Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarekmalina

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Superb, 1.9TDI, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 14:30
Temat postu:

niewiadomy wyciek!


Witam,

Niedawno kupiłem Skode Superb, i dopiero teraz zauważyłem dziwny wyciek. Na obrazkach wszystko będzie widoczne. Skoda Superb, 1.9TDI, 2004r dla wiadomości.
Tu zdjęcie całego silnika ze zdjętą pokrywą:



Strzałką czerwoną zaznaczyłem z czego najprawdopodobniej to wycieka. Co to może być za część? Wydaje mi się że wycieka olej silnikowy. Brałem też pod uwagę, że może korek od wlotu silnika jest nieszczelny, ale to raczej nie stąd.

Tu dokładniejsze zdjęcia wrzucam:







Czy komuś zdarzył się podobny problem? Silnik chodzi bez zarzutów, równo pracuje, elegancko odpala. Nie wiem czy bierze olej, bo dopiero zrobiłem nim ok 150km i nie sprawdzałem.
Czekam na odpowiedzi.


Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez jarekmalina dnia Pią 30 Lis 2012, 19:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 19:14
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Proponuję zmienić czcionkę w tytule - punkt 19 regulaminu forum
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
jarekmalina

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Superb, 1.9TDI, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 30 Lis 2012, 19:52
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Nie doczytałem regulaminu, mój błąd.
Poprawione.
Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 15:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Kolego ja mam taki sam wyciek z pod tego kapturka co u Ciebie tylko w octavii II 2.0 TDI. Też nie wiem skąd się to wzieło. Silnik pracuje bez większych zastrzeżeń. Ostatnio zauważyłem ( w przeciągu 2 miesięcy ) zdażyło mi się to 5 może 6 razy, mianowicie: po odpaleniu/przy odpalaniu auta silnik wchodzi samoczynnie na 1500 obr, po kilku sekundach oroty spadają płynnie do 1200 obr a po chwili normalnie do 850 obr. Po czy gasze silnik i odpalam onownie i jest okey. Zastanawiam się czy powyższy wyciek nie jest tego przyczyną. U Ciebie kolego nie ma takich objawów jak opisąłem powyżej ?
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekmalina

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Superb, 1.9TDI, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 17:40
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Nie, u mnie nic niepokojącego się nie dzieje. Silnik pracuje zarówno jak jest rozgrzasny, jak i świeżo po odpaleniu wchodzi normalnie na standardowe obroty i nic się z nimi nie dzieje. A tak w ogóle to co to jest za kapturek? Zachodzę w głowę, i nie mam pojęcia.

PS. Jak obroty Ci szaleją to może być kilka innych przyczyn, np. przepustnica, silnik krokowy, a może świece żarowe do wymiany. Robi Ci się tak jak silnik jest zimny? Czy nie ma znaczenia?! Niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie może.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 17:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jarekgk

Dyskutant



Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łowicz
Posiadane auto: Skoda Octavia II 2005r. 2.0 TDI BKD, VW Polo 1.4 TDi 2005 r. AMF
Piwa: 6/0
Wysłany: Sob 01 Gru 2012, 18:39
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Właśnie nie na zimnym, różnie ale coraz częściej. Dziś przejechałęm z 10 km i po ponownym odpaleniu obroty zwrosły. Póżniej kilka razy odpalałem bo jeżdziłęm po mieście i było ok, i znowu na rozgrzanym silniku odpalił z większymi obrotami. W kązym bądź razie jest to coraz częstrze. Na dodatek diagnoza nic nie wykazuje, żadnych błędów. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
jaro44

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Skoda Superb 2004 1.9TDI tiptronic
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 12:00
Temat postu:

zawór EGR


To co widać na zdjęciu, nazywa się zaworem EGR.Służy on głównie ochronie środowiska,ale już napewno nie kierowcy,zwłaszcza jego kieszeni.Wycieki z tego zaworu są częste,zwłaszcza po dłuższej eksploatacji samochodu jak i również jego zanieczyszczenie spalinami.Krótko mówiac,lepiej go wymienić na nowy.A jak olej kapie to również ubywa go z silnika,nie są to duże ilości,ale dolewać trzeba będzie co jakiś czas Wink
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekmalina

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Skoda Superb, 1.9TDI, 2004r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Gru 2012, 15:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


jaro44, jaki może być koszt tego zaworu?
Powrót do góry
jaro44

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Skoda Superb 2004 1.9TDI tiptronic
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 04 Gru 2012, 08:28
Temat postu:

