Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Problem z odpaleniem 1.6 MPI



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mocuk

Czytelnik



Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Octavia 2, 1.6 MPI + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 20:50
Temat postu:

Problem z odpaleniem 1.6 MPI


Witam,

Mam Octavie II z 2011 roku z fabryczną instalacją Landi Renzo. (1.6 MPI BSE)
znalazłem sporo podobnych tematów na tym forum ale żaden nie pasował idealnie do mojego przypadku.
Mam następujący problem:
W ciągu 2 tygodni (auto palone codziennie po kilka razy) 3-4 razy miałem problem z odpaleniem silnika. Udało mi się dopiero po 5-20 min i wielu próbach odpalenia.
Ujawnia mi się to po np dłuższej jeździe gdy auto postoi 1-2 godziny (albo i mniej). Rano nigdy nie miałem takiej sytuacji więc ciężko mi powiedzieć czy jest to związane z zimnym bądź ciepłym silnikiem.
Nie wiem czy może to mieć związek ale na biegu jałowym czuję co kilka sekund taką wibrację jak by na siedzeniu (obroty są stabilne i nie słychać żeby silnik jakoś nierówno pracował)
Dodatkowo powiem, że miałem problem 2 tygodnie temu ze zbyt ubogą mieszanką i błędem sondy lambdy. Zostały wymienione wtryskiwacze i sonda i niby z gazem jest wszystko ok.
Problem z odpalaniem był zarówno przed jak i po tych naprawach więc nie mają one wpływu na defekt. Obecnie mam auto w ASO i starają się znaleźć jakiś problem. Podejrzewają, że może być to czujnik wału korbowego? czy faktycznie może tak być czy może coś jeszcze innego. W ASO niby mówili, że nie ma błędów w komputerze ale dalej szukają.

Z góry dziękuję za sugestie co może być przyczyną takich problemów.

aha i jeszcze jedno. Dzisiaj mi powiedzieli, że odłączyli instalację gazową i problem z odpalaniem dalej był czyli gaz został całkowicie wyeliminowany.
Powrót do góry
kornik68

Czytelnik



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubawa
Posiadane auto: Skoda Octavia II
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 06 Kwi 2014, 12:54
Temat postu:

Problem z odpaleniem Skody 1,6 benz+LPG


Witam!

Mam taką samą Skodę Octavię i ten sam problem. Auto kręci a nie można go uruchomić.Pierwszy raz problem pojawił się po okresie gwarancyjnym czyli po 2 latach i 30 dniach.Auto było zimne i po mimo ,że rozrusznik kręcił nie można było go uruchomić. Po kilku próbach udało się. Później pojawił się ten problem również przy ciepłym silniku po przerwie kilkunastu minut.
Bez naciśnięcia pedału gazu nie można auta uruchomić. Po odpaleniu silnik zachowywał się jakby został zalany ,po kilku sekundach wszystko wracało do normy. Od miesiąca auto stoi w serwisie i nie potrafią znaleźć usterki,to dla tego ,że na komputerze jest wszystko w porządku.Nie wiem co będzie dalej ,ale w mojej ocenie skoda stoi bardzo słabo i już na pewno skody więcej nie kupię. Najgorsze jest to ,że wszystko wydarzyło się miesiąc po gwarancji.
_________________
kornik
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cinoo1

Czytelnik



Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Octavia 2011 1.6 LPG
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 14 Lis 2014, 13:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Problem z odpaleniem 1.6 MPI


Cześć.
Problem który opisujecie pojawił się i u mnie. Octavia 2011, 1.6. LPG fabryczne. Kilka razy jeszcze jak była na gwarancji zgasła, zazwyczaj tuż po ruszeniu lub dojeździe do świateł na jałowym przy małych prędkościach. Kilka razy również nie chciała odpalić, bez znaczenia czy na ciepłym czy na zimnym silniku, pomaga naciśnięcie gazu. Będę tym problemem się zajmował dopiero, bo w ciągu ostatnich tygodni temat się nasilił, stąd moja wizyta na forum. Jeśli macie już jakieś wnioski do podzielcie się dobrzy ludzie. Jak coś wymyśli mój mechanik to dam znać.
Chwilowe wibracje silnika, podobno to urok tych samochodów.
Powrót do góry
ferdek1979

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: skoda octavia 2 tour 1,6
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 18:35
Temat postu:

problem z odpalaniem octavia tour II gaz landi renzo


Witam,
Mam problem z odpalaniem skody octavia II tour 2 z gazem landi renzo założonym w salonie przy kupnie auta. Przejechane 48000 po gwarancji auto nie odpala gdy centralka ustawiona na automat benzyna gaz (czasami pali za pierwszym razem). jezdzę na samej benzynie to zero problemu zawsze odpali. jak jest automat gaz benzyna auto raz odpala raz nie Sad. Dałem wtryski do regeneracji wykalibrowali wyczyścili niby w porządku zapłaciłem 250 zł ale problem ani trochę nie zniknął. Może ktoś pomoże, może ktoś miał podobny problem każda informacja będzie pomocna.
Powrót do góry
don_rikardo

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mazda premacy
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 15:59
Temat postu:

