Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Ja, moja Skoda Fabia II i ciągłe wizyty w serwisach...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bracki013

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 22:20
Temat postu:

Ja, moja Skoda Fabia II i ciągłe wizyty w serwisach...


Witam forumowiczów! Chciałem wyrazić swoją opinie na temat mojej skody fabii II 1.2 70KM z instalacją gazową fabryczną f. landi renzo. Otóż zakupiłem owe auto w czerwcu bieżącego roku, jeżdzę dużo, więc pomyslalem sobie,że za tą cenę z tym wyposażeniem jakie ma to auto jak marzenie. Kupiłem i serwisowałem auto w serwisie Plichta w Gdyni przy ul. Morskiej. Zaczynam: po dwóch tygodniach zmechaciło mi się siedzenie kierowcy Shocked Mam obicie szary onyx. takie farfocle się porobiły jakbym wycierał je przez x czasu papierem ściernym. W w/w serwisie jak zobaczyli to powiedzieli,ze pierwszy raz cos takiego widzą. Wymienili obicie Ok. Parę dni później zaczął mi huczeć wentylator od nawiewu, było to uciążliwe zwłaszcza jak chwile popracowała klimatyzacja (dziwny świst). Pan, który przyjmował auto odemnie powiedział, że faktycznie coś jest nie tak. Wymienili wentylator. 2 miesiace później umówiłem sie na przegląd 15000km mojej fabii z gazem. Pan w serwisie powiedział,że ze wszystkim co robią podczas przeglądu nie zapłace wiecej jak 430 zł. Ok. przyjechałem do serwisu, zrobili przegląd, zapłaciłem 350 zł. Zapytałem się czemu tak tanio, a pan, który mnie obsługiwał (inny niż ten, z ktorym sie umawiałem) powiedział,ze "jeżeli się pomyliliśmy to tylko na pana korzyść". Ok, przyjąłem do wiadomosci. Kilka dni później, zadzwonio do mnie,ze zapomniano mi zrobić przeglądu gazu z wymiana filtra. No tak, to juz wiedziałem czemu tak tanio. przyjechałem, a pan (ten, z którym się umawiałem na 430 zł) powiedział,ze przegląd gazu z wymianą filtra to dodatkowe 250zł (150zł robocizna +100zł filtr...który jak sie pozniej okazało, na allegro kosztuje 10zł). czyli razem 350+250=600zł a nie pierwotne 430...Ok. Pytam sie czemu taka różnica z tym co sie umawialismy? To pan powiedział,ze ostatnio sie zmienily stawki i przegląd, na ktory sie umowilem za 430 zł juz kosztuje 550zł. Ok, to pytam sie dlaczego mam zaplacic +250zł za gaz co razem z poprzednimi 350 da lącznie 600 zł a nie 550 nie mówiąc już o obiecanych 430 zł - tylko za to,że panowie zapomnieli mi zrobic gaz??? z pierwotnych 430 zrobilo sie 600, czyli probowano mnie "zrobić" na 50 do 170 zł. Pan w serwisie powiedział,ze jedynie przeprasza, za kolege, ktory mnie kiedys z tą ceną wprowadził w błąd, ale zrobią mi przegląd za darmo. Okazało się,że zrobiono mi sam przegląd już bez wymiany filtra, który jak pan powiedział "był czysty". Ok, był czysty, więc dlaczego jak się zjawiłem po tym jak zapomnieli mi zrobić owy przegląd pan w serwisie chciał z góry wymienic mi filtr za owe 150+100=250zł?... Obecnie mam przebiegu 21000 km, dzisiaj rano jak jechałem do pracy odstawił mi się gaz. Samochód był świezo zatankowany wiec myslalem,ze to wina paliwa. Objawy były takie: jak ruszałem to auto strzelało żabki, szarpało a po chwili sie przełączało na benzyne i pikał alarm... I tak cały czas. Okazało się,że jak ponownie wlaczalem gaz przy predkosi ok 100km/h to jechal na tym gazie ale nie moglem gwaltownie wciskac gazu, bo wtedy jakby sie dławił i z porotem alarm i benzyna automatycznie. W ten sposob udało mi sie na autostradzie wyjezdzic owy podejrzany gaz. Potem zatankowalem shella i...ciągle to samo, mimo,ze troche go probowałem "przedmuchac". Wniosek: chyba nawaliła mi instalacja gazowa. Umówiłem sie na jutro na przegląd gwarancyjny, ale już nie w Plichcie Gdyni, bo straciłem do nich kompletnie zaufanie... W ciągu 4 miesiecy jak mam auto, byłem zmuszony z rożnych powodow odwiedzić serwis ok 12-14 razy... jak policze sobie same dojazdy i czas jaki auto spedziło w serwisie to szkoda gadać...A jak kupowałem auto to mogłem po tych panach chodzić i skakać i mówili,że im dobrze...do pierwszej wizyty w serwisie... Serwis Skoda Plichta w Gdyni to dziadostwo, biorą kasę za przeglądy, po których auto i tak się psuje, a jak przyjezdza sie do serwisu to trzeba stanowoczo stawiac na swoim inaczej wysuszą człowiekowi solidnie portfel...A pan, który mnie obsługiwał bezczelnie się usmiechał i twierdził,że nie rozumie o co chodzi, kiedy się domagałem obiecanej mi wczesniej ceny. Doznał amnezji po ostatniej wizycie i juz niczego nie pamiętał. Jak nie pamieta to niech sobie zapisuje w swoim komputerku ustaloną pierwotnie cenę obok numeru rejestracyjnego...Rozumiem,że mogą wystąpić jakies ekstra koszty,ale jezeli pytam sie ile MAKSYMALNIE moge zapłacic za przegląd olejowy to chyba jasno się wyrażam...Do nich nie dotarło. Reasumując: trafiłem na auto bardzo często psujące się, jeżeli chodzi o komfort i wyposażenie jest ok, ale czeste wizyty w serwisie ostro mnie sfrustrowały... Ciekawe co mi panowie jutro powiedzą, jak pojawie sie z zepsutym gazem?... Pozdrawiam
_________________
Fabia II 1,2 70KM
Powrót do góry
bracki013

Czytelnik



Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Lis 2008, 15:21
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Ja, moja Skoda Fabia II i ciągłe wizyty w serwisach...


Jestem świeżo po wizycie w salonie skody w Gdańsku. Zrobili mi gaz, wszystko w porządku. Zapytano mnie kto mi montował instalacje gazową i kiedy miałem przegląd. Wszystko miałem napisane w książce serwiowej instalacji gazowej. Serwis gazu zrobiony w Gdyni Plichcie 23.10.2008 zrobiony został niechlujnie, na [cenzura], efektem czego 06.11.2008 konieczna była kolejna wizyta tym razem w Gdansku. Zdiagnozowano u mnie niepoprawny program sterujący, brak dodatkowego uziemienia instalcji i jeszcze cos tam czego nie zapamietałem ogółem [cenzura]ły, które nie wykryte pod wpływem niechlujnie zrobionego przeglądu spowodowały odstawienie się gazu i moja wizytę w serwisie... To tyle... narazie... mam nadzieję, że ktos z Plichty Gdyni, tudzież ich przełożonych zwróci uwagę na moje posty...Pozdrawiam
_________________
Fabia II 1,2 70KM
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Oceń swoje auto

8) bdb »

SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

37 900

2013r.

136 038 km

mazowieckie

SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie

SkodaFabia

14 500

2008r.

190 000 km

śląskie

SkodaSuperb

87 700

2017r.

197 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System