Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sty 2007, 23:03
Temat postu:

przeciekająca felicja


Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z przeciekającą felą jak pada mocny deszcz to woda wali do środka (pod przednie wycieraczki ). Wymieniłem uszczelkę i zasilikonowałem wszystko a ta franca dalej cieknie. Po ostatnich deszczach i silnym wietrze wybrałem ok.0,5 lita wody.
Powrót do góry
skype status
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Nie 11 Lut 2007, 14:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


zapewne cieknie z pod szyby napewno jest dobrze zamontowana???
_________________
piotr
Powrót do góry
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Lut 2007, 12:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


myślę że firma która wstawiała mi tą szybę zrobiła to dobrze ale jest miejsce przy akumulatorze gdzie też cały czas stoi woda może jakoś tamtędy przechodzi do środka? może jakiś kanał jest zamulony i nie odprowadza nadmiaru tej wody?
Powrót do góry
skype status
piotrlasso

Auto Maniak



Dołączył: 02 Lip 2006
Posty: 892
Skąd jesteś (miejscowość / region): krakow

Piwa: 3/1
Wysłany: Wto 13 Lut 2007, 11:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


ja bym obstawiał na szybę jest to najczęśtrza przyczyna ale mozesz to sprawdzić tylko do tego trzeba deskę zdmnotować Smile
i rozebrać pół przodu i sprawdzac którędy leci
możesz spróbować wszystkie przejścia uszczelnić silikonem i zobaczysz co dalej z tym
nadmiar wody do powódz dla auta
_________________
piotr
Powrót do góry
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2007, 00:05
Temat postu:

przeciekająca felicja


widziałem jak gościu zakładał mi szybę to smarował wszystko silikonem potem dopiero zakładał uszczelkę ja jeszcze raz sam sprawdziłem i pouzupełniałem niedoróbki najczęściej wchodzi mi woda na prawą stronę gdzieś z pod przedniego prawego słupka. Zawsze po deszczu jak ruszam wcieka mi niewielka ilość wody. Ten samochód mam od nowego i dopiero od niedawna zaczyna mi ta woda wlatywać do środka. Dopiero po ostatnich deszczach zalało mi dwie strony. Teraz jest zimno i problemu takiego niema a i ochoty na zaglądanie też brakuje. Dlatego wydaje mi się że 8 letni samochód może mieć zamulone gdzieś (jakieś kanały) które mają za zadanie odprowadzić wodę.
Powrót do góry
skype status
Reklama








Wysłany: Sro 14 Lut 2007, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dOCENT

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 14 Lut 2007, 12:39
Temat postu:

Przeciekająca Felicia


Właśnie mam ten sam problem... W środku pełno wody.. A pianka tłumiąca pod deską wygląda jak bym ją przed chwilą wyjął z wanny. I cały czas zastanawiam się którędy może lecieć...
_________________
dOCENT
Powrót do góry
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lut 2007, 12:21
Temat postu:

cieknąca felicja


cieszę się i nie cieszę się że ktoś ma taki sam problem może łatwiej będzie wspólnie rozwiązać tą zagadkę. Byłem w serwisie skody ale te barany na dzień dobry chcą skasować 200 zł i nie gwarantują że coś zrobią może ktoś natrafi na ten temat i podzieli się swoim doświadczeniem. Very Happy
Powrót do góry
skype status
grzegorzwzgw

Czytelnik



Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2007, 18:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


No to widze ze wiecej osób ma ten problem ze swoja skodą moja przecieka tylko od strony kierowcy i niejest to chyab szyba bo była wymieniana. A pojechanie do skody nic nieda mi zrobili tzw. Kurtyne wodna i stwierdzili ze NIE PRZECIEKA!! i jest wszystko wpożadku i oni nie maja pojecia co to jest Very Happy ale mi sie też wydaje ze to jakiś kanalik odprowadzajacy!!
Powrót do góry
waldit

Czytelnik



Dołączył: 27 Lut 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Lut 2007, 22:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Jeśli chodzi o przeciekającą skode to miałem ten sam problem. Nalezy dokładnie oczyścic otwory spustowe pod przednim podszybiem i problem zniknie. W tym miejscu te otwory sa często zatykane przez opadajace liscie z drzew. Proszę sprobować zrobić to samemu nie jest to trudne!
Powrót do góry
Maciek1981

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Mar 2007, 20:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Witam,

Mam ten sam problem z woda w felicji. Chcialbym jednak sam uszczelnic szybe silikonem. Czy ktos moze mi opisac, moze nawet zamiescic zdjecia, jak mozna wyjac szybe ?Robilem to dawno temu i nie pamietam, jak sie do tego zabrac.
O ktorych otworach w przednim podszybiu kolega poprzednik mowil?

Pozdrawiam

maciek
Powrót do góry
Engels

Czytelnik



Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Mar 2007, 21:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Miałem, powtarzam MIAŁEM (czas przeszły) ! Smile Ten sam problem...

Na rok starczyło to co spec od szyb w Wołominie mi zrobił (oczyścił i powiększył otwory odpływowe pod uszczelką oraz uszczelnił dodatkowo jakimś "szuwaksem" uszczelkę Smile ...) ale później (po roku) znowu zaczęło cieć...

I niech nie pitulą tu mądrale że samemu się da ! Chyba że ktoś jest spec i umie sam wyciągnąć szybę i później złożyć to przepraszam zwracam honor to wtedy się da... Ale jak ktoś nie umie to się nie da !


