Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) kis sportage II check enginge LPG



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
daimon79pl

Czytelnik



Dołączył: 25 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): slupsk/kolobrzeg
Posiadane auto: sportage II 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 25 Lut 2017, 10:35
Temat postu:

kis sportage II check enginge LPG


witam w 2012 miałem założony LPG nie wiem tylko ktora generacje 3 lub 4 , przez 3 lata jeździłem bez wymiany filtrów ale i bez problemów bez żadnych błędów,od niedawna mam check engine .sprawdzane na Benzynie(się nie świeci po skasowaniu błędu) przejechane kilka tys km, a na LPG czasem przejadę 100-200KM ale zawsze na LPG,błąd mówi o wypadaniu zawora i sondzie lambda ale mechanik mówi ze to wina LPG skoro tylko na LPG się świeci, tak wynika z logiki.
Mechanik jeszcze mówił o zużyciu wtryskiwaczy i gazownik powinien to wymienić(wiem ze tego nie zrobił - bo jego sprzęt mówił o błędzie czujnika tlenu- ale w to nie wierze sprawdzał jakimś kalkulatorem a nie porządnym firmowanym laptopem z dobrym oprogramowaniem).
Wymieniłem świece i kable oraz te filtry w gazie,oraz sonde lamba....czy niestety czeka mnie głowica i uszczelka?
czy może sprawdzić /wymienić coś na tańszy sposób zanim wejdę w koszty w tysiącach.
Gazownik odsyła do mechanika,a mechanik do gazownika.
Podpowiedzcie dobrze,ale w sposob przemyslany, a ten co trafi stawiam krate piwa.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 22 Mar 2017, 22:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) kis sportage II check enginge LPG


Witam.
Trochę kolega ma chaotyczny opis problemu.... Wink

Tak na początek...do sprawdzenia i zdiagnozowania podstawowych parametrów i usterek oraz kodów błędów nie potrzeba super sprzętu za kilkanaście tysięcy złotych, wystarczy skaner...i osoba która potrafi to odczytać,zdiagnozować i sprawdzić.
Po za tym przy filtrach lpg jest zalecany okres wymiany...to samo dotyczy świec,filtra powietrza...odpuszczasz to na kilka lat poprzez swój wybór a wytykasz "kalkulator" gazownika....nie wspomnę o sprawdzaniu nastaw i parametrów lpg które przez kilka lat też zmieniły się chociażby przez zabrudzone filtry i reduktor ,a to ma wpływ na parametr ciśnienia gazu w układzie i wraz z jego zmianą wszystkie nastawy biorą w łeb...
Pozorne oszczędności które przynoszą problemy...

Druga sprawa....jakiej firmy masz LPG i której generacji -to ważna informacja...bez tego ciężko podpowiadać.
To samo dotyczy przebiegu auta na lpg i np. jaki rodzaj wtryskiwaczy i reduktora.
Montażu,jego sposobu,doboru i jakości nie mamy jak sprawdzić....a to też ważne.

Podaj kody błędów.....
Twój opis nic mi nie mówi...cytuję "BŁĄD MÓWI O WYPADANIU ZAWORA I SONDZIE LAMBDA"...błędów które zawierają słowo "sonda lambda" jest sporo i dotyczą np. składu mieszanki albo usterki sondy lub obwodu.

Stan instalacji lpg i jej komponentów powinien ocenić gazownik i zdecydować co dalej.Auto powinno zostać podpięte pod kompa z programem Lpg i sprawdzone w czasie jazdy wtedy parametry dużo podpowiedzą.
Podrzuć dane o które pytałem na początku postu,wtedy postaram się pomóc.

Nie rozumiem pytania na koniec....uszczelka i głowica?
Wymieniłeś parę rzeczy i dalej jest błąd sondy(tylko jaki i podaj kod) i z tego powodu upatrujesz problemów z uszczelką i głowicą czy jest inny objaw?
Po za tym Twoje zaniedbania....przez 3 lata jazda bez wymiany filtrów lpg (i na pewno regulacji też nie było) są Twoimi zaniedbaniami i Ty ponosisz za nie odpowiedzialność i za ich skutki.

Podrzuć więcej danych po przeczytaniu mojego komentarza.
Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - IV generacja


SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie

SkodaRapid

29 900

2014r.

176 000 km

małopolskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

105 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System