Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chipoke

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Słupsk
Posiadane auto: skoda felicja 1,3
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 14 Paź 2009, 17:31
Temat postu:

Re: przeciekająca felicja


romanek1011 napisał:
Witam czy może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić z przeciekającą felą jak pada mocny deszcz to woda wali do środka (pod przednie wycieraczki ). Wymieniłem uszczelkę i zasilikonowałem wszystko a ta franca dalej cieknie. Po ostatnich deszczach i silnym wietrze wybrałem ok.0,5 lita wody.


ja powkładałem pod przednie słupki folię tak żeby woda spływała na gumowe wycieraczki , kładę ścerkę na dzień , wieczorem zabieram suszę i tak w koło hehe.
Powrót do góry
gadu-gadu skype status Wystawiono 1 piw(a)
michalj

Debiutant



Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): chorzów
Posiadane auto: SKODA FELICJA KOMBI 1.3GLX 96R
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Lip 2011, 15:33
Temat postu:

mokra gąbka pod bezpiecznikami


witam ja mam także problem z mokrą gąbką ino ze pod bezpiecznikami do tego stopnia że robi mi zwarcie, już wymieniłem skrzynke bezpieczników co robić.
Powrót do góry
gadu-gadu
wooldi

Czytelnik



Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): BYDGOSZCZ
Posiadane auto: SKODA FELICIA 1,3 MPI 2000 R
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2011, 19:25
Temat postu:

Mokra Felcia


Powiedziałbym tak, tyle ile jest Skód tyle może być przypadków. Moja Fela także przemakała rok temu dałem do wymiany uszczelkę i okazało się, że mam dziurawe metalowe podszybie właśnie tam gdzie są tzw. fasolki do wylotu wody. Musiałem dać do blacharza a później do szklarza by wymienił uszczelkę. Rok było ok i temat powrócił lecz chyba nie z podszybiem czy uszczelką przedniej szyby, a uszczelką drzwiową pasażera. Jest dość droga 160 zł wstawisz sam. Temat ucichł od jakiegoś miesiąca, czy to koniec? Nie wiem. Będę szukał dalej.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
rula2

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ZAMOŚĆ
Posiadane auto: SKODA FELICJA 1,3 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:31
Temat postu:

przeciekająca fela


u mnie woda był od strony pasażera (w bezpiecznikach),moim zdaniem uszczelka w dolnych rogach szyby zbyt mało zachodzi na karoserię. Wina żle dopasowany promień szyby do karoseri lub ogólnie za wąska uszczelka,odrobina silikonu (bezoctowego)pod uszczelkę w tych rogach załtwia problem.
Powrót do góry
KBL_90

Debiutant



Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Strzelce Opolskie
Posiadane auto: Skoda Favorit 135 L
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


U mnie też cieknie na bezpieczniki ale nie przez uszczelkę. Pod maską koło akumulatora stoi woda przez co cała ta "półka" pordzewiała i prawdopodobnie tędy mnie zalewa. Mam pytanie czy to możliwe, że właśnie tędy dostaje się woda i jak można udrożnić tą "półkę", bo niedługo akumulator spadnie mi na ziemię Razz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Paź 2011, 11:56
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
arti1111

Czytelnik



Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kąty Miąski/Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Favorit 1.3 136LS 91'
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Lis 2011, 16:56
Temat postu:

przeciekająca favo


Witam. mam tak samo z favo 91r. Po deszczu leci mi woda od strony kierowcy na podłogę. Chyba na okres zimowy wpuszczę silikon między uszczelkę a budę. Na wiosnę trzeba będzie to zrobić lepiej bo i podszybie mi trochę ruda zjadła :/ Pozdrawiam
Powrót do góry
slafco

Czytelnik



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: skoda felicja 1.3 mpi 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 16 Gru 2011, 15:37
Temat postu:

odp


dobrze ze szyba nie pęka !!! ktoś mi powie czemu skoda montowała rozpurkę na amorkach (pytanie retoryczne) Sad
Powrót do góry
aces5830

Czytelnik



Dołączył: 11 Maj 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Reda Pomorskie
Posiadane auto: Skoda Felicia II 1.3 MPi 68km LPG 1999r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Maj 2013, 16:06
Temat postu:

przeciekająca felcia


witam mam ten sam problem z felcią, ale zaczne od poczatku w zeszłą zime 2011/2012 autko stało w garazu po zimie pierwsze przejaszczki i perwsze deszcze i i zaczeło przeciekac z prawej strony po jakims czasie nie mogłem jej zapalic wiec wyciagnołem akumulator i okazało sie ze wylał ikwas z niego wyzarł dziure wielkosci szklanki ,zakleiłem to zywica i włuknem szklanym i było oki, ale od niedawna zaczeło sie od nowa ale z lewej jak i z prawej strony wiec stwierdziłem ze czas zobaczyc pod plastikowe podszybie (nakładke ze spryskiwaczami) i okazało sie ze jest całe zgnite, dwie dziry na wylot pod samą uszczelkąi szyba ze widac jest deske rzdzielcza i nie wiem za bardzo jak sie za to zabrac. Może ktoś miał identyczny problem? skodzinka jest z konca 1999 roku
Powrót do góry
kris_61