ROZWIĄZANIE (SPRAWDZONE !!!):
Pojechałem do najbardziej chyba znanego warsztatu z szybami w Stolicy... Na Chełmżyńską (kumpel mi polecił...) i tam mi zrobili tak że nie cieknie... Więc jeśli ktoś jest z okolic stolicy to niech nie żałuje tych 50 zeta (bo chyba tyle mnie to kosztowało...) i tam pojedzie ! A dla maniaków albo tych którzy nie są z okolicy Stolicy ( Smile ) to...
Trzeba tak jak ktoś pisał oczyścić i POWIĘKSZYĆ otwory wylotowe pod uszczelką (po jej ściągnięciu widać doskonale o co chodzi...) oraz... W uszczelce zrobić około 4 otworków (TAK trzeba dziurawić uszczelkę ! UWAGA ! Najlepiej kupić oryginalną ! Ta guma Skodoska jest specyficzna... W sumie twardsza od pozostałych uszczelek do szyb... Smile ) na stronę (czyli razem z 8...) o średnicy około 3 do 4 [mm] właśnie w okolicach odpływów... Czyli około zagięć... I ŚWIĘTY spokój ! Very Happy

Sposób sprawdzony i działa ! Ponieważ to cieknięcie w Skodach przy przedniej szybie to jest niestety "normalne" w Feliciach... To akurat spaprali, bo tak poza tym to naprawdę spoko samochodziki Smile
Powrót do góry
romanek1011

Czytelnik



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 6


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Mar 2007, 19:21
Temat postu:

cieknąca felicja


Witam ! Moja Felicja już nie cieknie po wymianie szyby i włożeniu nowej uszczelki i silikonowaniu woda dostawała sie nadal. Dopiero od tygodnia chyba ten problem przestał istnieć. Znajomy blacharz po wyjęciu całego pulpitu i zrobieniu kurtyny wodnej stwierdził że moje autko rozjeżdża się na podłużnicach????? chociaż mam zamontowaną poprzeczkę (...porobiły się szczeliny pomiędzy blachami..) i tamtędy zacieka woda więc mi to uszczelnił jakimiś tam silikonami i po ostatnim deszczu mam sucho. Dodam że nie zapłaciłem nic więc nie naciągał mnie na kasę i chyba powiedział prawdę.
Powrót do góry
skype status
felicjanin

Czytelnik



Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Kwi 2007, 07:05
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Witam. Sześć lat było O.K. potem standart. Raz cieknie z lewej raz z prawej, zależy od deszczu. Nic nie daje lanie wody wiadrami i kurtyna. Pomagają wszystkie sposoby na raz ale też nie zawsze.
Powodem jest prawdopodobnie to co opisał wcześniej kolega Romanek 1011 - samochód się cały rozjeżdża i trzeba indywidualnie wyszukiwać miejsc przecieku, ale co jakiś czas pojawiają się nowe a potrafią znikać stare.
Faktycznie bardziej winne podszybie, zatkane odpływy(też polecam czyścić okolice akumulatora-rdzewieją) i karoseria niż szyba(ale w pewnym okresie i tam mi też ciekło) Skoda z 2000r.
_________________
fullwypas
Powrót do góry
piter09

Czytelnik



Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Cze 2007, 12:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Witam! chłopaki nie przejmujcie się tym , ze w Skodach leci woda!!! Po prostu konstruktorzy pomyśleli że jak narobią różnych dziur z komory silnika do wnętrza samochodu Surprised to wystarczy położyć piankę wygłuszającą i będzie ok!!!
Otóż nie, ponieważ pianka po roku użytkowania auta nic nie daje, wręcz przeszkadza! Trzeba ją odchylić i zasmarować widoczne tam (fabryczne dziury) I po kłopocie!!!
Chodzi o piankę w komorze silnika!!!POD PODSZYBIEM! tu gdzie akumulator i reszta ceregieli!
TO NIE SZYBA!!! ANI USZCZELKA!!! Po prostu przy większych opadach deszczu poziom wody podnosi się do tych dziur, zaczyna lecieć i już mamy mokro w FELCI!!!
JESZCZE RAZ: NIE WIERZCIE BAJKOM żE TO SZYBA!!!
SPRóBUJCIE MOJEGO SPOSOBU A NIE POżAłUJECIE!!!
POZDRAWIAM I UDANEGO USZCZELNIANIA!!!
Powrót do góry
użytkownik

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lip 2007, 12:59
Temat postu:

Przeciekająca szyba w skodzie


Witam
Czytając Wasze porady stwierdzam, że użytkownicy którzy się do nich zastosują stracą w najlepszym wypadku szybę lub uszczelkę, a woda i tak będzie wciekać do środka. PROPONUJĘ pojechać do wyspecjalizowanej firmy z której miałem okazję korzystać ( poświęciłem od mojego miejsca zamieszkania ok. 80 km, ale się opłaciło ). Za 82 zł
uszczelniono w mojej skodzei szybę przednią (co ważne NIE silikonem który powoduje większą korozję ) dano pisemną 12 miesięczną gwarancję i mam już od przeszło dwóch lat spokój. Firma mieści się w Warszawie przy ul. MSZCZONOWSKIEJ 19A dojazd tylko od ul. Ordona tel. 22 / 877 0 877. Serdecznie polecam ten zakład i życzę " suchości " w Waszych Skodziankach.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

11 990

2009r.

172 000 km

wielkopolskie

SkodaRoomster

22 900

2013r.

185 000 km

śląskie

SkodaOctavia

49 900

2019r.

133 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

29 900

2010r.

223 900 km

lubelskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System