Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chipoke

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: skoda felicja 1,3
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 17:31
Temat postu:

Re: przeciekająca felicja


romanek1011 napisał:
Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z przeciekającą felą jak pada mocny deszcz to woda wali do środka (pod przednie wycieraczki ). Wymieniłem uszczelkę i zasilikonowałem wszystko a ta franca dalej cieknie. Po ostatnich deszczach i silnym wietrze wybrałem ok.0,5 lita wody.


ja powkładałem pod przednie słupki folię tak żeby woda spływała na gumowe wycieraczki , kładę ścerkę na dzień , wieczorem zabieram suszę i tak w koło hehe.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
michalj

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: SKODA FELICJA KOMBI 1.3GLX 96R
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 15:33
Temat postu:

mokra gąbka pod bezpiecznikami


witam ja mam także problem z mokrą gąbką ino ze pod bezpiecznikami do tego stopnia że robi mi zwarcie, już wymieniłem skrzynke bezpieczników co robić.
Powrót do góry
gadu-gadu
wooldi

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: SKODA FELICIA 1,3 MPI 2000 R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 19:25
Temat postu:

Mokra Felcia


Powiedziałbym tak, tyle ile jest Skód tyle może być przypadków. Moja Fela także przemakała rok temu dałem do wymiany uszczelkę i okazało się, że mam dziurawe metalowe podszybie właśnie tam gdzie są tzw. fasolki do wylotu wody. Musiałem dać do blacharza a później do szklarza by wymienił uszczelkę. Rok było ok i temat powrócił lecz chyba nie z podszybiem czy uszczelką przedniej szyby, a uszczelką drzwiową pasażera. Jest dość droga 160 zł wstawisz sam. Temat ucichł od jakiegoś miesiąca, czy to koniec? Nie wiem. Będę szukał dalej.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
rula2

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAMOŚĆ
Posiadane auto: SKODA FELICJA 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:31
Temat postu:

przeciekająca fela


u mnie woda był od strony pasażera (w bezpiecznikach),moim zdaniem uszczelka w dolnych rogach szyby zbyt mało zachodzi na karoserię. Wina żle dopasowany promień szyby do karoseri lub ogólnie za wąska uszczelka,odrobina silikonu (bezoctowego)pod uszczelkę w tych rogach załtwia problem.
Powrót do góry
KBL_90

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


U mnie też cieknie na bezpieczniki ale nie przez uszczelkę. Pod maską koło akumulatora stoi woda przez co cała ta "półka" pordzewiała i prawdopodobnie tędy mnie zalewa. Mam pytanie czy to możliwe, że właśnie tędy dostaje się woda i jak można udrożnić tą "półkę", bo niedługo akumulator spadnie mi na ziemię Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arti1111

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Miąski/Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Favorit 1.3 136LS 91'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2011, 16:56
Temat postu:

przeciekająca favo


Witam. mam tak samo z favo 91r. Po deszczu leci mi woda od strony kierowcy na podłogę. Chyba na okres zimowy wpuszczę silikon między uszczelkę a budę. Na wiosnę trzeba będzie to zrobić lepiej bo i podszybie mi trochę ruda zjadła :/ Pozdrawiam
Powrót do góry
slafco

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: skoda felicja 1.3 mpi 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 15:37
Temat postu:

odp


dobrze ze szyba nie pęka !!! ktoś mi powie czemu skoda montowała rozpurkę na amorkach (pytanie retoryczne) Sad
Powrót do góry
aces5830

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda Pomorskie
Posiadane auto: Skoda Felicia II 1.3 MPi 68km LPG 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Maj 2013, 16:06
Temat postu:

przeciekająca felcia


witam mam ten sam problem z felcią, ale zaczne od poczatku w zeszłą zime 2011/2012 autko stało w garazu po zimie pierwsze przejaszczki i perwsze deszcze i i zaczeło przeciekac z prawej strony po jakims czasie nie mogłem jej zapalic wiec wyciagnołem akumulator i okazało sie ze wylał ikwas z niego wyzarł dziure wielkosci szklanki ,zakleiłem to zywica i włuknem szklanym i było oki, ale od niedawna zaczeło sie od nowa ale z lewej jak i z prawej strony wiec stwierdziłem ze czas zobaczyc pod plastikowe podszybie (nakładke ze spryskiwaczami) i okazało sie ze jest całe zgnite, dwie dziry na wylot pod samą uszczelkąi szyba ze widac jest deske rzdzielcza i nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac. Może ktoś miał identyczny problem? skodzinka jest z konca 1999 roku
Powrót do góry
kris_61

