Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Octavia ) Klimatyzacja i tragiczny zapach z klimy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Canyonn

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Cze 2008, 19:09
Temat postu:

Klimatyzacja i tragiczny zapach z klimy


Witam
w kwietniu nabyłem OCTAVIE II (climatronic) i w sumie do tej pory było wszystko ok, poza tym, że od mniej więcej 2 tygodni zaczęło strasznie "capić" z klimy kiedy włączam silnik, zapach stęchlizny, szmaty lub z WC - po prostu tragedia. Ponieważ przeczytałem na forum, że to pewnie zagrzybiona klima czym prędzej udałem się do serwisu. Zapytali mnie tam czy coś kiedykolwiek było przy tej klimatyzacji robione, niestety ja nie potrafiłem nic na ten temat powiedzieć, więc oni wymienili mikrofiltr i zapuścili tam jakiś środek - chyba granat, po jakiejś godzinie oddali mi samochód mówić, że gdyby sytuacja się powtórzyła, to żebym do nich podjechał. Jak powiedzieli tak sie stało. Następnego dnia z klimy waliło równie efektownie i podjechałem do serwisu. Tym razem czekałem jakieś 2,5 godziny, podobno coś tam robili przy parowniku, ale co... Bóg dobry raczy wiedzieć, potem jeszcze kazali mi wygrzać samochód na parkingu przez ok. 30 minut. Tak też zrobiłem i myślałem, że problem zniknął. Masakra, dalej mam straszliwy zapach w samochodzie i nie mam już siły jechać znowu do tego serwisu. Pojechałem do prywatnego zakładu gdzie koleś proponuje mi, żebym na noc wlał za pomocą rurki piankę (całe opakowanie - jakiś taki dziwny środek) do wszystkich kratek wentylacyjnych z przodu. Czytałem kiedyż na forum VW Golf'a, że jakiś gostek wlał i potem miał jakieś zwarcia na desce rozdzielczej, Boję się tego wlewać, chociaż podobno gdybym to wlał i zostawił samochód do rana to ten środek spłynie po parowniku pod spód samochodu. Co robić - poradźcie proszę bo powoli ręce mi opadają.

POMOCY
Powrót do góry
eaglemarcin

Auto Maniak



Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 947
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź

Piwa: 33/0
Wysłany: Pon 09 Cze 2008, 14:57
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Klimatyzacja i tragiczny zapach z klimy


Witam

Jeśli serwis od klimatyzacji nie jest wstanie usunąć przykrego zapachu to najprawdopodobniej parownik jest jak zanieczyszczony, że aby usunąć nieprzyjemny zapach trzeba go wyjąć i oczyścić mechanicznie.

Jeśli wlejesz piankę do kanałów wentylacyjnych to zwarcia w desce nie będzie. Kanałami nadmuchu nie biegną żadne przewody elektryczne. Jeśli ten sposób nie pomoże to pozostanie zdemontowanie deski i wyjęcie parownika.
Powrót do góry
gadu-gadu
Canyonn

Czytelnik



Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Cze 2008, 18:08
Temat postu:

Re: ( Skoda Octavia ) Klimatyzacja i tragiczny zapach z klimy


Wlałem piankę, wszystko było ok, nie było żadnego zwarcia. Problem zapachu odszedł w niepamięć. Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Octavia »

Opinie o samochodach Skoda Octavia - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Octavia ) Porady, problemy techniczne


SkodaSuperb

87 700

2017r.

197 000 km

mazowieckie

SkodaScala

69 900

2020r.

68 000 km

śląskie

SkodaKodiaq

115 900

2018r.

114 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaRoomster

15 999

2007r.

279 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System