Skoda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
l3g4to

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warsaw
Posiadane auto: Skoda Roomster 2008, 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 12 Sie 2012, 12:22
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Witam,
od 2 dni mam problem z zamknięciem bagażnika. Zamek działa "na sucho" jak manipuluję nim śrubokrętem ale nie działa już w momencie jak chcę zamknąć bagażnik. Udaje mi się go jedynie czasem domknąć kiedy zamykając bagażnik wciskam kilka razy przycisk otwierania. Pojechałem z nim do warsztatu ale serwis podpowiedział mi jedynie wymianę całego modułu zamka za kilkaset zł do czego nie jestem przekonany.

Postanowiłem więc to dokładniej sam zbadać i zauważyłem, że kiedy bagażnik jest w pełni otwarty zamek się zamyka i otwiera bez zarzutu. Kiedy natomiast już nawet do połowy przymknę bagażnik zamek nie działa już prawidłowo i nie chce się w ogóle zamknąć. Mam zatem obawy czy to nie problem z elektryką, i jeden z przewodów może jest uszkodzony, i w momencie zamykania występują jakieś spięcia w zamku.

Prosiłbym o pomoc w diagnozie problemu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
egso

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Warszawa
Posiadane auto: Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Sie 2012, 11:59
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Witam,

mam bardzo podobny problem. Zdemontowałem zamek i sprawdziłem na "sucho" ponieważ pierwsza moja diagnoza wskazywała na usterkę mechaniczną. Jednak nie. Zamek poprawnie pracował. Problem się zaczyna kiedy podpinam kostkę. Elektryka wtedy "odbija" mechanizm i już go nie blokuje co uniemożliwia zamknięcie tylnej klapy. Na wszelki wypadek odłączyłem również ręczne wyzwalanie zamka (ten nad rejestracją) aby wykluczyć kolejny mechanizm. Wygląda na to, że jest problem z elektryką ale nie wiem gdzie dalej szukać.

Czy udało ci się jakoś rozwiązać problem?
_________________
Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI
Powrót do góry
Marek1980

Dyskutant



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 74
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Skoda Roomster 1,6 2007 ,,,,,,,, Skoda Roomster 1,9 TDI
Piwa: 13/1
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 07:02
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Sprawdźcie przelotkę między klapą a karoserią. U mnie tam tkwił problem, przełamują się tam kable i robią spięcia. Do tego w przelotce pękł wężyk od spryskiwaczy i lał się płyn na przewody.
_________________
POMOGŁEM POSTAW BROWARA !!! Marek
Powrót do góry
gadu-gadu
egso

Czytelnik



Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Płock/Warszawa
Posiadane auto: Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Sie 2012, 13:42
Temat postu:

Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


Tak samo było u mnie! Pojechałem do znajomego podpiąć romka pod komputer w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów związanych z zamkiem bagażnika. Kiedy kolega diagnozował komputer z ciekawości sprawdziłem ową przelotkę. Były ułamany gruby, brązowy przewód. Na komputerze znalazł się błąd związany z podgrzewaniem tylnej szyby. Po ręcznym połączeniu przerwanego przewodu zniknął owy błąd, zadziałał mechanizm tylnej wycieraczki jak i zamek Smile Swoją droga ta przelota akurat w roomsterze jest słabo wykonana. Dodatkowo zastosowałem mufkę termiczną na całą wiązkę aby przewody nie "pracowały" podczas otwierania/zamykania kalpy bagażnika.
_________________
Skoda Roomster SCOUT 1.9 TDI
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
l3g4to

Czytelnik



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warsaw
Posiadane auto: Skoda Roomster 2008, 1.9TDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 09:44
Temat postu:

Re: ( Skoda Roomster ) Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


U mnie podobnie. W lokalnym warsztacie powiedzieli mi, że to zepsuty zamek, więc pojechałem do ASO Skody. Tam też początkowo twierdzili, że to zamek, do czasu kiedy dwa nowe podłączyli i problem nie zniknął. Zostawiłem auto na dwa dni prześwietlili kable i znaleźli zwarcie. Powiedzieli, że przełamał się, któryś kabel.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 26 Sie 2012, 09:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Victor72

Czytelnik



Dołączył: 31 Maj 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mikołów
Posiadane auto: Skoda Roomster, 1,4Pb. 2006
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 01 Sty 2020, 21:30
Temat postu:

Re: Zamek bagażnika się nie chce zamknąć


egso napisał:
Tak samo było u mnie! Pojechałem do znajomego podpiąć romka pod komputer w celu sprawdzenia czy nie ma jakiś błędów związanych z zamkiem bagażnika. Kiedy kolega diagnozował komputer z ciekawości sprawdziłem ową przelotkę. Były ułamany gruby, brązowy przewód. Na komputerze znalazł się błąd związany z podgrzewaniem tylnej szyby. Po ręcznym połączeniu przerwanego przewodu zniknął owy błąd, zadziałał mechanizm tylnej wycieraczki jak i zamek Smile Swoją droga ta przelota akurat w roomsterze jest słabo wykonana. Dodatkowo zastosowałem mufkę termiczną na całą wiązkę aby przewody nie "pracowały" podczas otwierania/zamykania kalpy bagażnika.


Widzę, że ten problem był rozwiązywany dawno temu. Ja tylko chciałem podziękować, bo po kilka chwilach szukania na necie właśnie tutaj znalazłem rozwiązanie. U mnie było dokładnie to samo - przełamany brązowy przewód. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SKODA Forum Strona Główna -> ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Skoda Roomster »

Opinie o samochodach Skoda Roomster - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Skoda Roomster ) Porady, problemy techniczne


SkodaYeti

34 500

2011r.

229 000 km

mazowieckie

SkodaOctavia

14 900

2005r.

262 000 km

kujawsko-pomorskie

SkodaSuperb

85 900

2018r.

117 000 km

mazowieckie

SkodaFabia

15 499

2009r.

189 000 km

warmińsko-mazurskie

SkodaOctavia

39 900

2016r.

264 551 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: FABIACLUB.PL   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System