Octavia nie odpala na gorącym silniku


W Octavii z silnikiem benzynowym 1,6 z 2002 roku był (piszę "był" bo już go nie ma) problem z odpalaniem na gorącym silniku. Zimny zawsze odpalał bez problemu --- ale wystarczylo przejechać kilka kilometrów i po zgaszeniu nie można bylo już odpalić ponownie. Nawet podczas jazdy zdarzało się że gasł. Wystarczylo poczekać dosłownie czasem tylko minute i już odpalal. Podejrzenia były na czujnik halla i cewkę zapłonową --- oba elementy zostały wymienione na inne sprawne. Po wymianie tych elementów już silnik nie gasł w czasie jazdy -- ale dalej nie można było odpalić po zgaszeniu. Cały problem okazał się w przekaźniku o numerze 409 -- sterującym pompą paliwa i chyba wskaźnikiem temperatury. Otworzyłem do niego i zauważyłem że jedna z nóżek przekaźnika na płytce drukowanej nie ma idealnego lutowia. Przelutowałem tę i pozostałe nóżki te "ważniejsze" i problem zniknął !! Więc uważam że może to być przyczyna w wielu innych autach ! Koszt nowego przekaźnika ktoś pisał na forum że jest 200 złotówek --- więc lepiej kupić lutownice (jeśli ktoś nie ma) i problem zniknie a lutownica zostanie-- he he .
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !! :D
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 15:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
don_rikardo

Debiutant



Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Mazda premacy
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Mar 2017, 16:00
Temat postu:

Re: Octavia nie odpala na gorącym silniku


don_rikardo napisał:
W Octavii z silnikiem benzynowym 1,6 z 2002 roku był (piszę "był" bo już go nie ma) problem z odpalaniem na gorącym silniku. Zimny zawsze odpalał bez problemu --- ale wystarczylo przejechać kilka kilometrów i po zgaszeniu nie można bylo już odpalić ponownie. Nawet podczas jazdy zdarzało się że gasł. Wystarczylo poczekać dosłownie czasem tylko minute i już odpalal. Podejrzenia były na czujnik halla i cewkę zapłonową --- oba elementy zostały wymienione na inne sprawne. Po wymianie tych elementów już silnik nie gasł w czasie jazdy -- ale dalej nie można było odpalić po zgaszeniu. Cały problem okazał się w przekaźniku o numerze 409 -- sterującym pompą paliwa i chyba wskaźnikiem temperatury. Otworzyłem do niego i zauważyłem że jedna z nóżek przekaźnika na płytce drukowanej nie ma idealnego lutowia. Przelutowałem tę i pozostałe nóżki te "ważniejsze" i problem zniknął !! Więc uważam że może to być przyczyna w wielu innych autach ! Koszt nowego przekaźnika ktoś pisał na forum że jest 200 złotówek --- więc lepiej kupić lutownice (jeśli ktoś nie ma) i problem zniknie a lutownica zostanie-- he he .
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !! :D


Przepraszam -- zapomniałem się przywitać !!
Powrót do góry
kamyrdol

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieliczka
Posiadane auto: Skoda Octavia 2 1.6Mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2019, 16:11
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Problem z odpaleniem 1.6 MPI


Cześć,

Mam bardzo podobny problem co mocuk, kornik68 i cinoo1.
Posiadam Octavie 1.6Mpi z gazem Landi Renzo.
Generalnie mam problem z odpaleniem samochodu, gdy autostoi przez okolo godzinę po jeździe. Czasami też zrywa mu zapłon w czasie jazdy. Na zimnym silniku pali na dotyk. Udało mi śie sprawdzić, że gdy nie chce zapalić to nie ma iskry, także raczej nie jest to problem z pompą itp. Komputer nie wykazuje rzadnego błędu.
Panowie, czy udało wam się rozwiązać ten problem? Co to było?

Z góry dzięki.
Powrót do góry
darnow6839

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Skoda Octavia ii 1.6MPI, 2012 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Lip 2019, 19:41
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Problem z odpaleniem 1.6 MPI


Też mam identyczny problem.
Auta nie można odpalić po 1-2 godzinach postoju.
Czasem trzeba chwilę odczekać, czasem otworzę maskę i zamknę i magicznie odpala.
Kilka razy zdarzyło się że zgasł, potem problem z odpaleniem. Obserwowałem też sporadycznie szarpnięcia podczas jazdy.
Wydaje mi się, że problem dotyczy elektryki a nie paliwa.
Problem występuje dość rzadko - 1-2 razy w tygodniu, a odpalam auto kilka razy dziennie. Błędów brak.

Czy ktoś go rozwiązał definitywnie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
amokphoto

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zabrze
Posiadane auto: Skoda octavia 2, rok 2012, przed fl
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Lip 2021, 19:35
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Problem z odpaleniem 1.6 MPI


Witam!

To mój pierwszy post na forum, więc witam szanowne grono!

Tez własnie mam problem taki jak opisują koledzy - czy ktos wie na 100% co się dzieje i rozwiązał problem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaRapid

35 900

2015r.

58 000 km

śląskie

SkodaOctavia

65 900

2018r.

85 000 km

śląskie

SkodaFabia

16 900

2011r.

159 000 km

śląskie

SkodaSuperb

37 900

2013r.

136 038 km

mazowieckie

SkodaRapid

28 990

2014r.

153 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System