Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Pick-up ) Duże spalanie Felicia 1.9 D pick-up



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Pick-up ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amstaffik85

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5, 2,0 HDI 136, MKII BREAK
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Sty 2013, 16:50
Temat postu:

Duże spalanie Felicia 1.9 D pick-up


Witam,

Od 4 misięcy jestem posiadaczem Felici w wersji pick-up z silnikiem diesla 1.9 przebieg 130000 km. Po zakupie wymieniłem swiece, wszystkie filtry, termostat, czujnik temperatury i przewody przelewowe (przeciekały). Silnik po zakupie pracował jak w traktorze. Podczas wymiany oleju i filtrów było przeprowadzone profesjonalne czyszczenie układu olejowego, paliwowego i dolotowego preparatami firmy Forte. Po czyszczeniu nawet moja żona zauważyła, że silnik przyjemniej i przede wszystkim ciszej pracuje. Nie mam porównania z innymi samochodami z tym silnikiem, ale wydaje mi się, że dynamika jest zadowalająca. Silnik nie pobiera w ogóle oleju. Problem tkwi w spalaniu. Jak bym nie jeździł to wynosi ono 10-10,5 l na 100 km jazdy w 90% miejskiej. Na 42 litrach przejeżdżam dokładnie 425 km. Byłem w Warszawie u niby specjalistów od Skody na ul stawki 14 gdzie wymienili mi czujnik temp. gdyż stwierdzili, że był założony od benzyny. Powiedzieli, że przed tym zabiegiem obroty były za wysokie, a teraz są w normie. Po tym zabiegu po ok 3 min od uruchomienia zimnego silnika słyszę jak obroty delikatnie spadają (choć nadal wydają mi się za wysokie)- wskazówka temp znajduje się ciągle w najniższym pkt. (niestety nie mam obrotomierza więc ocena organoleptyczna). Nie zmieniło to jednak spalania. Hamulce też zostały zregenerowane, więc nie stawiają dodatkowego oporu. Do tej pory silnik odpalał bez problemu na ciepłym jak i zimnym. Jednak po ostatnim zatankowaniu na BP (podejrzewam słabą jakość paliwa) rano i tylko rano po uruchomieniu gaśnie. Trzeba go uruchamiać z nogą na gazie. Po 2-3 razach zapali i po lekkim prze gazowaniu nie gaśnie. Później w ciągu dnia nawet jak stoi na mrozie kilka h odpala od razu. Gdzie nie dzwonię do innego serwisu skody to chcą metodą prób i błędów wymieniać po kolei wszystkie części. Jeden od razu bez żadnego sprawdzenia czy obejrzenia samochodu zaproponował regenerację pompy za 1000 PLN. Nie wiem już co mam zrobić. Możecie pomóc w określeniu przyczyny lub polecić warsztat, który będzie w stanie kompetentnie pomóc?
Powrót do góry
fela kombi 2000r

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): prochowice
Posiadane auto: felicja kombi 2000r 1.9d
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Sty 2013, 20:15
Temat postu:

Re: ( Skoda Pick-up ) Duże spalanie Felicia 1.9 D pick-up


to pojedz do dobrego elektro mechanika,ja juz mialem 2 razy taki problem ze swoja fela, a mianowicie w pompie wtryskowej sa 3 elektro zawory a ten ktory szwankuje w twojej znajduje sie w gornej czesci pompy wtryskowej jest zasloniety wiec go nie widapoprostu nie otwiera sie i odcina dolplyw paliwa dlatego masz taki problem z odpaleniem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Pick-up ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Skoda Pick-up - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Pick-up ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

15 900

2006r.

229 000 km

małopolskie

SkodaRoomster

15 800

2009r.

165 400 km

lubelskie

SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie

SkodaFabia

12 390

2009r.

180 645 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System