Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l3g4to

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warsaw
Posiadane auto: Skoda Roomster 2008, 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sie 2012, 12:22
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Witam,
od 2 dni mam problem z zamknięciem bagażnika. Zamek działa "na sucho" jak manipuluję nim śrubokrętem ale nie działa już w momencie jak chcę zamknąć bagażnik. Udaje mi się go jedynie czasem domknąć kiedy zamykając bagażnik wciskam kilka razy przycisk otwierania. Pojechałem z nim do warsztatu ale serwis podpowiedział mi jedynie wymianę całego modułu zamka za kilkaset zł do czego nie jestem przekonany.

Postanowiłem więc to dokładniej sam zbadać i zauważyłem, że kiedy bagażnik jest w pełni otwarty zamek się zamyka i otwiera bez zarzutu. Kiedy natomiast już nawet do połowy przymknę bagażnik zamek nie działa już prawidłowo i nie chce się w ogóle zamknąć. Mam zatem obawy czy to nie problem z elektryką, i jeden z przewodów może jest uszkodzony, i w momencie zamykania występują jakieś spięcia w zamku.

Prosiłbym o pomoc w diagnozie problemu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
egso

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Warszawa
Posiadane auto: Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2012, 11:59
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Witam,

mam bardzo podobny problem. Zdemontowałem zamek i sprawdziłem na "sucho" ponieważ pierwsza moja diagnoza wskazywała na usterkę mechaniczną. Jednak nie. Zamek poprawnie pracował. Problem się zaczyna kiedy podpinam kostkę. Elektryka wtedy "odbija" mechanizm i już go nie blokuje co uniemożliwia zamknięcie tylnej klapy. Na wszelki wypadek odłączyłem również ręczne wyzwalanie zamka (ten nad rejestracją) aby wykluczyć kolejny mechanizm. Wygląda na to, że jest problem z elektryką ale nie wiem gdzie dalej szukać.

Czy udało ci się jakoś rozwiązać problem?
_________________
Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI
Powrót do góry
Marek1980

Dyskutant



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Skoda Roomster 1,6 2007 ,,,,,,,, Skoda Roomster 1,9 TDI
Piwa: 13/1
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 07:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Sprawdźcie przelotkę między klapą a karoserią. U mnie tam tkwił problem, przełamują się tam kable i robią spięcia. Do tego w przelotce pękł wężyk od spryskiwaczy i lał się płyn na przewody.
_________________
POMOGŁEM POSTAW BROWARA !!! Marek
Powrót do góry
gadu-gadu
egso

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Warszawa
Posiadane auto: Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 13:42
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Tak samo było u mnie! Pojechałem do znajomego podpiąć romka pod komputer w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów związanych z zamkiem bagażnika. Kiedy kolega diagnozował komputer z ciekawości sprawdziłem ową przelotkę. Były ułamany gruby, brązowy przewód. Na komputerze znalazł się błąd związany z podgrzewaniem tylnej szyby. Po ręcznym połączeniu przerwanego przewodu zniknął owy błąd, zadziałał mechanizm tylnej wycieraczki jak i zamek Smile Swoją droga ta przelota akurat w roomsterze jest słabo wykonana. Dodatkowo zastosowałem mufkę termiczną na całą wiązkę aby przewody nie "pracowały" podczas otwierania/zamykania kalpy bagażnika.
_________________
Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
l3g4to

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warsaw
Posiadane auto: Skoda Roomster 2008, 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 09:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


U mnie podobnie. W lokalnym warsztacie powiedzieli mi, że to zepsuty zamek, więc pojechałem do ASO Skody. Tam też początkowo twierdzili, że to zamek, do czasu kiedy dwa nowe podłączyli i problem nie zniknął. Zostawiłem auto na dwa dni prześwietlili kable i znaleźli zwarcie. Powiedzieli, że przełamał się, któryś kabel.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 09:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Victor72

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Skoda Roomster, 1,4Pb. 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Sty 2020, 21:30
Temat postu:

Re: Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


egso napisał:
Tak samo było u mnie! Pojechałem do znajomego podpiąć romka pod komputer w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów związanych z zamkiem bagażnika. Kiedy kolega diagnozował komputer z ciekawości sprawdziłem ową przelotkę. Były ułamany gruby, brązowy przewód. Na komputerze znalazł się błąd związany z podgrzewaniem tylnej szyby. Po ręcznym połączeniu przerwanego przewodu zniknął owy błąd, zadziałał mechanizm tylnej wycieraczki jak i zamek Smile Swoją droga ta przelota akurat w roomsterze jest słabo wykonana. Dodatkowo zastosowałem mufkę termiczną na całą wiązkę aby przewody nie "pracowały" podczas otwierania/zamykania kalpy bagażnika.


Widzę, że ten problem był rozwiązywany dawno temu. Ja tylko chciałem podziękować, bo po kilka chwilach szukania na necie właśnie tutaj znalazłem rozwiązanie. U mnie było dokładnie to samo - przełamany brązowy przewód. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Roomster »

Opinie o samochodach Skoda Roomster - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne


SkodaOctavia

49 900

2018r.

124 000 km

mazowieckie

SkodaSuperb

105 900

2020r.

98 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

37 900

2019r.

100 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

61 900

2018r.

143 568 km

mazowieckie

SkodaOctavia

49 900

2018r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System