Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Nie trzymanie toru podczas jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ramzesss44

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Skoda Octavia II FL 1,4 TSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Sty 2017, 12:12
Temat postu:

Nie trzymanie toru podczas jazdy


Witajcie

Mam następujący problem. Od miesiaca jeżdze Octavią 2FL rok 2012. Silnik 1,4 TSI
Problem polega na tym że auto straaaasznie wozi na drodze, Czuć już nawet po mieście a na autostradzie jest masakra. Cały czas auto przestawia jakby tor jazdy. Niby jedzie prosto i za moment zmienia się jakby geometria auta i trzeba korygowac kierownice. Teraz jak były duże mrozy było troszeczkę lepiej. Auto nie idzie tak jak po sznurku tylko trzeba cały czas korygowac kierownicę. Auto serwisowane w ASO , wszystko sprawdzone kilkukrotnie i 3 razy robiona geometria, niby jest OK. Mam opony 195x65x15 ostatnio zmieniłem na niższy profil 195x60x15 i jest to samo. W skodzie powiedzieli, że z autem wszystko jest ok i moze być to wina rozmiaru kół. Twierdzą, że jakby były 16 calowe to było by dobrze. Auto oryginalnie zakupione na kołach 15 calowych więc ich odpowiedzi wydają mi się bezsensowne. Sprawdzałem auto w innym warsztacie i również stwierdzili ze nigdzie nie ma luzów. Co to może być do diabła jazda jest męcząca i uciążliwa.
Mam wrażenie jak jadę zwłaszcza jak jest temperatura plusowa i jest najmniejszy wiatr że auto totalnie przestawia mi się w osi jazdy. Spotkaliście z czymś takim? Czy faktycznie może być to wina za małych kół? Jeździłem nieraz na kołach 15 calowych na dużych balonach i nigdy tak nie było. Nie chce msię wierzyć, żę takie opony jak posiadam aż tak wpływają na jazdę nawet po mieście. Ciśnienie w oponach sprawdzone, zawieszenie też, zbieżność geometria też, tylna belka i wszystkie gumy również - HELP
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

61 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaFabia

34 999

2017r.

140 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

18 990

2010r.

149 000 km

małopolskie

SkodaFabia

12 900

2010r.

203 400 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System