Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gumis1090

Czytelnik



Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: SKODA OCTAVIA 1.6 99ROK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 20:41
Temat postu:

Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Witam posiadam Skoda Octavia przed wyjazdem do Opola na bagnecie mialem póltora paska oleju po przejechaniu 1000km nie ma tyle oleju co przed wyjazdem Jest teraz pol paska boje sie ze to moze być problem z silnikiem mój samochod ma przejechane 195tys rok 99 Prosze o pomoc i ile kosztuje naprawa silnika
Powrót do góry
Piotr_45

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów/podkarpackie
Posiadane auto: Skoda OctaviaI, 1,6B+G, 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 29 Maj 2014, 13:38
Temat postu:

problemy z silnikiem


Witam
Ciężko powiedzieć coś konkretnego bez popatrzenia na auto, ale proponuje postępować wg poniższego planu:
1. Sprawdzić czy nie ma wycieków oleju spod silnika - najlepiej na jakim kanale ( czy są jakieś plamy w miejscu parkowania?),
2. W czasie jazdy popatrz w lusterko czy silnik nie zaczyna dymić szczególnie w czasie jazdy przy większym obciążeniu ( np. wjazd pod górę) lub dodanie gazu po dłuższym odcinku jazdy na małych obrotach.
3. Kontroluj systematycznie poziom oleju i borygo i uzupełniaj ubytki. W mojej Octavii silnik bierze ok. 0,17-0,2 l/1000km i wydaje mi się, że to normalne.
4. Jeżeli powyższe sprawdzenia dadzą wynik pozytywny, jedź do mechanika. Powinien sprawdzić stopień sprężania na poszczególnych cylindrach i będzie wiadomo co jest do roboty ( może być uszczelka pod głowicą, uszczelniacze zaworów, pierścienie itd) i ile to będzie kosztować.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
mycon79

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): DE/NRW
Posiadane auto: Skoda Octacia I 1.6 1U
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 17:48
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Witam. Dolacze sie do pytania. Mam rowniez Skode Octavie I 1.6 1U. Olej zzera na potege (ok. 1l na niecaly 1000 km). Silnik przy przyspieszaniu wydaje dziwne dzwieki (charakterystyczny klekot) po czym pracuje pozniej normalnie. Czasami traci moc ale po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu auta wraca do normy. Dzis zauwazylem, ze bardzo dymi przy przyspieszaniu przy obciazeniu co bylo mi ciezko wczesniej zauwazyc. Widac rowniez bardzo osmalona koncowke wydechu. Czy ktos moglby z tych danych postawic diagnoze? I ewentualnie podzielic sie dobra nowina na temat ewentualnej naprawy silnika? Czyzby to uszczelka pod glowica?
Powrót do góry
hsurim

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość / region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
Wysłany: Nie 30 Sie 2015, 21:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Ubywanie oleju może mieć miejsce poprzez jego wyciek, lub przedostawanie się do komory spalania, pomiędzy cylindrem a tłokiem.
U Ciebie najprawdopodobniej występuje (niestety) ta druga możliwość, wiążąca się z remontem - wymianą co najmniej pierścieni.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
poldek1961

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): koszalin
Posiadane auto: Fiat doblo MPV 1,4 16V 2010r.
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 06 Wrz 2015, 14:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Witam, jeżeli chodzi o zużycie oleju to w instrukcji obsługi pisze że do 0,5l to normalne, a zależy od sposobu jazdy, wrunkow i obciążenia samochodu. Moja Octavia Kombi II 1,6 sil,BSE z gazem przebieg 220 tyś podczas upałów i jazdy po trasie zużycie było właśnie około 0,5l na 1000 km. http://telewizor.elektroda.net/lcd.html Teraz jest chłodniej i zużycie oleju powróciło do około 0,2 do 0,25l na 1000 km.
_________________
poldek1961


Ostatnio zmieniony przez poldek1961 dnia Nie 10 Kwi 2016, 21:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 06 Wrz 2015, 14:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 19 Wrz 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


mycon79 napisał:
Witam. Dolacze sie do pytania. Mam rowniez Skode Octavie I 1.6 1U. Olej zzera na potege (ok. 1l na niecaly 1000 km). Silnik przy przyspieszaniu wydaje dziwne dzwieki (charakterystyczny klekot) po czym pracuje pozniej normalnie. Czasami traci moc ale po wylaczeniu i ponownym uruchomieniu auta wraca do normy. Dzis zauwazylem, ze bardzo dymi przy przyspieszaniu przy obciazeniu co bylo mi ciezko wczesniej zauwazyc. Widac rowniez bardzo osmalona koncowke wydechu. Czy ktos moglby z tych danych postawic diagnoze? I ewentualnie podzielic sie dobra nowina na temat ewentualnej naprawy silnika? Czyzby to uszczelka pod glowica?


