Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fotofather

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 11:28
Temat postu:

Zatankowalem 49,75l do baku 45l


Mam pytanie- Ile tak naprawdę wchodzi benzyny do fabii ???. Po przejechaniu na rezerwie 90km podjechalem na stacje i zatankowalem 49,75l. Samochód normalnie jeszcze palil, nie krztusil sie-nic z tych rzeczy,ale wskaźnik byl na zero. Możliwe ze na stacji Shella dystrybutor oszukiwal ale to malo prawdopodobne. Slyszalem ze moze wejść więcej paliwa niz nominalne 45l ale aż tyle ?? Oczywiście mam tu na myśli tankowanie do pierwszego odskoczenia pistoletu-żadne tam zabawy w przelewanie.
Powrót do góry
edelman

Debiutant



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 31


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 21:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


Ja mam tak samo, od momentu ciągłego świecenia się kontrolki zrobiłem dobre 50, potem podjechałem na stacje i zatankowałem blisko 50 litrów paliwa do baku. W książce pisze że mam pojemność 45! A więc o co chodzi?
Skoda Fabia Kombi 1,4 MPI 2002 rok.
Powrót do góry
pastor4

Debiutant



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: SUPERB 1,9TDI, Prestise plus
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Wrz 2008, 23:19
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


Po odkręceniu korka wlewu paliwa macie po prawo taki mały kołeczek do odpowietrzenia baku. Jak korek jest wkrecony on jest wciśniety i bak sie cały czas odpowietrza natomiast gdy odkrecimy korek to układ sie zamyka. Wtedy tankujac nie zalewacie całkowicie do pełna moze zostac troche powietrza na temperaturowe rozszerzenie paliwa. Byc moze przy tankowaniu wcisneliscie pistoletem ten kołek i odpowietrzyliscie bak i automatycznie weszło wiecej paliwa. NIe znaczy to ze od razu oszukuja na stacji.
Powrót do góry
gadu-gadu
fotofather

Debiutant



Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 18


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 01 Paź 2008, 08:45
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


pastor4 napisał:
Byc moze przy tankowaniu wcisneliscie pistoletem ten kołek i odpowietrzyliscie bak i automatycznie weszło wiecej paliwa. NIe znaczy to ze od razu oszukuja na stacji.


No, nie przecież napisalem ze to malo prawdopodobne aby oszukiwali. Tak samo jak to ze wcisnąlem pistoletem ten kolek-nie da sie chyba tego zrobić trzymając pistolet pionowo jak kolek jest po prawej stronie. Zresztą raz na rezerwie zatankowalem 43,5 l a napewno musialo zostać więcej w baku niz 1,5l. Wiem ze bak jest większy na rozszerzalność temperaturową paliwa ale podają ze pojemność wynosi 45 (Skoda Fabia II KOMBI 1,4 16V 2008) a wchodzi więcej. No i ciekawe ile więcej bez wciskania korka i zabaw w przelewanie typu ile razy nam pistolet odskoczy. Laughing
Powrót do góry
adamzaj

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 16

Posiadane auto: skoda fabia sdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 21:54
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


napewno chodzi tu o ten odpowietrznik ja mam tak samo mogę spokojnie wlać więcej o 5l też się zdziwiłem ale tak jest
_________________
adamzaj
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Paź 2008, 21:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kuba1982

Czytelnik



Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 1

Posiadane auto: SKODA FABIA 1.4 MPI+GAZ
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 20 Paź 2008, 22:47
Temat postu:

"45łitrowy bak paliwa w skodzie"


Siemka wszystkim...Widze znajomy temat odnosnie pojemności paliwa do skody-ile wchodzi i czemu tak dużo. Mam taką małą podpowiedź i kilka wskazówek.Pierwsze co może przyjsc na mysl,to stacja oszukuje-jest to normalka u klientów...Lecz nalezy pamietac o kilku istotnych sprawach:
- na ogół auto nasze pali tyle samo,wiec należy przejechac ten bak paliwa i wyjdzie,ze paliwa było tyle co zostało nalane,
- jak ktos wspomniał słusznie o różnicy temperatur-paliwo sie kurczy i rozpręża ze wzrostem temperatury lub spadkiem(im cieplej tym paliwa jest wiecej),więc jesli akurat na stacji jest dostawa,a w dołku było mało i zimne paliwo np.15*C a w cysternie jest benzyna z temp 25*C to moga wystapi różnice-z terminali grup paliwowych jak np. lotos jest mierzona temp w 15*C, to prosze sobie wyobrazic co staje sie z paliwem (jak rosnie) gdy zleje np.20000litrów,
- nastepnie... w ksiażce skody jest napisane 45L-to najwiekszy mit jaki słyszałem...pamietajcie, ze w książce sobie moze pisac.Jeśli kupiłes używane auto,to skad wiesz czy bak nie był wymieniany??? No i najważniejsze-jesli pójdziecie prosic szefa stacji paliw o wyjasnienie, to pamietajcie ze jak jest goś inteligentny i zna sie na rzeczy,to moze od Was poprosic o tzw. legalizacje zbiornika.Jest to dokument, który mówi,ze do baku nie wejdzie wiecej niz np.45L-to jest argument...Kazda stacja ma legalizowany KAŻDY pistolet raz na 2 lata-lecz pamietajcie również,ze nie ma obowiązku własciciel stacji przedstawic Wam takiego dokunentu-jesli grzeczny to pokaże ale nie musi...Ma obowiazek tylko w momencie gdy przybędzie inspekcja handlowa-jest ona od jakosci i od pomiaru pistoletów...troche sie rozpisałem ale mysle ze slusznie...
- ostatni temat to właśnie to odpowietrzenie i jeszcze dochodzą przewody paliwowe które tez zabieraja troche objetosci paliwa...
Życzę powodzenia i jesli ktos ma jeszcze jakies pytania odnosnie paliwa,jakosci,wydajnosci czy zamarzania paliwa,to chetnie odpowiem-również w temacie Dieselowym czyli paliwa ON.Pozdrawiam
Powrót do góry
adamzaj

Debiutant



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 16

Posiadane auto: skoda fabia sdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 22 Paź 2008, 18:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


w tej kwestji, to jeśli chodzi o skode to faktycznie bak mamy większy jak będziemy tankować do baka z pistoletu od zera to pistolet odbije na 45l jednak gdy wciśniemy odpowietrznik to na siłe możemy wlać nawet o 10l wiecej. nie ma tu zadnego oszustwa na stacji. poprostu bak ma pewien zapas.
_________________
adamzaj
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Wto 24 Lip 2012, 09:17
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) Zatankowalem 49,75l do baku 45l


Forumowicze, ja do swojej polóweczki 1.4 TDi wlewam na maksa z odpowietrzaniem 55 litrów ( oczywiście przyciskając ten koleczek odpowietrzający, w książce jest napisane że zbiornik ma pojemność 45 litrów. Aha paliwo leje z baniek więc nie ma mowy o oszukiwaniu na stacji.
Pozdrawiam
Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

24 900

2012r.

173 780 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

34 999

2017r.

140 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaFabia

13 500

2014r.

248 434 km

podkarpackie

SkodaOctavia

17 900

2007r.

204 000 km

małopolskie

SkodaFabia

13 900

2009r.

198 606 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System