Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Fabia ) zmiana oleju sil.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
-zibi-

Czytelnik



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): SO*****
Posiadane auto: F1 Sedan 2007r. 1,2 12v BME
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 17:47
Temat postu:

zmiana oleju sil.


witam
przy wymianie oleju w silniku mechanik błednie odczytał na przywieszce oznaczenie oleju i zamiast mobil1 0w40 zalał 10w40. pytanie czy zostać przy tym co jest czy wrócić do poprzedniego?
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Sob 07 Lip 2012, 18:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Fabia ) zmiana oleju sil.


Możesz jeździć
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
stanbies

Debiutant



Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnobrzeg
Posiadane auto: corrola E12 1,4 2005 HB, Fabia 1,2HTP, 2003
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 22 Lis 2012, 15:22
Temat postu:

wymiana oleju


Witam, jestem świeżym właścicielem fabii, powinienem wkrótce zmienić olej w silniku 1,2 HTP 64km, auto ma już parę lat (2003) wiec zamierzam zrobić to sam a nie jechać z tym do ASO. Tam jest za drogo i wcale tego lepiej nie zrobią tylko skórę zedrą ze mnie. Udają , że robią przegląd a tak naprawdę to biorą kasę za niewiele roboty..... Doczytałem z instrukcji, że do tego silnika winien być stosowany olej tzw. lekkobieżny podane są normy VW, ok. z tego co wiem lekkobieżne maja oznaczenie A1/B1 lub A5/B5 zauważyłem że w ASO leja A3?B3 to jak to jest ? oni w ASO są mądrzejsi czy instrukcja auta jest zła? Nie mam zamiaru płacić podwójnie w ASO za zły olej kiedy mogę sam kupić właściwy i sam sobie to zmienić. Czy ktoś wie jak to jest z tym olejem ?
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 14:54
Temat postu:

Re: zmiana oleju sil.


-zibi- napisał:
witam
przy wymianie oleju w silniku mechanik błednie odczytał na przywieszce oznaczenie oleju i zamiast mobil1 0w40 zalał 10w40. pytanie czy zostać przy tym co jest czy wrócić do poprzedniego?


Straszne jest,że wiele osób popełnia takowe błędy. Albo nie posłucha albo nie doczyta, sugerując się jedynie przebiegiem a nie stanem silnika leje mineralny bo tak słyszał bądź też jakimkolwiek innym. W takich sytuacjach szkoda auta.. Proponuję przejdź na Shell Helix Ultra 5W40, może pomoże wyeliminować niepokojące objawy ponieważ to zaawansowany olej technologicznie.
Powrót do góry
Ernest43

Stały Bywalec



Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 152
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda i Skody
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 14:58
Temat postu:

Re: wymiana oleju


[quote="stanbies"]Witam, jestem świeżym właścicielem fabii, powinienem wkrótce zmienić olej w silniku 1,2 HTP 64km, auto ma już parę lat (2003) wiec zamierzam zrobić to sam a nie jechać z tym do ASO. Tam jest za drogo i wcale tego lepiej nie zrobią tylko skórę zedrą ze mnie. Udają , że robią przegląd a tak naprawdę to biorą kasę za niewiele roboty..... Doczytałem z instrukcji, że do tego silnika winien być stosowany olej tzw. lekkobieżny podane są normy VW, ok. z tego co wiem lekkobieżne maja oznaczenie A1/B1 lub A5/B5 zauważyłem że w ASO leja A3?B3 to jak to jest ? oni w ASO są mądrzejsi czy instrukcja auta jest zła? Nie mam zamiaru płacić podwójnie w ASO za zły olej kiedy mogę sam kupić właściwy i sam sobie to zmienić. Czy ktoś wie jak to jest z tym olejem ?[/quote

Jeśli ktoś chce mieć poczucie bezpieczeństwa i pewność w swojej opinii,że naprawa i serwis ASO jest znacznie lepszy to jak najbardziej mogą tak robić. Natomiast mając zaufany warsztat oraz mechaników uważam, że po okresie gwarancji nie warto przepłacać. Wg mnie lepiej wydać te pieniądze na lepsze części zamienne niż na zawyżone koszta usługi. W zależności od auta w zależności albo przyjeżdżam do ASO z własnym olejem, zawsze z Shelle Helix Ultra, albo w niezależnym serwisie proszę o zalanie Shellem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 17 Wrz 2015, 14:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Fabia »

Opinie o samochodach Skoda Fabia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Fabia ) Porady, problemy techniczne


SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

29 900

2013r.

196 959 km

mazowieckie

SkodaRoomster

21 900

2013r.

185 000 km

śląskie

SkodaKodiaq

99 900

2017r.

206 918 km

kujawsko-pomorskie

SkodaRoomster

17 900

2009r.

184 302 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System