Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kabanita

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Sie 2008, 22:39
Temat postu:

Czeska kupa złomu


W 1980r. kupiłem Skodę 105 S w "POLMOZBYCIE" jeżdzi do dziś przebieg ponad 200. 000 km orginalny lakier + kilka korników.

Idąc za "marką" kupiłem Skodę Octavię w ubiegłym roku:
rok prod 2000 1,9 tdi 90 KM pierwsza rej. marzec 2001 przebieg 160 tys. od jedynego właściciela pojazdu. Serwisowany w ASO dokumentację sprawdziłem osobiście w serwisie. Na początek kontrola zawieszenia - wahacze do wymiany ok na polskich drogach mają prawo. Po ok. miesiącu spadek mocy - padł przepływomierz, w następnym miesiącu opadła tylna szyba - wymiana podnośnika, w kolejnym miesiącu posypały się wszystkie łożyska na drugim pasku, zapomniałem o sprzęgiełku na alternatorze, w kolejnym miesiącu szczęki hamulcowe-ok mają prawo, po 2 miesiącach czujnik ABS- ot tak sobie, następnie łożysko koła przedniego, teraz światła pozycyjne świeci lewa strona a prawa nie, sprawdzałem włącznikiem kierunkowskazów i prawa też działa ale tylko na postoju. A najlepsze są wskażniki: paliwa, temperatury, obrotomierz i prędkościomierz działają tylko jak jest rezerwa paliwa - podobno to typowa usterka w tej grupie samochodów. Przejechałem w rok 15000 km a ile razy byłem w warsztacie
Nie chcę aby ktoś pomyślał że się żalę, nie poza tym jeździ się ok.
Chciałbym tylko aby przeszli właściciele zamierzający dokonać zakupu pojazdu tej marki dobrze się nad tym zastanowili.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi.
Powrót do góry
rockers5

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 100

Posiadane auto: fabia combi,2005,1.4 16V,ambiente
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Sie 2008, 01:56
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Mój znajomy ma avensisa z 2000r i on to dopiero ma problemy.A octawia z 2000-no cóż to auto czasu przemian w skodzie jako firmie i różnie może być.Mam znajomych co mają takie same modele jak Ty i nie narzekają.Loteria.Ja bym tam jeszcze raz zaryzykował...
Powrót do góry
Damianm1985

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: Skoda Felicja 1.3 Lpg 99r
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 17:51
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Kolego poprostu zle spr autko przy kupnie i nie pisz teraz takich bzdur ze Octavia to zle autko Jesli nie zrobisz podstawowych czynnosci na samym poczatku to normalne Oboojetnie czy kupisz mercedesa czy skoda ma prawo sie pier.....Smile
Pozdrawaim i zycze wiecej rozsadku przy wyborze nastepnego autka:)
Powrót do góry
kabanita

Czytelnik



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 7


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 11:10
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Witam.
Nie zgadzam się z opinią że auto było źle sprawdzone. Jak pisałem wcześniej. Sprawdzałem w ASO gdzie było serwisowane. Ok mają ten samochód wpisy zgodne z książką. Później 2 godziny na kanale.
Jak sprawdzisz:
1. mechanizm działania szyb skoro działają a po 8 miesiącach padają.
2. liczniki które podają po 9 miesiącach 0
3.po roku padł włącznik świateł pozycyjnych
4. a ostatnio ogrzewanie tylnej szyby ciągle jest włączone
co do pozostałych usterek nie mam zastrzeżeń sprawy eksploatacyjne mają prawo się wypracować.
A do tego w warsztatach słyszę za każdym razem, że to typowa usterka. Wygląda na to że usterki w tym samochodzie są typowe.
Pozdrawiam
Powrót do góry
faraon

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 16:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


http://www.autocentrum.pl/adac/rankingi_awaryjnosci_klasa_srednia.html

Polecam zajrzeć powyższą stronę , a wszystko będzie jasne i myślę że siódme miejsce Oktawii jest całkiem przyzwoite .
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Wrz 2008, 16:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Nyga

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: skoda octavia 2000r 1.9 tdi AHF
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2008, 22:25
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Dziwne,że siada ci wszystko na raz bo albo faktyczny przebieg jest dużo większy,albo po prostu źle trafiłeś,ja ma w Octavii z 2000 roku 1,9 tdi 260 tyś. przebiegu i praktycznie nic poza typową eksploatacjo w niej się nie dzieje,że nie zgadzam się z twoją opinią
Powrót do góry
gadu-gadu
tomsel

Dyskutant



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Kia cee'd SW 2,0 CRDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Kwi 2009, 10:07
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Przez prawie 6 lat zrobiłem ponad 130kkm Octavią 1,8T Elegance z chipem do 200KM (2002 rok produkcji) i niczego poza corocznymi przeglądami i standardowymi wymianami nie robiłem. Żadnych problemów z autem nie miałem, więc pozostaje mi jedynie współczuć, że kolega trafił na taki właśnie model. Nie jest to jednak powód, dla którego należy zmieszać markę z błotem. Nie każdy ma takiego pecha, a z doświadczenia chyba każdy wie, że zakup używanego auta wiąże się z dużym ryzykiem. Nie zawsze kontrola w serwisie pokaże wady ukryte pojazdu.
Powrót do góry
KOMAND1306

Debiutant



Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie obecnie holandia
Posiadane auto: skoda octavia 2 1.4TSI DSG
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 07 Lut 2010, 13:06
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Witam.
Panowie może i octavia nie jest luksusowym autem ale ja mam eleganca z 2003 TDI 96 KW i zepsuło się tylko: wyłoncznik ogrzewania tylnej szyby się zwarł i alarm wariował ,ostatnio doszedł czujnik tęperatury cieczy(styki zaśniedziały) a tak pozatym nic.Nie można nigdy porównywać jej do mercedesa czy audi,ale jeżeli bym miał wybierać między tymi trzema to octavia tylko audikowi by ustąpiła.Czesi zrobili maistersztyk z połonczeniem się z VW,za tą kase nigdy golfa nie kupi się z tym wyposażeniem a golfem się gożej mi jeżdzi (mój ojciec ma )niż octavią.
Powrót do góry
Vipok3

Debiutant



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraśnik
Posiadane auto: Octavia 1,9 TDi 2004r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 15 Lut 2010, 19:46
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Czeska kupa złomu


Mam rok czasu Octavię 1,9 tdi z 2004 i przez ten okres uszkodzeniu uległ podnośnik szyby, przerwa w przewodach drzwiowych (koło zawiasów) i powoli zaczyna wyłączać się turbina przy dużych prędkościach. Miałem Passata B4 z tym samym silnikiem i znacznie mniej był awaryjny. Niemniej dość przyjemnie się jeździ Octavią.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Oceń swoje auto

19) zakup »

SkodaSuperb

47 777

2015r.

247 000 km

pomorskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

53 900

2015r.

186 478 km

mazowieckie

SkodaRapid

35 000

2015r.

157 000 km

lubelskie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

106 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System