Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Migająca czerwona kontrolka od oleju + sygnał dźwiękowy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wwwradek

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kolbuszowa
Posiadane auto: Skada Octavia I 1.6B+G 102kM 8V
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Sty 2017, 23:41
Temat postu:

Migająca czerwona kontrolka od oleju + sygnał dźwiękowy.


Wyjechałem swoją Skodą Octawią I 1.6B+Gaz 8V 102kM 2004r. z pod wiaty, a było -16stopni i wszystko ok. Trasa nie za daleka bo 1km, po czym Skodzina stała na otwartym parkingu przez godzinę.
Wróciłem odpaliłem i pojechałem. Jedynka, dwójka 2500obr/min i wtedy zamrugała do mnie czerwona kontrolka od oleju, odezwała się wraz z piskliwym sygnałem dźwiękowym. Zjechałem, zgasiłem samochód, sprawdziłem olej - jakiś wydał mi się gęsty - ale był. Ciężko, żeby po 4500km od zmiany oleju już go brakowało.
Odpaliłem więc Skodzinę ponownie, kontrolka zgasła tak jak powinna, ale ponownie pojawiła się jak dodałem gazu zwiększając prędkość obrotową silnika do 1500 na minutę. Więc poczekałem, aż silnik się rozgrzeje na wolnych obrotach. Po pięciu minutach przygazowałem i kontrolka oleju już nie pojawiła się, mimo tego że wskazówka temperatury nawet nie drgnęła z nominalnego poziomu 50 stopni.
Czy mam się czym zacząć obawiać, czy to tylko olej zgęstniał na tym mrozie i pompa nie dawała rady zrobić ciśnienia?
Bardzo proszę o podpowiedz, ze strony bardziej doświadczonych kolegów. Z góry dzięki za komentarze - pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaKodiaq

112 300

2018r.

83 448 km

podkarpackie

SkodaSuperb

87 700

2017r.

197 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

54 900

2018r.

229 850 km

pomorskie

SkodaSuperb

32 990

2013r.

336 000 km

wielkopolskie

SkodaFabia

19 900

2012r.

140 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System