Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Felicia ) Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vavrzyniec

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Skoda Felicia 1,3 LXi z 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Wrz 2008, 17:12
Temat postu:

Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku


Witam wszystkich.
Wiem, że tematów o podobnych tytułach było już wiele, ale żaden nie pasuje dokładnie do mojej sytuacji.
Mam od 2 lat Felicie 1,3 LXi z instalacją LPG i od jakichś czterech dni zauważam niepokojące objawy. Mianowicie gdy odpalam auto na benzynie z wystygniętym silnikiem (z odpalaniem nie ma żadnego problemu) silnik na niskich obrotach pracuje bardzo nierówno, a nawet potrafi zgasnąć. Przy ruszaniu natomiast odczuwalny jest zupełny brak mocy: przy wciśniętym pedale gazu skodiczka zachowuje się, jakby była na jałowym biegu (zupełnie, jakbym w ogóle nie wciskał pedału), a czasem spod maski dobiegają bardzo dziwne odgłosy: coś jakby "pyknięcia" - sam nie wiem... jakby autko dostawało wtedy zbyt dużo paliwa i nie potrafiło sobie z nim poradzić. Trwa to około pół minuty, może odrobinę więcej. Potem co pewien czas autko dostaje gwałtownych dopływów mocy i tak przez około 1-2 minuty. Po tym czasie wszystko już wygląda, jakby było w porządku.
Nadmienię, że niedawno (3 miesiące) wymieniałem olej i wszystkie filtry.
Ciekawe jest też to, że bardzo podobne problemy miałem jakieś pół roku temu, ale tylko przy zbyt szybkim przełączeniu na LPG (gdy silnik był jeszcze niedogrzany). Po czyszczeniu instalacji gazowej i wymianie kolektora wtedy problem znikł.
W sumie jeżeli chodzi o mechanikę, to jestem kompletnym laikiem. Bardzo proszę o jakieś sugestie.
Aha, jeżeli problem wynikałby z zabrudzonej przepustnicy (ja jej nie czyściłem od kiedy mam auto, a nie mam pojęcia czy robił to poprzedni właściciel), to proszę również o podanie mi lokalizacji, gdzie w Krakowie po ewentualnym czyszczeniu mógłbym zainstalować nastawy początkowe.
Pozdrawiam wszystkich skodników i czekam na pomoc.
Powrót do góry
Vavrzyniec

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Skoda Felicia 1,3 LXi z 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 08:13
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku


Dzisiaj postanowiłem odpalić auto i poczekać, nie robiąc nic. Felcia odpaliła bez problemów i przez jakieś 15 sekund chodziła równo (ok. 800 obrotów), a po tym czasie zaczęła "falować" i po następnych 10 sekundach "falowania" zgasła. Po ponownym odpaleniu obroty skoczyły na nieco poniżej 1000, ale brak było tego "falowania". Dałem troszkę gazu (cały czas na luzie) i wszystko wróciło do normy (ok. 800 obrotów). Pojechałem i skodiczka już się w niczym nie buntowała...
Jeszcze jedno - pięć dni temu jakiś śmieć zablokował mi przepustnicę (można było tylko dodać gazu, nic tylko SPEED; NIEBEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ Very Happy ) i kilka razy odpaliłem auto przy około 6000 obrotów. Przyjechał mechanik i wyciągnąwszy ów śmieć stwierdził, że wszystko powinno być w porządku. To może być tylko zbieg okoliczności, ale może to właśnie to odpalanie z wysokimi obrotami miało wpływ na dziwne zachowanie felki? Czy jest szansa, że rzecz sama wróci do normy, czy też trzeba znowu udawać się do mechanika? I CO TO W OGÓLE MOŻE BYĆ???
Powrót do góry
Skodak

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bytom
Posiadane auto: Skoda Felicja 1,3 Mpi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Wrz 2008, 21:03
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku


Myślę że na początek przydałoby się zdiagnozować prace silnika na komputerze - powinno pokazać przyczynę.
Jeśli jednak mechanik stwierdzi uszkodzenie przepustnicy ( i nie będzie jakiś mocnych widocznych uszkodzeń ) to lepiej na początek poprosić go o wykasowanie błędów oraz wgranie na nowo nastawy. Pojeździć jakiś czas i zobaczyć czy się wszystko unormuje.
Z przepustnicą w Felicji jest tak, że nawet niewielkie zmiany np. czyszczenie mogą bardzo wpłynąć na pracę silnika - głównie na " wolne obroty" oraz efekt zawieszania się obrotów na ok 2 tyś. Najlepszym sposobem jest tak jak wcześniej pisałem - usunąć błędy, nowe nastawy i jeździć nawet kilka tyś. kilometrów, o ile to przepustnica w twoim przypadku.
Tyle co mogę pomóc z własnych doświadczeń z przepustnicą i obrotami.
Powrót do góry
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 11:31
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku


Witam

Proponuje zrobic to co napisał Skodak. Wyczyscic przepustnice i wprowadzić nastawy. Wtedy zobaczysz czy dało to jakies rezultaty. Jeśli nie to najprawdopodobniej bedzie do wymiany przepustnica.
Powrót do góry
gadu-gadu
Vavrzyniec

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Skoda Felicia 1,3 LXi z 1999 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 14:21
Temat postu:

Re: ( Skoda Felicia ) Nierówna praca i brak mocy przy zimnym silniku


No i zagwozdka, panowie... Wczoraj i dzisiaj odpalam auto i NIE MA ŻADNYCH PROBLEMÓW! Pracuje równo (zarówno z ciepłym, jak i zimnym silnikiem) i nie gaśnie. Czegoś tu nie rozumiem... Czy jest możliwe, że to po kilkukrotnym odpaleniu silnika z zablokowaną przepustnicą (silnik od razu po zapaleniu wchodził na jakieś 6000 obrotów) teraz wszystko wraca do normy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 08 Wrz 2008, 14:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Felicia »

Opinie o samochodach Skoda Felicia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Felicia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

15 900

2009r.

136 000 km

śląskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

106 000 km

mazowieckie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie

SkodaFabia

16 900

2009r.

113 031 km

śląskie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System