Zasadniczo,objaw brania oleju nie jest zbyt dobrą sytuacją. Owszem bywają pewne modele aut, w których jest to wręcz normą jednak nie w tym. W zaistniałej sytuacji poszukałbym jak najszybciej przyczyny i ją wyeliminował, jeśli planuję dłuższy czas chcę nim jeździć. Proponuję wizytę u mechanika, , diagnozę uszczelnienia, i zalanie auta nowym olejem. Pozdrawiam
Powrót do góry
chevromaniak

Czytelnik



Dołączył: 26 Sie 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: chevrolet aveo
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Lis 2015, 17:48
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Konieczna jest jak najszybsza wizyta u mechanika i fachowa diagnoza. Lepiej zrobić jak najszybciej aby uniknąć większych kosztów.
Powrót do góry
zaw.ada

Dyskutant



Dołączył: 08 Gru 2015
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gniezno
Posiadane auto: toyota
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 22:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Kiedy silnik bierze olej, a nie ma śladów, że przecieka/wycieki oleju na zewnątrz/ to może być kilka powodów. Najpierw trzeba sprawdzić skład mieszanki spalin w dobrym warsztacie, maja urządzenia i ci powiedzą wszystko. Warto tez sprawdzić spaliny z tyłu, czy kopci, czy śmierdzi olejem, to jest proste. Jeśli okaże się , że bierze, tzn. że masz niestety do wykonania remont silnika i prawdopodobna wymianę wtrysków,pierścieni uszczelniających itd. Lepiej dokonać czynności naprawczych niż stosować tego typu środki ponieważ one w dłuższym okresie nie powodują zmiany. Lepiej po takiej naprawie przejść na dobry olej np. Shell Helix Ultra, który zapewni właściwą ochronę silnika
Powrót do góry
spar

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 121
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 28 Gru 2015, 22:01
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Branie oleju spowodowane mogą być wieloma czynnikami, od doszczelniaczy po pierścienie. Bez wizyty u dobrego mechanika, właściwej diagnozy się nie obejdzie.
Powrót do góry
sylweusz

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Toyota
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 11:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, Ktoś wspomniał pierścienie, uszczelniacze itp. Niestety nie ma innego wyjścia jeśli dalej chce się korzystać z tego auta jak naprawa lecz z reguły wiąże się to ze znacznymi kosztami.
Powrót do góry
4M

Dyskutant



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 98
Skąd jesteś (miejscowość / region): ruda śląska
Posiadane auto: skoda octavia II tour 1.6 + LPG 2012r.
Piwa: 3/3
Wysłany: Pon 15 Lut 2016, 00:43
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


wszystko zależy od stylu jazdy. jeżdżę taką octavią 2 i kiedyś to testowałem. jak masz ciężką noę i mocno ją kręcisz na obrotach i prędkościach to łyka olej jak poranną kawę. z katowic do warszawy i z powrotem leciałem cały czas autostradą 150-170 km/godz i okazało się ze po powrocie dolałem 1,3 litra oleju - w sumie 600 km.
ale przy w miar,e spokojnej mniej dynamicznej jeździe od wymiany do wymiany nie dolewam nic. jężdże dość szybko ale mniej wkręcam na wysokie obroty
Powrót do góry
adzix

Dyskutant



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 79
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Sie 2016, 19:18
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Dokładnie tak wszystko zależy od stylu jazdy oraz od stanu technicznego samochodu. Moja przy przebiegu 305tyś km potrzebuje 0,5-0,7 L na 15tyś km dlatego też zawsze mam w bagażniku dla bezpieczeństwa 1L oleju jakiego używam tj. od początku Shella 5W40.
Powrót do góry
yankoo

Dyskutant



Dołączył: 10 Gru 2015
Posty: 92
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: nissan
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2016, 23:54
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Skoda Octavia 1.6 silnik bierze mi olej Pomocy


Bardzo mądra porada kolegi z tym litrem oleju natomiast branie oleju w granicach normy to już powoli wszech obecny standard i trzeba być czujnym jeśli takowy objaw się pojawia.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

87 700

2017r.

197 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

47 900

2019r.

141 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

63 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaFabia

7 500

2004r.

150 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System