Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda ) Stuki w zawieszeniu, czy możliwe, że to skrzynia biegów?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LuBalu

Czytelnik



Dołączył: 19 Sie 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Skoda Fabia 1,4 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Sie 2017, 08:14
Temat postu:

Stuki w zawieszeniu, czy możliwe, że to skrzynia biegów?


Witam wszystkich bardzo serdecznie i błagam o poradę, jestem kobietą i zupełnie się nie znam i w związku z tym większość mechaników podchodzi nieuczciwe do tematu naprawy samochodu.. Od trzech miesięcy regularnie oddaje samochód do warsztatu bo stuka, puka, bije. Jest to stukanie dochodzące z okolicy przedniego zawieszenia, bardziej słyszalne podczas ruszania czy przyspieszania, a jeszcze bardziej podczas przyspieszania na zakrętach. Dodatkowym objawem są wibracje odczuwalne na kierownicy. W pierwszej wersji u mechanika dowiedziałam się, że puszka z ksenonu obija się o coś tam i puka, zrobił, puka dalej, później okazało się, że przewód ksenonu jednak o coś się obiaja, zrobil, stuka dalej. Kolejnym krokiem był łącznik stabilizatora, wymieniony, stuka dalej, później po kolei coś tam mechanik wymieniał, stuka dalej i tym oto sposobem mam wymienione pół zawieszenia ale niestety nic to nie dało, dowiedziałam się że jestem przewrazliwiona, a stuki są naprawdę mocne. W ostatecznej wersji mechanik powiedział mi że mam do wymiany skrzynie biegów gdyż ona stuka i znalazł jakieś opiłki metalu i wyciek oleju, więc diagnoza jest taka, że trzeba wymienić skrzynie biegów... Dodam, że biegi chodzą mi bez zarzutów.. Panowie, czy myślicie że może to być skrzynia biegów? Bo czuje się już upośledzona i za chwilę spalę ten samochód chociaż bardzo go lubię Sad Jest to skoda Fabia 1.4 2005r
Powrót do góry
laciaty1981

Czytelnik



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: citroen evasion 2.0 16v 1998r
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 20 Sie 2017, 13:48
Temat postu:

Re: ( Skoda ) Stuki w zawieszeniu, czy możliwe, że to skrzynia biegów?


może być układ różnicowy w skrzyni biegów i mogą to być przeguby uszkodzone lub suche. trzeba to sprawdzić na podniesionym samochodzie. czyli odpalony silnik włożony pierwszy bieg lub drugi trochę gazu skręcić kołami w lewo potem w prawo i hamowanie aby silnik nie zgasł wtedy wyjdzie samo.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda ) Dyskusje ogólne


SkodaSuperb

33 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

34 900

2019r.

131 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

29 900

2013r.

196 959 km

mazowieckie

SkodaOctavia

22 499

2007r.

195 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

91 900

2019r.

175 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System