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: fiat albea 1240
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Paź 2013, 21:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


A czy jest jakiś fachowiec na Śląsku, który by opanował sytuacje z przeciekaniem wody spod szyby?
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 15:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


fele koroduja w tym miejscu. jak cieknie to zawsze patrzcie na podszybie. trzeba zdemontowac ten plastik ze spryskami. jak nie leci woda w feli to i tak po deszczach zobaczcie czy nie sa mokre gabki. jak sa to najpewniej juz cieknie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Martes

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): z boku
Posiadane auto: Felicja 1,6 GLE 1998 MPI AEE
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 21:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Czytam powyższe wpisy i stwierdzam że mam wyjątkowy egzemplarz Felicji. U mnie nic nie cieknie a Felicja jest z 1989 r . Fakt była od nowego w serwisie dobrze zakonserwowana . Very Happy
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 22:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


1989r. Umm ciekawie skoro produkcje rozpoczęto w 1994 o ile dobrze pamietam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Martes

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): z boku
Posiadane auto: Felicja 1,6 GLE 1998 MPI AEE
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


CrashBandicot napisał:
1989r. Umm ciekawie skoro produkcje rozpoczęto w 1994 o ile dobrze pamietam.

Przepraszam czeski błąd miało być 1998 rok .
Powrót do góry
pursuit

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Skoda, Felicia, 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2014, 20:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Mam podobny problem. Po mocnym deszczu mam wodę na chodniczku kierowcy; woda ścieka po plastyku - na lewo od pedałów kierowcy.

Gdzie są te kanały odpływowe? I czy uszczelkę na szybie przedniej można wyjąć? A potem włożyć? Chciełbym zacząć od najprostszych powodów które mogą to powodować. Może tam się dostał brut pod nią - tzn. pod uszczelkę szyby przedniej? ALE jak ją wyciągnąć i czy wogóle można ją wyciągnąć?


anybody, please?
Powrót do góry
hanssmirnoff

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Felicia 1.3 mpi 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2015, 14:42
Temat postu:

Przeciekająca woda.


Czołem.
W mojej Felicii problem przeciekającej wody do kabiny pojawił się niedawno. Gąbka za deską była tak nasiąknięta wodą że można było wyżymać. Pod nogami od strony pasażera z przodu i z tyłu było tyle wody że jak to zobaczyłem to się prawie rozpłakałem Wink
Sprawdziłem czy woda nie dostaje się z komory silnika. Wymieniłem plastikowe podszybie wraz z kołkami mocującymi oraz uszczelniłem silikonem dekarskim uszczelkę przedniej szyby. Woda dalej ciekła. Przeciek został zlokalizowany za deską rozdzielczą w rogu od strony pasażera.
To forum okazało się pomocą. Jeden z użytkowników był uszczelnić szybę w Warszawie przy ulicy Mszczonowskiej 19.
Pojechałem tam i rozmawiałem z przemiłym człowiekiem który powiedział mi że uszczelka szyby to jest główny problem w tym samochodzie i że wie na 100 % o co chodzi.
Najpierw zrobił oględziny blachy pod uszczelką. Korozji nie było więc w ciągu 1.5 h uszczelnił szybę jakąś masą czarną.
Problem zniknął. Pan nawet wystawił pisemną gwarancję na 12 miesięcy na uszczelnienie. Polecam ten zakład. Moim zdanie profesjonalna i rzetelna robota.
Monitoruję auto po każdym deszczu i deszczyku. Nic nie przecieka.
Teraz będę musiał zrobić to z tylną klapą bo zaczyna już korodować przy uszczelce.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRoomster

21 900

2013r.

185 000 km

śląskie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

85 000 km

śląskie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie

SkodaSuperb

70 990

2019r.

199 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System