferujemy silniki używane lub regenerowane. Przewozimy uszkodzone samochody do naszego warsztatu z dowolnego miejsca na terenie całej Europy. Oferujemy auto zastępcze. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Zapraszamy na stronę www.naprawsilnik.pl lub do kontaktu telefonicznego pod numerem 334321444 lub 669203040.
A co to jest reklama ?
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo.
Powrót do góry
Karolex21

Debiutant



Dołączył: 22 Lis 2021
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kudowa Zdrój
Posiadane auto: Skoda Octavia
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 22 Lis 2021, 15:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


W przypadku tej kontrolki trzeba zacząć od sprawdzenie błędów i prawidłowej pracy sond.
_________________
punkt 22. regulaminu forum
Powrót do góry
Andi33

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2023
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: Audi A1
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Wrz 2023, 15:32
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Kontrolka emisji spalin, żółty silniczek co robić?


Kontrolka emisji spalin (często przedstawiana jako żółty silniczek) w Skodzie Fabii może zapalić się z różnych powodów, ale wskazuje na problem z układem emisji spalin lub ogólnie z silnikiem. Oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby rozwiązać ten problem:

1. **Sprawdź, czy inne kontrolki nie są również aktywne:** Jeśli oprócz kontrolki emisji spalin, zapalają się inne kontrolki, takie jak kontrolka silnika, ABS lub inne, ważne jest, aby skonsultować się z mechanikiem lub serwisem samochodowym. Mogą one być powiązane z głównym problemem.

2. **Sprawdź stan paliwa:** Upewnij się, że masz wystarczająco paliwa w baku. Czasem kontrolka emisji spalin może się zapalić, gdy poziom paliwa jest bardzo niski.

3. **Sprawdź, czy nie ma widocznych uszkodzeń w okolicy silnika:** Otwórz maskę i zwróć uwagę na ewentualne widoczne uszkodzenia lub luzy w okolicy silnika, takie jak wycieki płynów lub uszkodzone przewody.

4. **Skonsultuj się z mechanikiem lub serwisem samochodowym:** Najlepszym krokiem będzie wizyta u specjalisty, który będzie mógł podłączyć samochód do komputera diagnostycznego i odczytać konkretny kod błędu. Kod ten dostarczy kluczowych informacji na temat źródła problemu.

5. **Unikaj dalszej jazdy, jeśli samochód działa nienormalnie:** Jeśli zauważysz, że samochód zachowuje się w sposób niezwykły, takie jak trudności w utrzymaniu prędkości, szarpanie lub inny niepokojący objaw, najlepiej unikaj dalszej jazdy i skonsultuj się z mechanikiem.

Warto również pamiętać, że w przypadku zapalania się kontrolki emisji spalin niektóre auta mogą przejść w tryb awaryjny, co ogranicza wydajność silnika. Dlatego też, jeśli zauważysz jakiekolwiek nienormalne zachowanie pojazdu, najlepiej unikać dalszej jazdy i skonsultować się z profesjonalistą jak najszybciej.
_________________
-O
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

12 390

2009r.

180 645 km

pomorskie

SkodaSuperb

105 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

15 900

2006r.

229 000 km

małopolskie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

14 900

2005r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System