EGR


U mnie również jest mokry ten zawór,ale nie zawracam sobie tym głowy narazie.Zawór ten mam zabrudzony nagarem ze spalin i jest do czyszczenia,dlatego świeci kontrolka check,taka żółta,tj.obrys silnika.Mechanik powiedział około 200-250 zł za czyszczenie,inne osoby twierdzą,że lepiej wymienić na nowy,ponieważ i tak cieknie,koszt podobno sięga około 450 zł za nowy,może więcej,ale nie wiem czy z wymianą włącznie.Popytaj kolego mechaników i dowiesz się co i jak,za pytanie się nie płaci Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Wto 11 Gru 2012, 15:58
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Zawór EGR służy do recyrkulacji spalin oraz ma wbudowaną klapę gaszącą. Cieknie bo w dolocie jest olej. Olej w silnikach TDI PD (skoda, audi, vw) bierze się z pokrywy zaworów (wadliwa konstrukcja separatora oleju) która ma odpowietrzenie idące prosto do dolotu i mgiełka olejowa jest zasysana przez turbo i pchana dalej. Ja mam swojego superba już prawie 4 lata, przez 3 pierwsze jeździłem i wycierałem od czasu do czasu. w tym roku kupiłem nowy EGR za około 460zł o ile dobrze pamiętam i mam spokój. Przy okazji wyczyściłem sobie cały dolot. Egr można spróbować wyczyścić samemu co nie jest trudne i na pewno nie jest warte 250zł a 50zł. Gdzieś widziałem ogłoszenie regeneracji za 250zł z gwarancją (poszukaj na google).

Pozdrawiam
Powrót do góry
jaro44

Debiutant



Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Skoda Superb 2004 1.9TDI tiptronic
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 12 Gru 2012, 08:37
Temat postu:

EGR


Ladnie Pan to wszystko opisał,ale nie wiem czy warto wyłożyć 250zł na czyszczenie,skoro zawór i tak będzie dalej ciekł.Podobno po pół roku wraca taka sama sytuacja.A nie każdy sam da radę to zrobić.Pozdrawiam.
Powrót do góry
gadu-gadu
superbawx

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 155
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: skoda superb 1.9 TDI PD AWX
Piwa: 17/2
Wysłany: Pią 14 Gru 2012, 12:20
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Ja napisałem że czyszczenie nie powinno kosztować więcej niż 50zł u mechanika bo to prosta czynność. Będzie wyciek w krótkim czasie po czyszczeniu chyba że wyczyścisz cały dolot łącznie z chłodnicą powietrza.

Za 250zł widziałem opcje regeneracji (z gwarancją) ale nie korzystałem więc nie wiem nic na temat jakości usługi. U mnie po założeniu nowego problem znikł.

Pozdrawiam
Powrót do góry
maciejko1970

Czytelnik



Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: SKODA SUPERB I 1.9tdi 130km
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 20 Sty 2013, 23:42
Temat postu:

Re: ( Skoda Superb ) niewiadomy wyciek!


Witam, cieknie bo w odmie jest olej, prawdopodobnie z turbosprężarki, która jest smarowana olejem(im starsza tym więcej). Ne ma sensu kupować nowego zaworu EGR bo i tak będzie ciekł. Co jakiś cza trzeba odkręcić trzy śrubki zdjąć zawór EGR i specjalnym preparatem do czyszczenia TURBO i EGR firmy Valvoline wyczyścić. Ja osobiście zasknerzyłem i umyłem to w zwykłym Nitro. Miseczka pędzelek i 15 min pracy. Warto byłoby wyczyścić kolektor dolotowy, czyli to co jest za EGR-em Tam znajduje się kilka mm gęstego jak smoła nagaru.Jak napisał poprzednik warto byłoby wyczyścić chłodnicę powietrza. Jedno jest pewne: CZYSTY SILNIK PRACUJE LEPIEJ I MNIEJ PALI. Poza tym jak jedno jest zapchane i niewydolne, to wpływa negatywnie na inne czynniki pracy silnika.
p.s. jeszcze jedno z własnego doświadczenia: zmieniajcie olej co 7500- 10000km + filtr oleju i powietrza. a nie jak pisze producent co 15 000. Zużyty olej powoduje szybkie zużycie części. U mnie naprawa poszła w tysiące.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Superb »

Opinie o samochodach Skoda Superb - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Superb ) Porady, problemy techniczne


SkodaScala

53 900

2019r.

118 000 km

mazowieckie

SkodaRoomster

15 999

2007r.

279 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

74 900

2017r.

113 000 km

mazowieckie

SkodaYeti

33 499

2012r.

268 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaSuperb

146 900

2020r.

107 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System