Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) Problemy z silnikiem po przegrzaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wierza

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Skoda fabia comfort 1.4 MPI 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 19:38
Temat postu:

Problemy z silnikiem po przegrzaniu


Witam mam dość skomplikowany problem z silnikiem, ogólnie zaczęło się od drobnego wypadku gdzie przedziurawilem chłodnice jednak do pracy jakoś trzeba jeździć więc lalem i dolewalem wody żeby jakoś to było jednak ostatnio po wymianie już chłodnicy na nową i termostatu wywalilo mi korek od spustu płynu chłodniczego nie miałem jak się zatrzymać niestety i musiałem przejechać jakieś 6 km w ten sposób silnik oczywiście się przegrzal było słychać jak tyrkocza tłoki potem usunąłem usterkę i wszystko wróciło do normy silnik pracował równo odzyskał moc i w ogóle jednak są z nim problemy pierwszy to taki ze po zapaleniu silnika na gorącym obroty strasznie spadają nie pracuje równo wydaje się jakby pracował na 3 Gary np szarpanie itd jednak po przygazowaniu silnik wraca do normy pracuje już równo i ładnie problem nie występuje do kolejnego odpalenia silnika dodam że problem nie pojawia się cały czas tylko sporadycznie, podejrzewam że ten problem jest spowodowany starymi swiecami które mają już przejechane około 50 tys kilometrów czy może tak być? Dodam że problem wystąpił mi chyba z 2 razy przed przegrzaniem silnika i dzisiaj gdy jechałem w trasę około 1000 km wystąpił również dwa razy raz po zapaleniu i raz podczas gdy zatrzymałem się na czerwonym świetle jednak wszystko wróciło do normy po dodaniu gazu. Drugi problem jest taki że jak jadę to od czasu do czasu słyszę takie tyrkotanie silnika jak wtedy gdy jechałem bez płynu chłodniczego jednak to tyrkotanie trwa z 3 sekundy może i potem silnik dalej normalnie pracuje na 30 km jakoś 2 razy takie tyrkotanie występuje. Dodam że mam problem ze skrzynia biegów która będzie w najbliższym wolnym czasie wymieniona uszkodzone jest bodajże łożysko iglowe bo jak puszczam nagle sprzęgło to słyszę stukniecie i jak silnik pracuje na wolnych obrotach to słychać tak jakby skrzynia działala bez oleju, skrzynia jest już zdiagnozowana więc nie o tym mowa jednak chciałbym się dowiedzieć czy to tyrkotanie może pojawiać się że skrzyni czy raczej z silnika jeśli z silnika to czy to pierścien pekniety? Dodam że czasami podczas gwaltowniejszego ruszania z pierwszego biegu silnik tak jakby traci moc w ciągu sekundy spada z 2.5 tys obrotów do 500 z czego jest szarpniecie i nagły spadek mocy, możecie mi powiedzieć co się dzieje z moim samochodem?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

19 900

2012r.

140 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

14 900

2005r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaCitigo

31 900

2019r.

38 970 km

wielkopolskie

SkodaKodiaq

112 300

2018r.

83 448 km

podkarpackie

SkodaSuperb

99 900

2019r.

48 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System