Debiutant



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: fiat albea 1240
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Paź 2013, 21:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


A czy jest jakiś fachowiec na Śląsku, który by opanował sytuacje z przeciekaniem wody spod szyby?
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 28 Kwi 2014, 15:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


fele koroduja w tym miejscu. jak cieknie to zawsze patrzcie na podszybie. trzeba zdemontowac ten plastik ze spryskami. jak nie leci woda w feli to i tak po deszczach zobaczcie czy nie sa mokre gabki. jak sa to najpewniej juz cieknie.
Powrót do góry
gadu-gadu
Martes

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): z boku
Posiadane auto: Felicja 1,6 GLE 1998 MPI AEE
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 21:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Czytam powyższe wpisy i stwierdzam że mam wyjątkowy egzemplarz Felicji. U mnie nic nie cieknie a Felicja jest z 1989 r . Fakt była od nowego w serwisie dobrze zakonserwowana . Very Happy
Powrót do góry
CrashBandicot
Moderator

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 369
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Kia Shuma 1,5 2000r, Vectra B 2.0 DTi 2000r. kombi, Omega BFL 2001r. 2.6 V6 235KM Automat
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 03 Maj 2014, 22:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


1989r. Umm ciekawie skoro produkcje rozpoczęto w 1994 o ile dobrze pamietam.
Powrót do góry
gadu-gadu
Martes

Dyskutant



Dołączył: 17 Cze 2008
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): z boku
Posiadane auto: Felicja 1,6 GLE 1998 MPI AEE
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 08 Cze 2014, 23:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


CrashBandicot napisał:
1989r. Umm ciekawie skoro produkcje rozpoczęto w 1994 o ile dobrze pamietam.

Przepraszam czeski błąd miało być 1998 rok .
Powrót do góry
pursuit

Czytelnik



Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: Skoda, Felicia, 1.3
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Lis 2014, 20:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) przeciekająca felicja


Mam podobny problem. Po mocnym deszczu mam wodę na chodniczku kierowcy; woda ścieka po plastyku - na lewo od pedałów kierowcy.

Gdzie są te kanały odpływowe? I czy uszczelkę na szybie przedniej można wyjąć? A potem włożyć? Chciełbym zacząć od najprostszych powodów które mogą to powodować. Może tam się dostał brut pod nią - tzn. pod uszczelkę szyby przedniej? ALE jak ją wyciągnąć i czy wogóle można ją wyciągnąć?


anybody, please?
Powrót do góry
hanssmirnoff

Czytelnik



Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Felicia 1.3 mpi 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2015, 14:42
Temat postu:

Przeciekająca woda.


Czołem.
W mojej Felicii problem przeciekającej wody do kabiny pojawił się niedawno. Gąbka za deską była tak nasiąknięta wodą że można było wyżymać. Pod nogami od strony pasażera z przodu i z tyłu było tyle wody że jak to zobaczyłem to się prawie rozpłakałem Wink
Sprawdziłem czy woda nie dostaje się z komory silnika. Wymieniłem plastikowe podszybie wraz z kołkami mocującymi oraz uszczelniłem silikonem dekarskim uszczelkę przedniej szyby. Woda dalej ciekła. Przeciek został zlokalizowany za deską rozdzielczą w rogu od strony pasażera.
To forum okazało się pomocą. Jeden z użytkowników był uszczelnić szybę w Warszawie przy ulicy Mszczonowskiej 19.
Pojechałem tam i rozmawiałem z przemiłym człowiekiem który powiedział mi że uszczelka szyby to jest główny problem w tym samochodzie i że wie na 100 % o co chodzi.
Najpierw zrobił oględziny blachy pod uszczelką. Korozji nie było więc w ciągu 1.5 h uszczelnił szybę jakąś masą czarną.
Problem zniknął. Pan nawet wystawił pisemną gwarancję na 12 miesięcy na uszczelnienie. Polecam ten zakład. Moim zdanie profesjonalna i rzetelna robota.
Monitoruję auto po każdym deszczu i deszczyku. Nic nie przecieka.
Teraz będę musiał zrobić to z tylną klapą bo zaczyna już korodować przy uszczelce.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

88 900

2016r.

87 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

91 300

2020r.

73 235 km

podkarpackie

SkodaFabia

20 990

2013r.

178 000 km

wielkopolskie

SkodaOctavia

52 900

2019r.

113 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

65 900

2016r.

194 072 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System